starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
augiasz
 
To nie jest Rynek w Cieszynie, ale w Jabłonkowie. Rozumiem że zostawiamy na potrzeby obiecanego Zaolzia?
2015-12-23 09:14:24 (10 lat temu)
do augiasz: Czyli wszystkie foty przypisać do wydarzeń - Przyłączenie Zaolzia czy usuwamy bo nie w Polsce?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-12-23 09:15:21 (10 lat temu)
augiasz
 
do Wiesław Smyk: Neo obiecywał to Zaolzie od lat, więc szkoda usuwać...
2015-12-23 09:27:28 (10 lat temu)
augiasz
 
do Wiesław Smyk: Dlaczego piszesz "Nie w Polsce"? Wtedy tam była Polska. Podobnie można napisać w każdym zdjęciu z Kresów...
2015-12-23 09:37:47 (10 lat temu)
do augiasz: No właśnie tego chciałem uniknąć ... :(
2015-12-23 09:38:46 (10 lat temu)
augiasz
 
do Wiesław Smyk: Nie rozumiem tych podwójnych standardów...
2015-12-23 09:41:09 (10 lat temu)
fantom
+2 głosów:2
Za przyłączenie Zaolzia niejaki Winston Churchill nazwał Polskę hieną Europy i miał przy tym sporo racji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: aaaaa
2015-12-23 09:52:02 (10 lat temu)
augiasz
 
+4 głosów:4
do fantom: To ten sam, który tak dzielnie nam pomagał we wrześniu 1939 roku, a następnie sprzedał nas w Jałcie czy zbieżność nazwisk?
2015-12-23 09:55:45 (10 lat temu)
fantom
+2 głosów:2
do augiasz: Ten sam. Polityka to nie jest pomaganie. Zachodowi się nie dziwię wcale, jeśli w 1938 zgrywamy wielkiego sojusznika Hitlera dzieląc się Czechosłowacją, a rok później sami płaczemy że nas nasz sojusznik napadł i oczekujemy pomocy.
A o swój naród Churchill potrafił dbać dobrze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: aaaaa
2015-12-23 09:59:59 (10 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do fantom: Faktycznie - układy sojusznicze to tylko nic nie znaczące świstki - dlatego dla Polaków jego słowa powinny być święte!
2015-12-23 10:04:02 (10 lat temu)
do augiasz: Potrafił też Polaków chwalić, więc był raczej obiektywny.
2015-12-23 10:05:27 (10 lat temu)
czesil
 
Istnieje dział ogólny - Przyłączenie Zaolzia do Polski: niech tam zostaną dodane.
2015-12-23 11:29:48 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
+3 głosów:3
do fantom: Churchill wcale nie był taki genialny, jak go przedstawiają. Po zakończeniu wojny odsunięto go od władzy. Anglicy popełniali wiele, wiele błędów w II wojnie światowej (zwłaszcza generałowie), gdyby nie Amerykanie...
2015-12-23 14:10:58 (10 lat temu)
fantom
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Nikt nie twierdzi że był genialny. Chociaż Niemcom nie udało się podbić Anglii w ciągu 5 lat, podczas gdy zajęcie Polski zajęło im jedynie 28 dni.
2015-12-23 14:23:06 (10 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do fantom: Genialne porównanie patrząc choćby na położenie geograficzne, militarne i polityczne obu krajów. Z tego co pamiętam Polskę napadło dwóch agresorów, chyba że przyjmiemy, że ci ze wschodu "wyzwalali spod Beckowskiego jarzma"?
2015-12-23 14:31:51 (10 lat temu)
cracusiac
+2 głosów:2
do fantom: Dla Anglikow szczesciem bylo, ze dzieli ich od reszty Europy kanal. Oprocz tego mieli ciagle "swieze miesko" z licznych kolonii.
2015-12-23 14:32:47 (10 lat temu)
fantom
+2 głosów:2
Zapomniałem że Kanał La Manche (36km) był dla Krigsmarine nie do przepłynięcia.
2015-12-23 14:38:03 (10 lat temu)
do fantom: Jak widac ktos zapomnial ile czasu zajely przygotowania Aliantom do sforsowania kanalu i rozpoczecie dzialan wojennych i jakim kosztem. Ruskie w tym czasie szly praktycznie bez zatrzyman na Berlin. Jezeli ich cos zatrzymywalo to rzeki.
2015-12-23 14:53:08 (10 lat temu)
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-12-23 14:53:42 (10 lat temu)
fantom
+1 głosów:1
Nie zmienia to wszystko faktu, że zajęcie przez Polskę w 1938r. Zaolzia, części Spisza i Górnej Orawy, było bezsensownym opowiedzeniem się po stronie Hitlera i kto wie czy nie zaważyło na naszych sojuszach z Zachodem w roku 1939 i dalszych losach Polski.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 4234234
2015-12-23 15:05:01 (10 lat temu)
Nie rozdrabniajmy się. Uważam, że Polacy i Czesi wyszli z tej brutalnej wojny z honorem. Był ruch oporu u nich i u nas. Niemcy zrobiły coś, co nigdy nie występowało w historii wojen; w skrócie: bez litości, nawet dla cywilów. Jestem z rocznika 1953 ale naprawdę nigdy nie myślałem, że to może tak dzielić Polaków i Czechów.
2015-12-23 15:37:54 (10 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
do fantom: Piszesz bzdury! Jeżeli chodzi o Zaolzie to ówczesny prezydent Czechosłowacji zaproponował korektę granicy. Polska z tej okazji oczywiście skorzystała. Była to sprawa wyłącznie tych dwóch państw. Nie miało to nic wspólnego z Hitlerem i Trzecią Rzeszą!
2015-12-23 16:07:26 (10 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do czesil: Oczywiscie wyrazil zgode, majac Hitlera na karku.
...Zaolzie zostało przyłączone do Rzeczypospolitej 2 października 1938 roku, gdy korzystając z dogodnej sytuacji międzynarodowej (brak sprzeciwu mocarstw zachodnich wobec zmian granicznych wymuszanych przez III Rzeszę, faszystowskie Włochy i militarystyczną Japonię) Polska wykorzystała okazję i w czasie nacisków Adolfa Hitlera na Czechosłowację (układ monachijski) przekazała Czechom ultimatum, w którym żądała oddania Zaolzia..../Wiki/.
2015-12-23 16:20:36 (10 lat temu)
czesil
 
+3 głosów:3
do cracusiac: Jak już powyżej napisałem to czechosłowacki prezydent przyszedł z tą propozycją i nota bene słusznie. Polska nie uczestniczyła w dyktandzie monachijskim. Po II wś. Polakom wkuwano w łby, że faszystowska Polska brała udział w rozbiorze Czechosłowacji. Jak widać to fałszywe twierdzenie pokutuje nadal.
2015-12-23 16:29:29 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
+1 głosów:1
do cracusiac: Podpieranie się info z wiki, słabe.
2015-12-23 16:46:08 (10 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Ale najszybsze! Szukanie innych zrodel w wielu wypadkach /tak jak w tym/ niepotrzebne.

2015-12-23 17:10:26 (10 lat temu)
cracusiac
+2 głosów:2
do czesil: Czy falszywe? Wedlug wielu zrodel to Polska "napadla" na oslabiona Czechoslowacje w 1938roku. Dla wielu "patriotow" Polska jest widziana tylko jako jedna wielka "niewinnosc". Wszyscy zli tylko my dobrzy! Slazacy mowia w tym wypadku "nie fanzol".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-12-23 17:13:02 (10 lat temu)
Wyglada na to ze pokaze sie napis na zoltym tle.
Dyskusja została zawieszona przez administratora serwisu
2015-12-23 17:14:04 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
+1 głosów:1
do czesil: Jesteś roztropnym człowiekiem.
2015-12-23 18:32:04 (10 lat temu)
czesil
 
do Wacław Grabkowski: Dziękuję :)
2015-12-23 18:55:33 (10 lat temu)
augiasz
 
do cracusiac: Wikipedia to nie jest żadne źródło...
2015-12-23 20:20:15 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do czesil: I jak widać stalinowska propaganda nadal zbiera żniwo i co najgorsze jest utrwalana... Polscy faszyści, a sowiety "tylko wyzwalały"!
2015-12-23 20:23:12 (10 lat temu)
cracusiac
+2 głosów:2
do augiasz: Stwierdzilo "zródlo prawdy"!
Czesi wystapili do polskiego rzadu, aby ten zabral im kawalek kraju. Dowcip?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-12-23 20:42:58 (10 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do augiasz: Wiadomosci augiasza to tez zadne zrodlo.
2015-12-23 20:47:27 (10 lat temu)
Juz wczesniej napisalem ze powinien pokazac sie zolty napis
...Dyskusja została zawieszona przez administratora serwisu...
2015-12-23 20:49:50 (10 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do czesil: Bez przesady - prezydent Czechosłowacji nie był frajerem, żeby rozdawać terytorium w prezencie. To nastąpiło wskutek polskiego nacisku, inna rzecz, że istniał szereg przesłanek, które przemawiały za takim posunięciem Warszawy, a ocenianie tego z dzisiejszej perspektywy w czarno-białych barwach jest najczęściej wynikiem słabego zgłębienia tematu albo złej woli (Rosja). Oddzielną sprawą jest to, że Polska po zajęciu Zaolzia prowadziła tam głupią politykę.
2015-12-23 23:26:47 (10 lat temu)
Wiesław Smyk
Na stronie od 2010 luty
16 lat 4 miesiące 12 dni
Dodane: 23 grudnia 2015, godz. 9:12:19
Rozmiar: 2172px x 3298px
2 pobrania
2052 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Wiesław Smyk
Obiekty widoczne na zdjęciu