|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1935-1944 , Bytom Szombierki - Pomnik stojący przed byłym Urzędem Gminy, znajdował się na nim moździerz zdobyty pod Kownem podczas I wojny światowej i upamiętniała poległych mieszkańców Szombierek. Cokół armatni zniknął w trakcie remontu budynku i jego otoczenia, jest teraz skwerek z alejkami i kwiatkami... . / |
Szkoda ze zniknął ,dziś mógłby stać bez problemów.... 2012-07-10 19:32:33 (13 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Niestety takie były czasy , ocalały dwa na Bobrku i Karbiu. 2012-07-10 20:06:44 (13 lat temu)
Już są takie dwa, to jest trzecie. 2012-07-10 20:58:58 (13 lat temu)
Ten jest bez swastyki 2012-07-10 22:12:29 (13 lat temu)
do Marcin Cholewa: Na tamtym swastyka jest domalowana, czyli jak to często bywało Niemcy zaadaptowali starszą pocztówkę do swojej późniejszej propagandy. Może nie mieli na stanie dobrych fotografów w tym czasie ;)) 2012-07-10 22:31:07 (13 lat temu)
do pawulon: Dlatego nie usunąłem . 2012-07-10 22:32:25 (13 lat temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : I słusznie ;) 2012-07-10 22:35:50 (13 lat temu)
do pawulon: Datowanie do korekty. Pomnik odsłonięto w 1935 2026-06-21 11:44:59 (6 dni temu)
do Woj11: Sam dodałem fotkę,sugerowałem się teraz datą na pomniku Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja 2026-06-21 11:47:39 (6 dni temu)
|
|
Na stronie od 2010 sierpień
15 lat 10 miesięcy 14 dni |
![]() |
pomniki
|