starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. łódzkie Łódź Górniak ul. Sieradzka Piotrkowska 294-Sieradzka 5

1963 , Piotrkowska 294-Sieradzka 5 i budynek przy Sieradzkiej 7

Skomentuj zdjęcie
Foton. Kto o nim pamięta...
2021-07-30 17:50:15 (4 lata temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do Anneob: Ja.
2021-07-30 18:20:34 (4 lata temu)
do cracusiac: To jest nas co najmniej dwóch :) Ktoś kiedyś powiedział, że niedobrze jest mieć dobrą pamięć. W wielu przypadkach.
2021-07-30 21:33:49 (4 lata temu)
do Anneob: Już trzech ...
2021-07-30 21:41:43 (4 lata temu)
do Anneob: Przez lata pracowałem na Fotonie, filmach i papierach. Przy okazji poznałem również prawie całą produkcję z demoludow takich materiałów. Ja w każdym razie miło wspominam pracę na tych materiałach.
2021-07-30 21:47:13 (4 lata temu)
do vigo: Super :)) Pozdrawiam! Myślę, że jest nas o wiele więcej. Każdy kto fotografował w tamtym czasie marzył o filmach i slajdach nie tylko polskich czy radzieckich. Kodak czy Agfa to ‘’nie dla nas’’…
2021-07-30 21:49:08 (4 lata temu)
do Anneob: To ja też dołączam do waszego grona :)

Ciekawe, że jeszcze dziś można trafić w internecie na materiały tej firmy jakimś cudem gdzieś przechowane. Czy to możliwe, żeby jeszcze był z nich jakiś pożytek?
2021-07-30 21:58:02 (4 lata temu)
Anneob
+1 głosów:1
do cracusiac: No tak. Koreks, ciemnia, kuwety, powiększalnik, chrom- brom, odczynniki. Suszenie. Fantastyczna zabawa. Oczekiwanie na efekty. Jakość barw w NRD slajdach i odbitkach nie zadawalała, do końca. Ale i tak było świetnie. Nie ‘’cykało się zdjęć jak karabin maszynowy’’.
2021-07-30 21:59:14 (4 lata temu)
do blaggio.: Serdecznie witamy :)) Ja sam ‘’zaskoczony cyfrą’’ mam (nie otwartą) paczkę papierów chrom-pocztówka. Czy się nadają? Wątpię. Pewnie prześwietlone.
2021-07-30 22:09:35 (4 lata temu)
do blaggio.: Filmy można ewentualnie wywoływać specjalnymi wywoływaczami. Z papierami różnie. Sam ostatnio wywoływałem zapomniane negatywy Orwo np 20 które naswietlilem z początkiem lat na 90tych. Filmy były lekko przydymione a po wywołaniu gruboziarniste. Niestety musiałem mocno wydłużyć czas wołania aby coś zobaczyć na filmie. I tak normalnie wolałem ten film w Rodinalu przy 20stopniach C około 12-15 min. Te po kilku próbach wywolywalem 50 min. Skany z tych negatywów zamieściłem na FP.
2021-07-30 22:10:12 (4 lata temu)
do cracusiac: Pewnie w takich przypadkach dużo zależy od szczęścia, czyli przechowania w odpowiednich warunkach - temperatura, wilgotność, zabezpieczenie przed dostępem światła - które trudno zapewnić przez długie lata, jak znamy życie. Czyli okazuje się, że przy obróbce takich materiałów pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy da się z nich jeszcze coś "wycisnąć".
2021-07-30 22:20:51 (4 lata temu)
mar
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 14 dni
Dodane: 27 lipca 2021, godz. 23:02:30
Rozmiar: 1600px x 763px
9 pobrań
1218 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mar
Obiekty widoczne na zdjęciu
Piotrkowska 294-Sieradzka 5
więcej zdjęć (9)
Zbudowano: ok. 1900
Dawniej: Kamienica Wienerów
Zabytek: -
ul. Sieradzka
więcej zdjęć (20)