|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 15 głosów | średnia głosów: 5.99
1976 , Ul. Zamkowa, widok od strony mostu. |
Dobrze, że jest tu to zdjęcie. Na 1 planie dumnie się pręży cud NRD-owskiej motoryzacji czyli Mydelniczka! Za nią czeska EmBeczka. Po lewej piękny kwiat opraw oświetleniowych złożony z 3 trumienek. Po prawej u góry mural reklamowy FACH-u, było ich więcej, jak np. mural CELMY na rogu Wyższej Bramy i P. Wolności. Autorem tego ostatniego, czy też może wykonawcą-malarzem był mój nauczyciel z podstawówki Aleksander Januszewski, on słynął z tego, że tworzył dla wielu szkół tzw. tablo, czyli zestawienie zdjęć maturzystów czy uczniów kończących daną szkołę. Podpisywał swoje dzieła AlJot albo AJot. To nie były tylko same zdjęcia, ale zawsze był jakiś obrazek i On je malował, zaś całość też projektował i realizował Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta 2012-11-01 17:55:48 (13 lat temu)
ciekawe o czego służył ten dziadowski stolik ? do szybkiego trzepania bagaży ? 2012-11-02 08:59:09 (13 lat temu)
do stoik: Bingo. Stoliczek służył celnikom do przeglądania bagaży wyjętych z bagażników samochodów. 2012-11-02 09:01:45 (13 lat temu)
do PEŻ: Czyli celnicy jako pierwsi użyli takich rozkładanych stolików jako narzędzi pracy ;-) Potem to już wiemy, jak było. Po uzyskaniu wolności nastała w Polsce era handlu stolikowego oraz szczękowego :) 2012-11-02 13:16:47 (13 lat temu)
Wy to jesteście tak bardzo merytoryczni, że bardziej być nie można.obiekt jest przeznaczony do szybkiegp wyburzernia. ostatnio naliczyłem aż 15 krawaciorzy z teczkami. w tym Roku Pańskim. mają go podobno przebudować. Z tym iż jak dowiedziałem się z dobrze poinformowanych źródeł. Ma być zburzona tylko górna kondygnacja. makieta tramwaju. mhm . Nie róbcie sobie ze mnie żartów, bo ja wszystko wiem. Vetinari ma blisko, to będzie śledził rozbiórkę. Czekamy na fajne zdjęcia. Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja 2021-05-14 14:18:52 (5 lat temu)
do stoik: Uprzejmie donoszę, że rozpoczął się demontaż płyt chodnikowych. Na razie jednej warstwy, bo pod spoodem jest druga. 2021-05-15 21:13:04 (5 lat temu)
do Stenek: Ten chyba tylko wygląda na rozkładany, natomiast pamiętam że tych stolików było tam co najmniej kilka... 2021-05-15 21:16:24 (5 lat temu)
do stoik: Jak dla mnie to poszli po najlżejszej linii oporu. Wystawią taras z informacją turystyczną. Nawet nikt nie pomyślał żeby puścić dołem (tak jak pod mostem Wolności) ścieżkę rowerową. Rowerzyści będą dalej musieli przejeżdżać ul. Zamkową i Przykopą żeby jechać dalej wzdłuż Olzy. 2021-05-15 22:11:23 (5 lat temu)
do tatranclimber: Plan jest taki. Taras widokowy ze skwerem i makieta tramwaju. Z tego co wiem. Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja 2021-05-15 22:19:00 (5 lat temu)
|
|
Na stronie od 2012 kwiecień
14 lat 2 miesiące 19 dni |
![]() |
granice państwa
|
W 1950 r. rozpoczęto budowę nowego żelbetowego mostu, który miał zastąpić prowizoryczny most drewniany zniszczony podczas powodzi w 1946. Most uroczyście otwarto w 1953 r. i nazwano go Mostem Przyjaźni. Budowa mostu była sfinansowana przez Polskę i Czechosłowację.
Źródło