starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 19 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Dziwnie wygląda ściana szczytowa Kościoła Garnizonowego, jak kiedyś po pożarze.
2015-04-14 12:54:28 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-04-14 12:54:28 (11 lat temu)
Komin zostaje, w miejscu kotłowni ma powstać mały budynek usługowo-biurowy "The Place"
2015-08-31 10:40:48 (10 lat temu)
do mamik: Budynek został częściowo rozebrany
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2016-02-13 22:31:49 (10 lat temu)
Neo[EZN]
Na stronie od 2001 wrzesień
24 lat 9 miesięcy 13 dni
Dodane: 13 kwietnia 2015, godz. 20:22:36
Autor zdjęcia: Neo[EZN]
Rozmiar: 2200px x 1468px
Aparat: NIKON D800E
1 / 320sƒ / 8ISO 80065mm
3 pobrania
2645 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Neo[EZN]
Obiekty widoczne na zdjęciu
Dawniej: Kasemattenhaus, Kazamaty Barbary
Dawniej: Küchengabäude und Kesselhaus, Kuchnia i kotłownia
Widoki z biurowca "Cuprum"
więcej zdjęć (13)
Budynek "Cuprum"
więcej zdjęć (190)
Zbudowano: 1967
Zlikwidowano: 2015
Uchwałą Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów z dnia 18 sierpnia 1967 r. powołano do życia Wrocławskie Zakłady Badawcze i Projektowe "Cuprum". Dla nadania tej placówce większej rangi, utworzono radę naukową pod przewodnictwem prof. dr inż. Bolesława Krupińskiego - przewodniczącego Państwowej Rady Górniczej. Właśnie w "Cuprum" zaprojektowano Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy z własnym systemem infrastruktury technicznej, zapleczem socjalnym i biurowym, zakładami mechanicznymi, remontowymi, bazami transportu samochodowego i kolejowego, w tym kopalnie miedzi Lubin, Polkowice, Sieroszowice, Rudna oraz liczne obiekty na terenie hut miedzi "Głogów", "Legnica", "Cedynia".
ul. Wszystkich Świętych
więcej zdjęć (676)
Dawniej: An der Barbarakirche
pl. Jana Pawła II
więcej zdjęć (1412)
Dawniej: Königsplatz, An der Königsbrücke, 1 Maja
Plac powstał w pierwszej połowie XIX w. po zdobyciu Wrocławia przez wojska napoleońskie, a następnie wyburzeniu Bramy Mikołajskiej w 1820 r. W dwa lata później nad fosą przerzucono nowy most zwany Królewskim (Königsbrücke). W tym czasie plac miał kształt prostokąta o powierzchni ok. 0,5 ha i zabudowany był od zachodu w podkowę z zamkniętymi narożnikami.
Wtedy plac określany był jako An der Königsbrücke (Przy Moście Królewskim). Lecz już wkrótce wzwiązku z szybkim rozwojem miasta zaszła potrzeba przebudowy placu. W 1866 r. został on powiększony do 1,5 ha, zlikwidowano most zasypując fosę oraz zmieniono nazwę na Königs Platz (Plac Królewski). Na początku XX w. w osi fosy wzniesiono na północy pomnik Bismarcka, a naprzeciwko fontannę wraz z grupą rzeźb Walka i Zwycięstwo. Jeszcze przed wojną planowano podwyższyć zabudowę zachodniej strony placu do 5 kondygnacji lecz do realizacji nigdy nie doszło.

W czasie walk o Festung Breslau zabudowa placu została w większości zniszczona. Ocalał jedynie gmach zajmowany obecnie przez Akademię Muzyczną oraz fontanna. W kolejnych latach w ramach odbudowy placu wzniesiono zupełnie niepasujący budynek Cuprum, a także w miejscu dawnego banku braci Alexander wzniesiono nowy budynek szpitala im. Babińskiego. Dużo zmieniło się na początku lat 80. Właśnie wtedy przebudowano plac i utworzono pzejście podziemne (otwarte 24 marca 1984).
Początkowo nieoficjalnie plac nosił nazwę pl. Królewskiego, lecz już w 1946 r. zmieniono nazwę na Plac 1. Maja. Obowiązywała ona do 31 XII 2005 r. Od 1 stycznia 2006 r. patronem placu jest papież Jan Paweł II.