| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Wisła
0km
000m
3km
050m
3km
300m
3km
300m
3km
380m
3km
700m
6km
100m
6km
320m
9km
600m
9km
770m
10km
420m
10km
620m
10km
900m
14km
850m
31km
580m
31km
640m
32km
420m
32km
460m
32km
660m
Więcej (193)
Obiekty w okolicy
Nowy Secymin 31
1319
m
Nowy Secymin
Kapliczka
1364
m
Nowy Secymin
Kościół Narodzenia Najświętszej Ma...
1369
m
Nowy Secymin
Nowy Secymin 30
1423
m
Nowy Secymin
Przeprawa promowa
1474
m
Wychódźc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rzeka Wisła

2 subskrypcje
Wisła (łac. i ang. Vistula, niem. Weichsel) – najdłuższa rzeka Polski, o długości 1047 km. Jest także najdłuższą rzeką uchodzącą do Morza Bałtyckiego.

Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m., na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Zasadniczy kierunek biegu Wisły jest południkowy. Wisła posiada deltę i uchodzi do Zatoki Gdańskiej.

Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1107 m n.p.m. (Czarna Wisełka) i 1080 m n.p.m. (Biała Wisełka), na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim.

Wisła ma trzy potoki źródłowe: Białą Wisełkę, główny górny bieg Czarną Wisełkę oraz Malinkę. Biała i Czarna Wisełka uchodzą do Jeziora Czerniańskiego, od którego płyną
więcej
Gdzie tu jest architektura, brak architektury - to swoiście interpretowane określenie “architektura” jak mantra powtarzane bywa w komentarzach pod zdjęciami rze...
dodano: 2021-11-20, autor: blaggio.
  
Rzeka Wisła w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...681682następna
czesil
 
Ustroniacy, czemu nie założycie sobie obiekt kładki? Macie tylko jeden taki zbiorowy obiekt, gdzie są wszystkie kładki, ale to trochę bez sensu.
2018-08-29 21:51:51 (7 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Podmiana na bardziej ostre, zmiana źródła
2026-06-23 07:25:59 (4 dni temu)
vstrone
 
do czesil: Taki obiekt wystarczy. To nie Cieszyn, gdzie były drewniane kładki jakiegoś Kametza, taka, siaka, przepustkowa. Tu nie było tego dużo, a tym bardziej zdjęć.
2018-08-29 22:17:17 (7 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Ale macie całkiem sporo zdjęć z Zameczkiem właśnie. Aż się prosi :-)
2018-08-29 22:19:24 (7 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Jest przecież założony obiekt "Zameczek". Jakoś nie rozumiem, o co Ci chodzi :-)
2018-08-29 22:23:17 (7 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Zameczku tak, ale sąsiedniej kładki już nie. Więc jeśli założylibyście taki obiekt to nie byłby pusty. Pewnie i tak z czasem będą się pojawiać następne zdjęcia.
2018-08-29 22:25:46 (7 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
do czesil: Problem w tym, że ta kładka przy "Zameczku" nie miała jednego stałego miejsca, gdyż ciągle ją niszczyły powodzie. Budowano więc kolejną, ale nie wiadomo kiedy, co, gdzie, jak... Temat do zbadania w przyszłości.
2018-08-29 22:31:18 (7 lat temu)
Jazzek
 
Ciekawe zestawienie stolików, każdy z innej parafii. Do tego chyba ktoś wyrwał aluminiowe obrzeże z pierwszoplanowego stolika. Tablica z nazwą dość archaiczna jak na lata 70-te. Czy kol. Atom mógłby uzasadnić datowanie?
2026-06-26 09:54:28 (dzień temu)
do Jazzek: Ja mam odwrotne wrażenie. Obiekt wygląda jakby czas świetności miał już za sobą. W "oryginalnym" wyposażeniu widać kolorowe oparcia jednakowych krzesełek , tutaj już tylko niedobitki. Myślę, że bliżej tu do końcówki lat 70 tych.
2026-06-26 10:20:36 (dzień temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do da signa: Czyli pod koniec lat 70. zamalowano te kolorowe prostokąty i napis Bar Magda i powieszono blaszaną tablicę? Watpię. To jest moim zdaniem najwcześniejsze zdjęcie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-06-26 12:50:42 (dzień temu)
yani
 
Moda raczej z końca lat 60-tych.
2026-06-26 15:03:34 (dzień temu)
Woj11
 
do yani: "Dunajec" przeholowano do Zegrza w 1965 roku cumował początkowo w Zegrzu Południowym. Po paru latach do Nieporętu
2026-06-26 16:23:13 (dzień temu)
mamik
 
do Woj11: Z Nieporętu do Strugi, ze Strugi na Pragę, z Pragi do Nieporętu i z Nieporętu do Strugi :-)
2026-06-26 17:04:07 (dzień temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Zdjęcie z błędem wgrania, do usunięcia, chyba, ze ktoś ma możliwość podmiany.
2026-06-22 18:35:23 (5 dni temu)
yani
 
do da signa:
Dziś wcześniej wszystkie zdjęcia FP tak mi się otwierały. Każde musiałem odświeżać i dopiero wtedy było normalnie.
2026-06-22 20:27:16 (5 dni temu)
Może udałoby sie doprecyzować datację ?
2026-06-22 19:31:34 (5 dni temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do da signa: Można. Przed 1958 rokiem. Pocztówka wydana przez Komitet Tysiąclecia Obchodów Łomży, a te miały miejsce w 1958 roku
2026-06-22 20:27:23 (5 dni temu)
do Woj11: Dziękuję, skorygowałam.
2026-06-22 20:37:31 (5 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Zdjęcie flipnięte.
2026-06-24 20:01:36 (3 dni temu)
ylooC
 
+4 głosów:4
Most Pancera - NDM
2026-06-22 21:50:59 (5 dni temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do ylooC: Dzięki,
2026-06-23 00:05:24 (5 dni temu)
ulec
 
+2 głosów:2
Te bloki: Najbliższy blok to Lenartowicza 31.
2026-06-22 11:58:51 (5 dni temu)
yani
 
+2 głosów:2
@Ravsos - dlaczego wszystkie wrzucane zdjęcia datujesz 1960-1975? Tu masz prawidłowe datowanie nawet w nazwie obiektu.
Jeśli źródło jest "inne", to należy je dokładnie podać pod zdjęciem, a nie wpisywać tam jeszcze raz "inne".
2026-06-26 13:51:26 (dzień temu)
Ravsos
 
do yani: Łatwo sie mówi jak sie nie ma luźnych kartek z jakiegoś albumu z ogólnikowymi opisami tych zdjęć. Kiedy masz pod górkę i jeszcze kłody pod nogi.
2026-06-26 17:17:39 (dzień temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ravsos: Dodaleś zdjięcie do podobiektu 1961-1968 Budowy elektrowni w Solinie, tz. te lata są w samotnej nazwie tego obiektu ☺
2026-06-26 17:20:42 (dzień temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ravsos: Poprawilem datowanie....jeźeli niewieś jak się poprawia data, edituje widoczny obiekt..poprostu napisz w komentarzu źe niewieś jak się to robi...i ktoś się tym zajme....
2026-06-27 16:52:44 (11 godzin temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2026-06-25 21:52:34 (2 dni temu)
do Krzyś_: Przypisałam jeszcze jedno zdjęcie. Tylko trzeba jakoś je ułożyć chronologicznie.
2026-06-25 22:29:54 (2 dni temu)
Jazzek
 
do da signa: czyni wrażenie najwcześniejszego.
2026-06-26 09:51:23 (dzień temu)
Pokaż na mapie
6818 Dyskusji (ostatnia 11 godzin temu)
Rzeka Wisła - obiekty i wydarzenia
3,050 3,300
178,21
204,600
425,600
427,150
624,93
624,96
913,24
1032,340
1032,000
1032,340 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet