starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 23 głosy | średnia głosów: 6

Kresy Fotopolska Fotopolanie w akcji

29 lipca 2020 , Wypoczywający Piotr na brzegu zbiornika wodnego Źermanice zauroczony pieknym i ciekawym widokiem naokolo siebie.

Skomentuj zdjęcie
piotr brzezina
+5 głosów:5
Widoki były super - dzięki za gościnę
2020-07-29 21:15:47 (5 lat temu)
legion
+6 głosów:6
Fotopiesek :) A i widok za Piotrem i owszem ciekawy :)))
2020-07-29 21:15:50 (5 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Ja dziękuje za pomoc w dokumentacji Zaolzia ☺☺☺
2020-07-29 21:23:36 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do legion: Biegala tam caly czas za pileczką....☺☺☺
2020-07-29 21:24:18 (5 lat temu)
ZPKSoft
+3 głosów:3
do vetinari: Ta pani ? ;-)
2020-07-29 21:33:44 (5 lat temu)
piotr brzezina
+2 głosów:2
do ZPKSoft: ..i ten piesek
2020-07-29 21:36:07 (5 lat temu)
piotr brzezina
+2 głosów:2
do vetinari: Nie ma za co dziękować a do pomocy z Zaolziem zgłosił się kol. JureK i Eugeniusz S
2020-07-29 21:40:58 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Ta teź ☺☺☺
2020-07-29 21:41:26 (5 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Po takich pieknych i ciekawych widokach które proponuje Zaolzie się wcale niedziwie ☺☺☺
2020-07-29 21:42:36 (5 lat temu)
Prośba do Neo czy nie można coś zrobić żeby zdjęcia Zaolzia były traktowane na równi z innymi ?
2020-07-29 21:49:54 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Myśle źe tak jak jest nastawione jest dobrze. Kto chce, ten wie gdzie go szukać i co ma dodawać...Ciekawe czy sie znajdzie jakieś inne ujiecie tego palacu w Cierlicku, tam co nas nieomal zastrzelono przed wypuścieniem psa policijnego ☺☺☺
2020-07-29 22:05:48 (5 lat temu)
Tak przy okazji poproszę o dodanie brakujących miejscowości Zaolzia. Nie ma np Gródka, Tyry, Dobracic
2020-07-29 22:18:56 (5 lat temu)
do tatranclimber: Tylko trzeba użyć fotokresy , albo magiczny przycisk "kresy+Polska" na górze ekranu
2020-07-29 23:05:53 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Też chętnie dołączyłabym do pomocy. może w przyszłym roku, jak jeszcze coś zostanie :)
2020-07-29 23:30:35 (5 lat temu)
do piotr brzezina : A są traktowane inaczej? Bo nie rozumiem
2020-07-30 00:36:34 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do ylooC: Piotrowi chyba chodzilo o to, źe zdjięcia z tych terenów są jak by ukryte. Niepokazują sie na glównej stronie, komentarzów teź niewidać. I troche się ludzie gubią przy dodawaniu swojich zdjięć w miejscowościach i obiektach. Dla tego wlaśnie dalem to zdjięcie pod dzial "Fotopolanie w akciji" źe by Piotr mial obiekt tamy i miejscowości na dodanie swojich zdjięć. Wlaśnie wczoraj nam sie pieknie podebatowalo z jednym panem, który nieznalazl prawie źadne zdjiecie palacu Larischów w Cierlicku. I moźe u kogoś leźi w szufladzie, moźe w NACu mają multum ujięć tego obiektu....
2020-07-30 08:49:50 (5 lat temu)
do vetinari: Wszystkie zdjęcia z kresów, nie tylko Zaolzie są tak ukryte. Rozwiązaniem jest przycisk „Kresy+Polska” na gorze ekranu. Wtedy widać wszystkie i zdjęcia i komentarze.
2020-07-30 19:53:43 (5 lat temu)
do ylooC: Szukam gdzie jest te"Kresy+Polska" ?
2020-07-30 20:11:29 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Na samej górze tej strony z komentarzami masz - Mapa Nieistniejące Komentarze Kresy Kresy+Polska...
2020-07-30 20:17:29 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Może jestem ślepy ale nic takiego nie mam , tylko "Mapa - Nieistniejące - Komentarze - Panoramy, Pomoc " nic więcej nie mam
2020-07-30 20:41:45 (5 lat temu)
ylooC
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Piotrze, a zrób jedną rzecz - wciśnij lewy "ctrl" na klawiaturze, i obróć kółkiem myszy "do siebie" - tak żeby oddalić widok strony.
Jak jest "zbliżone" nie widać faktycznie kresów!
NEO - to trzeba poprawić - przy przybliżeniu strony na 125% i więcej znikają przyciski "kresy" " kresy + polska" - przynajmniej w chromie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2020-07-30 21:11:01 (5 lat temu)
piotr brzezina
+2 głosów:2
do ylooC: Pojawiło się ale teraz do kompa potrzebuje lornetki :-) , dzięki
2020-07-30 21:19:35 (5 lat temu)
ylooC
+1 głosów:1
do piotr brzezina : A widzisz :) zgłupiałem w pierwszej chwili. Wystarczy że po zalogowaniu się, klikniesz "kresy + polska", a potem możesz znowu " lewy ctrl" i kółko "od siebie" i wrócić do powiększenia które Ci pasuje.
2020-07-30 21:21:08 (5 lat temu)
antypuszka©
+2 głosów:2
100 lat, Panie Piotrze, pozdrawiam z Jelonki.
2022-11-16 13:54:02 (3 lata temu)
piotr brzezina
+2 głosów:2
do antypuszka©: Dziękuje bardzo
2022-11-16 13:58:40 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
+2 głosów:2
do piotr brzezina :
2022-11-16 17:46:05 (3 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Hodně štěstí zdraví ☺☺☺
2022-11-16 17:53:02 (3 lata temu)
da signa
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Dużo szczęścia i zdrowia i 100 lat pracy dla Fotopolski :)
2022-11-16 17:55:09 (3 lata temu)
ylooC
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Zdrowia i uśmiechu Piotrze!
2022-11-16 17:55:56 (3 lata temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
Bardzo dziękuję, wszystkim za życzenia urodzinowe
2022-11-16 20:39:44 (3 lata temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
Piotrze, wszystkiego najlepszego, niech Cię nigdy nie opuszcza zdrowie i chęć dokumentowania naszej rzeczywistości.
2022-11-16 21:34:21 (3 lata temu)
cracusiac
+1 głosów:1
Również wszystkiego najlepszego.
2022-11-16 22:01:22 (3 lata temu)
legion
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Życzę Ci życia pięknego jak robione przez Ciebie zdjęcia. Szczęścia, zdrowia, udanego związku, sukcesów w życiu zawodowym i powodzeń w życiu prywatnym.
Aby cele życiowe były jeszcze bardziej wyraziste, niż uchwycone obiektywem obrazy.
2022-11-17 00:40:33 (3 lata temu)
vetinari
Na stronie od 2014 czerwiec
12 lat 0 miesięcy 8 dni
Dodane: 29 lipca 2020, godz. 18:25:21
Autor zdjęcia: vetinari
Rozmiar: 1325px x 2000px
Aparat: Canon EOS 200D
1 / 125sƒ / 7.1ISO 10037mm
0 pobrań
921 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vetinari
Obiekty widoczne na zdjęciu
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1958
Zbiornik wodny Žermanice (czes. Žermanická přehrada, Vodní nádrž Žermanice) – zbiornik zaporowy utworzony przez spiętrzenie wód rzeki Łucyny w okolicy Żermanic w kraju morawsko-śląskim, w Czechach, Ma powierzhnię 2,48 km² i wybudowany został w latach 1951-1958 dla zaspokojenia potrzeb ostrawskiego przemysłu. Na budowę zapory zużyto 116 600 m³ betonu. Jej długość wynosi 314 m a wysokość 38 m. Powierzchnia lustra wodnego to 248 ha a całkowita pojemność zapory wynosi 25 300 000 m³ wody, zaś maksymalna głębokość 28 m. W wyniku uruchomienia zapory zalane zostały części gmin Szobiszowic i Domasławic Dolnych a z ich pozostałych położonych na zachód od zbiornika ziem utworzono nową gminę – Łuczynę.
Oprócz bycia źródłem wody przemysłowej zbiornik uczynił też z pobliskich miejscowości takich jak: Domasłowice Dolne, Łucyna, Szobiszowice i same Żermanice popularnymi ośrodkami sportów wodnych i rekreacji.
Źródło