starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 32 głosy | średnia głosów: 5.97

Kresy Rzeki w Polsce Rzeka Wisła Most Południowy

11 kwietnia 2021 , Most Południowy

Skomentuj zdjęcie
WOW...👍
2021-05-28 20:52:55 (5 lat temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do vetinari: WOW tak :)
Ale zdjęcie nie trzyma pionu/poziomu.
2021-05-28 22:58:18 (5 lat temu)
maj
+2 głosów:2
do blaggio.: Próbowałem skorygować i ... mam wrażenie jakoby rzeka płynęła pod górkę.
2021-05-29 08:37:51 (5 lat temu)
blaggio.
+2 głosów:2
do maj: Punktem odniesienia są filary, a właściwie ich pozioma górna krawędź, która powinna wypadać na tym samym poziomie, i dosłownie poziomie. Nawet filar lewy powinien minimalnie bardziej obniżać się w lewo, bo zdjęcie nie jest zrobione idealnie w osi mostu, a jest odwrotnie.
To wrażenie "pod górkę" może wynikać układu linii brzegowej - po lewej kończy się zakole i tam brzeg jest nieznacznie bliżej od fotografującego niż po prawej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta stron
2021-05-29 18:01:27 (5 lat temu)
vetinari
+3 głosów:3
do blaggio.: Mnie się i tak podoba, sam pomsl tego ujięcia na mnie robi wraźenie.
2021-05-29 18:07:44 (5 lat temu)
maj
do vetinari: Mam jeszcze trzy podobne tylko z przed innych filarów.
2021-05-29 20:03:12 (5 lat temu)
maj
do blaggio.: Powiedz co by tu jeszcze poprawić bo mój program nie może sobie z tym poradzić albo ja nie jestem w stanie tego ogarnąć co do filarów to pierwszy powinien być wyższy od drugiego a to może być powodowane grą świateł pierwszy (po prawej) naświetlony w przyciemnieniu natomiast ten po lewej (dalszy) w ostrym? porannym słońcu
2021-05-29 20:13:46 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do maj: Tak ogólnie,...widze źe niejestem sam komu "kolega" Kajordzak sprawiedliwie Trolluje zdjięcia. Ale u Ciebie ocenia nowe, swiezio dodane. Mnie ocenia od tylu, źe bym niezauwaźyl jego troske o poziom i dobro portalu 😀😀😀
2021-05-29 20:34:16 (5 lat temu)
Kajordzak
 
+1 głosów:1
do vetinari: Przypomnij sobie jak rzeczywiście strollowałeś to archiwalne i rodzinne, przy tym bardzo cenne historyczne zdjęcie !!


Może jednak nie pamiętasz bo za duzo piwa wyżłopałeś ?!
2021-05-29 20:40:28 (5 lat temu)
maj
+2 głosów:2
do vetinari: Bo ja mu "dopiekam" komentarzami to się odgryza
2021-05-29 20:41:22 (5 lat temu)
do Kajordzak: Nawet blaggio wymienił błędy zdjęcia, a "towrzystwo wzajemnej adoracji" stawia szóstki ... Pomijam chamstwo Wieśka, zwanego "majem", a piątka jest u mnie max ... co wyjaśniałem i skasował ... max
2021-05-29 20:45:08 (5 lat temu)
do vetinari: Przyjdzie czas że "strolluję" ciebie z przodu! Też będzie przyjemnie!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatkowo
2021-05-29 20:49:23 (5 lat temu)
maj
+2 głosów:2
do Kajordzak: Jakie chamstwo toć to to tylko po części prawda tylko Ty jej nie zauważasz
2021-05-29 20:50:36 (5 lat temu)
maj
+1 głosów:1
do Kajordzak: "Kajor" no co ty gdzie ty dawaj, dawaj, się nie poddawaj.
2021-05-29 20:57:20 (5 lat temu)
vetinari
+10 głosów:10
do Kajordzak: Przypomni sobie co Ci napisalem pirwszy raz. Jesteś zwyklym Trollem w tym slowazmyslu. Caly internet jest takymi ludzmi wypelniony. Ocena od Ciebie jest tylko pokaz Twojego problemu osobistego. I tak jak Ci napisalem poprzednio,wybieram sobie ludzi z ktòrymi wole ijścz na piwo. Bo picie piwa wymaga kulture. Nawed po 10 piwach bym się niezachowiwal tak jak ty. Ja wiem źe niejestem doskonaly, niepotrzebuje si nic ciągle udawadniać ocenianiem drôgych..
2021-05-29 21:03:31 (5 lat temu)
maj
+2 głosów:2
do Kajordzak: Po pierwsze wskazane było by postawić trzeci wykrzyknik, po po drugie stwierdzasz że nie pamięta to nie stawiaj znaku zapytania a po trzecie to nie do Ciebie a "plusiującego" i to nie jest tylko moja ciekawość co by się ujawnił, przyjmuję usprawiedliwienie "zatrzasnąłem się w windzie lub zerwało mi się połączenie internetowe"
2021-05-29 21:16:56 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Kajordzak: Narazie trollujesz od tylu...😀
2021-05-29 21:18:44 (5 lat temu)
max
+9 głosów:9
do Kajordzak: W zasadzie nie powinienem podejmować z tobą rozmowy bo nic ciekawego nie masz do powiedzenia. Widać twoje wypowiedzi są na tyle nieistotne, że nie przypominam sobie także twoich wynurzeń o sposobie oceniania. Jeżeli jednak usuwam jakiś komentarz, to na pewno nie bez powodu. Robię to najczęścej, gdy wpis jest niekulturalny, obraża innych użytkowników. Jednym słowem: jest obrazem zacietrzewienia i braku kulury jego autora. Jest mi to absolutnie obojętne jak oceniasz moje zdjęcia, stawiaj nawet jedynki ale jeśli uznam, że łamiesz regulamin to cię zablokuję. Nie staraj się ze mną wchodzić w dyskusję bo to jedyny i ostatni mój wpis skierowany do ciebie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-05-29 21:51:18 (5 lat temu)
Kajordzak
 
+2 głosów:2
do max: Nie pamięta się tego co chce się nie pamiętać!
2021-05-29 22:26:11 (5 lat temu)
do maj: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: Niemerytoryczne, niegrzeczne.
2021-05-29 22:27:00 (5 lat temu)
trz (tedesse)
+1 głosów:1
Fantastyczne foto!
2021-05-29 22:28:04 (5 lat temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do maj: Oceniłem na 6, bo zdjęcie jest tego warte, a że jestem drobiazgowy, to nie mogłem się powstrzymać :)
"Wada" zauważona to przecież nie wynik niedbalstwa. Może wystarczy minimalnie obrócić w lewo i wykadrować? A może te filary są różnej wysokości, wtedy nic nie trzeba robić. ;)
2021-05-29 22:35:59 (5 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: Niegrzeczne
2021-05-29 22:37:54 (5 lat temu)
do blaggio.: Kontrast mógłby być lepszy?
2021-05-29 22:40:02 (5 lat temu)
Kajordzak
 
+2 głosów:2
do max: Nie zamierzam także polemizować z tobą tj. osobą po której aż nadto widać stronniczość i niekonsekwencję w ocenach komentarzy!
Opublikowałeś dużo bardzo słabych fotografii, nawet gorszych od vetiego ...
2021-05-30 07:26:16 (5 lat temu)
Przęsła prezentują się imponująco, fotografia nie.
Te przęsła przypominają mi moją niedawną obecność wśród nielicznych świadków i fotografów transportu nowych przęseł Mostu Cłowego na Regalicy w Szczecinie. Był to także 2017 rok Wykonałem takie same ujęcia tego mostu sprzed i po wymianie. Załączam to co ad hoc znalazłem teraz w internecie:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2021-05-30 07:53:03 (5 lat temu)
do Kajordzak: Tak wygląda obiekt Mostu Cłowego na Fotopolsce:
2021-05-30 07:56:03 (5 lat temu)
maj
Na stronie od 2012 luty
14 lat 4 miesiące 23 dni
Dodane: 28 maja 2021, godz. 20:30:42
Autor zdjęcia: maj
Rozmiar: 2079px x 1271px
Licencja: CC-BY-NC-ND 4.0
Aparat: NIKON D3100
1 / 50sƒ / 8ISO 10018mm
1 pobranie
2470 odsłon
5.97 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia maj
Obiekty widoczne na zdjęciu
mosty
Most Południowy
więcej zdjęć (28)
Architekt: Bogusław Markocki
Wykonawca: Gulermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut a.s.
Inwestor: GDDKiA
Zbudowano: 2017-2020

