| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...8182następna
cracusiac
 
+2 głosów:2
Teraz jest tam McDonald.
2026-06-18 13:17:32 (9 dni temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
Rynek. Za słupem ogłoszeniowym, widoczny jest pałac Krzysztofory
2014-08-23 00:10:46 (11 lat temu)
W tle widoczna jest ul. Wiślna.
2014-08-26 20:01:56 (11 lat temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Podmiana na lepsze+opis precyzyjniejszy+źródło.
2026-04-04 20:49:01 (2 miesiące temu)
labeo7
 
do Cristoforo: Dzięki Cristoforo! Czyli przypisanie do Linii A-B jest właściwe?
2014-08-23 00:14:36 (11 lat temu)
do labeo7: Właściwe, ale choć zrobione w linii A-B, to w zasadzie jej nie pokazuje... Może dopisz poprostu do Krzysztoforów - to jedyny budynek jaki tu widać :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-08-23 00:20:23 (11 lat temu)
do Leszek. M.: W tle jest Pałac Pod Krzysztofory więc jest to ul. Szczepańska.
2019-05-08 22:55:01 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski ;-)
2019-02-27 18:00:26 (7 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
2026-04-26 13:09:27 (2 miesiące temu)
TW40
 
do ZPKSoft: ...najpopularniejszy w połowie l. 20.
2019-02-27 21:32:23 (7 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
W obiekcie "Kamienicy Czyncielów", warto dodać również adres Plac Mariacki 9.
2020-03-30 07:19:38 (6 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-07 16:16:21 (2 miesiące temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-07 16:17:58 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
To jest nagrobek Montelupich.
2026-04-30 20:02:34 (miesiąc temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-08-22 11:47:35 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
"Stolica była piękna, choć pozostawała tylko tłem. W niedzielę po mszy – i przy ładnej pogodzie – Stanisława wybierała się na spacer i nigdy nie patrzyła pod nogi, ale zawsze dookoła. Warszawa była trzecim miastem, jakie poznała, innym niż Łódź i Rio de Janeiro, jednak tak jak tamte żywym organizmem, pełnym kontrastów, zalet i wad, miejsc urokliwych i budzących grozę. Po plaży nad Wisłą biegały młode kobiety w czarnych kostiumach kąpielowych, radosne, wolne, bose i z krótkimi włosami. Kiedyś na niebie pojawiły się sterowce i wszyscy jak na komendę zadarli głowy. Przed Pałacem Saskim spacerowały damy z wózkami, na Chmielnej akurat naprawiano ulicę. „Meble Kuchenne”, „Kapelusze. Czapki”, „Magazyn Mód Franciszka (w podwórku)”. Kolumny Teatru Wielkiego – który naprawdę wydał się jej wielki – i plac przed nim, krzyżujące się tory tramwajowe, zaparkowane w rzędzie samochody. "
Fragment

Jakby napisane na podstawie tego zdjęcia :-)
2020-08-22 12:24:00 (5 lat temu)
MichałP
 
+1 głosów:1
Z tym zdjęciem jest ciekawa historia. Jedna, krótka reklama przewróciła to, co do tej pory o nim sądzono. Na pierwszym planie mamy napis ,,Magazyn mód Frańciszka - W PODWÓRCU''. To ,,w podwórcu'' - tak w przedwojennej Warszawie nie mówiono. W międzyczasie na str. ,,Warszawa1939.pl'' pokazał się wpis o rozpoznaniu miejsca przez rodowitą krakowiankę. Patrzymy na podwórko kamienicy pod adresem Rynek Główny 12 w Krakowie. Czyli nie Warszawa.
2020-08-22 16:06:50 (5 lat temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
te same panny co na tych zdjęciach - czyli luty 1934 :)
2026-06-01 08:53:47 (26 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Krzyś_:
Myślę, że to nie przypadek - autorka pisząc książkę musiała się wzorować na tym zdjęciu.
Ale te drewniane galerie jakoś bardziej mi się z Krakowem kojarzą, niż z Warszawą.
2020-08-22 16:10:56 (5 lat temu)
yani
 
do MichałP:
Czyli jednak dobrze mi się zdawało... :)
2020-08-22 16:14:46 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do MichałP: Mamy na FP to zdjęcie tam przypisane, ale bez pewności.
2020-08-22 16:21:35 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do MichałP: A przy okazji - ten cytat pokazuje, jak pisane są "niby" pamiętniki.
2020-08-22 16:22:27 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do MichałP: Jeśli to zakład blacharski "M. Hajdus" - to Rynek 12.
2020-08-22 16:38:39 (5 lat temu)
Podmiana.
2026-04-04 08:46:31 (2 miesiące temu)
4elza
 
do Michał. K: Pobrałeś może to które było wcześniej?, chciałabym zobaczyć jak wyglądało...
2026-04-04 08:48:20 (2 miesiące temu)
do 4elza: Nie pobrałem, ale było takie niby kolorowane z "małymi obłokami".
2026-04-04 09:04:31 (2 miesiące temu)
Dana
 
+3 głosów:3
do 4elza: Przy takim braku zaufania należałoby wszystkich dokonujących podmiany zobowiązać do każdorazowego pobierania wcześniejszego zdjęcia i przechowywania go przez następne dziesięciolecia.
2026-04-04 09:05:03 (2 miesiące temu)
do Michał. K: Mam możliwość podglądu do starego zdjęcia, ale tylko screena mogę zrobić. Ja dodam dla Twojej ciekawości , a Ty usuniesz
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodanie linka
2026-04-04 09:09:21 (2 miesiące temu)
4elza
 
do Dana : Też Ci życzę miłego dnia :-)
2026-04-04 11:11:22 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Dzięki.
2026-04-04 11:11:02 (2 miesiące temu)
do 4elza: Wzajemnie.
2026-04-04 11:11:42 (2 miesiące temu)
Notki.
2026-04-11 12:12:10 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
Znowu masakra przy pomocy AI...
2026-04-11 12:51:18 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
do yani: Dałem normalne.
2026-04-11 13:06:39 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Michał. K:
Znacznie lepiej - twarze ludzi i motocykl teraz niezniekształcone.
2026-04-11 19:04:31 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do yani: Czyli normalnie jak na tą jakość fotografii.
2026-04-11 19:51:30 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
2026-04-04 09:25:26 (2 miesiące temu)
4elza
 
do ZPKSoft: Ok, dzięki.
2026-04-04 11:43:08 (2 miesiące temu)
4elza
 
+5 głosów:5
Radosnych i słonecznych Świąt Wielkanocnych, serdecznych spotkań w gronie bliskich, mniej smakołyków, więcej ruchu i udanych kadrów, które później będziemy oglądać z przyjemnością :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2026-04-04 08:46:56 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do 4elza:
Wzajemnie!
2026-04-04 11:05:01 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do 4elza: I wzajemnie wszystkiego najlepszego.
2026-04-04 11:29:46 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
812 Dyskusji (ostatnia 9 dni temu)
Auto austriackiego fotografa Ericha Lessinga na krakowskim Starym Rynku.
Rynek Główny
1251
-
1500
1251
-
1787
1601
-
1824
1794
-
1856
1800
-
1856
1850
-
1870
1850
-
1870
1860
-
1865
1860
-
1881
1860
-
1881
Rynek Główny - obiekty i wydarzenia
STR.1 1
36-47
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet