| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

1971 - Dożynki Centralne

Po 24 latach w Opolu odbyły się ponownie uroczystości centralne dorocznego święta plonów, zwane popularne dożynkami. Pierwsze Dożynki Centralne w naszym mieście miały miejsce tuż po II wojnie światowej w 1946 roku. Gospodarzami dożynek byli zwykle przedstawiciele władz administracyjnych i różnych szczebli, a ich charakter był wybitnie polityczny.
Nie inaczej było w 1970 roku, kiedy to na stadionie opolskiej Odry odbyły się uroczystości dożynkowe z udziałem najwyższych władz państwowych. Przedstawiamy archiwalną fotografię z tego wydarzenia, ukazującą pierwszego sekretarza KC PZPR, Edwarda Gierka w towarzystwie Piotra Jaroszewicza, premiera PRL w latach 1970-1980. Obaj politycy z wielką radością przyglądali się pokazom na murawie stadionu przy ul. Oleskiej,
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
foxi
 
Podobne ujęcie na -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-10-31 11:37:27 (5 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 5 lat temu)
Przedmioty związane z 1971 - Dożynki Centralne
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet