|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 5.79
Lata 1973-1974 , Kraków. Rynek Główny - kościół Mariacki. |
Krzywizna wież kościoła oryginalna. 2012-06-15 21:04:30 (14 lat temu)
do PEŻ: Powinna zasilić nasz obiekt z kuriozalnymi pocztówkami:). 2012-06-15 22:15:28 (14 lat temu)
Zrobione :-) 2012-06-15 22:17:56 (14 lat temu)
|
|
Na stronie od 2012 kwiecień
14 lat 2 miesiące 19 dni |
![]() |
kościoły, katedry, kaplice
|
Kościół archiprezbiterialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół Mariacki – jeden z największych i najważniejszy, po Katedrze Wawelskiej, kościół Krakowa, od 1962 roku posiada tytuł bazyliki mniejszej. Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski.
Jest kościołem gotyckim, budowanym w XIV i XV wieku. Położony jest przy północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego, na Placu Mariackim.
za wikipedia