Most budowany od 2017 r., będący najdalej na południe wysuniętą przeprawą przez Wisłę w obrębie Warszawy. Według projektu, most będzie miał 1,5 kilometra długości i szerokość 42,6 metra. W obu kierunkach przewidziano trzy jezdnie oraz ścieżkę rowerową i chodnik po obu stronach. Koszt inwestycji to 757 mln zł obejmujący samą konstrukcję mostu wraz z trasami dojazdowymi o łącznej długości ok. 6,5 km.


Rzeka Wisła
więcej zdjęć (6)
Wisła (łac. i ang. Vistula, niem. Weichsel) – najdłuższa rzeka Polski, o długości 1047 km. Jest także najdłuższą rzeką uchodzącą do Morza Bałtyckiego.

Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m., na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Zasadniczy kierunek biegu Wisły jest południkowy. Wisła posiada deltę i uchodzi do Zatoki Gdańskiej.

Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m. (Czarna Wisełka) i 1080 m n.p.m. (Biała Wisełka), na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim.

Wisła ma trzy potoki źródłowe: Białą Wisełkę, główny górny bieg Czarną Wisełkę oraz Malinkę. Biała i Czarna Wisełka uchodzą do Jeziora Czerniańskiego, od którego płyną pod wspólną nazwą jako Wisełka. Po złączeniu nurtu z potokiem Malinka płynie już jako Wisła.

W miejscowości Biała Góra koło Sztumu około 50 km od ujścia rozdzielając się na dwa ramiona Leniwka (lewe) i Nogat (prawe), tworzy szeroką deltę zwaną Żuławami. W miejscowości Gdańska Głowa od Leniwki oddziela się w kierunku wschodnim kolejne ramię zwane Szkarpawa w celu ochrony przeciwpowodziowej zamknięte śluzą. Kolejne ramię Martwa Wisła oddziela się w Przegalinie. Uchodzi do Zatoki Gdańskiej.

Do XIV wieku ujście Wisły dzieliło się na główne wschodnie ramię Wisłę Elbląską i mniejsze zachodnie ramię Wisłę Gdańską. Od roku 1371 głównym ramieniem stała się Wisła Gdańska. Po powodzi w 1840 roku tworzy się dodatkowe ramię Wisła Śmiała. W latach 1890-1895 wykonano przekop koło Świbna.

Dorzecze Wisły zajmuje powierzchnię 194 424 km² (w Polsce 168,7 tys. km²). Urzeźbienie dorzecza Wisły charakteryzuje średnie wzniesienie 270 m n.p.m., przy czym przeważająca część dorzecza (55%) położona jest na wysokościach 100-200 m n.p.m.; od 100-300 m zawiera się ponad 3/4 dorzecza. Najwyższy punkt dorzecza leży na wysokości 2655 m n.p.m. (szczyt Gerlach w Tatrach). Cechą dorzecza Wisły jest asymetria – w znacznej mierze konsekwencja kierunku nachylenia Niżu Środkowoeuropejskiego ku północnemu zachodowi i kierunku spływu wód lodowcowych, przy równocześnie znacznej predyspozycji w budowie starszego podłoża. Asymetria dorzecza (prawostronnego do lewostronnego): 73-27%.

Wisła jest połączona za pomocą kanałów z:

* Odrą – Kanałem Bydgoskim, Notecią i Wartą (droga wodna Wisła - Odra)
* Niemnem – Kanałem Augustowskim i Czarną Hańczą
* Dnieprem – Kanałem Dnieprzańsko-Bużańskim i Prypecią.

Źródło [ Wikipedia]