| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński zachodni

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
augiasz
 
To nie Cieszyn, ale ponoć ma powstać fotozaolzie, więc może zostawić?
2014-02-08 12:50:34 (12 lat temu)
stoik
 
do augiasz: wyglada na rynek we Frysztacie.
2014-02-09 09:07:11 (12 lat temu)
czesil
 
do stoik: To Jabłonków.
2016-02-29 22:01:17 (10 lat temu)
augiasz
 
To nie jest Rynek w Cieszynie, ale w Jabłonkowie. Rozumiem że zostawiamy na potrzeby obiecanego Zaolzia?
2015-12-23 09:09:30 (10 lat temu)
czesil
 
Istnieje dział ogólny - Przyłączenie Zaolzia do Polski: niech tam zostaną dodane.
2015-12-23 11:29:35 (10 lat temu)
do augiasz: Nastepny etap to Frydek-Mistek?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-12-23 09:23:32 (10 lat temu)
augiasz
 
do cracusiac: Jeśli wg Twojej wiedzy leży na Zaolziu to zapewne tak...
2015-12-23 09:27:00 (10 lat temu)
do cracusiac: Zdjęcia były w źródle ewidentnie opisane jako Cieszyn więc wrzuciłem. W tej sytuacji jako sprawca poddaję wszystkie pod głosowanie. Nie chcę też być zarzewiem kolejnego konfliktu co ma być na fotopolsce, a co nie. Ci co chcą pobrać te foty, to zdążą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-12-23 09:33:26 (10 lat temu)
do augiasz: Nalezal do tzw "Slaska Cieszynskiego" wiec jak najbardziej mozna go przylaczyc do Zaolzia. Tam mieszkalo wujostwo mojej mamy, /podobnie w Jablonkowie/ ktorzy jak najbardziej byli Polakami. Od poczatku zwaracalem uwage na kiepski pomysl przylaczenis tzw "Czeskiego Cieszyna" do np. "Polska › woj. śląskie › powiat cieszyński › Cieszyn › Kamieniec › al. Pokoju (Nábřeží Míru)" Oprocz tego data ta jest malo ciekawa w polskiej historii.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-12-23 10:29:58 (10 lat temu)
augiasz
 
do Wiesław Smyk: Dlaczego piszesz "Nie w Polsce"? Wtedy tam była Polska. Podobnie można napisać w każdym zdjęciu z Kresów...
2015-12-23 09:37:39 (10 lat temu)
augiasz
 
To nie jest Rynek w Cieszynie, ale w Jabłonkowie. Rozumiem że zostawiamy na potrzeby obiecanego Zaolzia?
2015-12-23 09:14:24 (10 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Za przyłączenie Zaolzia niejaki Winston Churchill nazwał Polskę hieną Europy i miał przy tym sporo racji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: aaaaa
2015-12-23 09:52:02 (10 lat temu)
czesil
 
Istnieje dział ogólny - Przyłączenie Zaolzia do Polski: niech tam zostaną dodane.
2015-12-23 11:29:48 (10 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Zapomniałem że Kanał La Manche (36km) był dla Krigsmarine nie do przepłynięcia.
2015-12-23 14:38:03 (10 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Nie zmienia to wszystko faktu, że zajęcie przez Polskę w 1938r. Zaolzia, części Spisza i Górnej Orawy, było bezsensownym opowiedzeniem się po stronie Hitlera i kto wie czy nie zaważyło na naszych sojuszach z Zachodem w roku 1939 i dalszych losach Polski.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 4234234
2015-12-23 15:05:01 (10 lat temu)
Nie rozdrabniajmy się. Uważam, że Polacy i Czesi wyszli z tej brutalnej wojny z honorem. Był ruch oporu u nich i u nas. Niemcy zrobiły coś, co nigdy nie występowało w historii wojen; w skrócie: bez litości, nawet dla cywilów. Jestem z rocznika 1953 ale naprawdę nigdy nie myślałem, że to może tak dzielić Polaków i Czechów.
2015-12-23 15:37:54 (10 lat temu)
Wyglada na to ze pokaze sie napis na zoltym tle.
Dyskusja została zawieszona przez administratora serwisu
2015-12-23 17:14:04 (10 lat temu)
Juz wczesniej napisalem ze powinien pokazac sie zolty napis
...Dyskusja została zawieszona przez administratora serwisu...
2015-12-23 20:49:50 (10 lat temu)
do augiasz: Czyli wszystkie foty przypisać do wydarzeń - Przyłączenie Zaolzia czy usuwamy bo nie w Polsce?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-12-23 09:15:21 (10 lat temu)
augiasz
 
do Wiesław Smyk: Neo obiecywał to Zaolzie od lat, więc szkoda usuwać...
2015-12-23 09:27:28 (10 lat temu)
augiasz
 
do Wiesław Smyk: Dlaczego piszesz "Nie w Polsce"? Wtedy tam była Polska. Podobnie można napisać w każdym zdjęciu z Kresów...
2015-12-23 09:37:47 (10 lat temu)
do augiasz: No właśnie tego chciałem uniknąć ... :(
2015-12-23 09:38:46 (10 lat temu)
augiasz
 
do Wiesław Smyk: Nie rozumiem tych podwójnych standardów...
2015-12-23 09:41:09 (10 lat temu)
augiasz
 
+4 głosów:4
do fantom: To ten sam, który tak dzielnie nam pomagał we wrześniu 1939 roku, a następnie sprzedał nas w Jałcie czy zbieżność nazwisk?
2015-12-23 09:55:45 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do fantom: Churchill wcale nie był taki genialny, jak go przedstawiają. Po zakończeniu wojny odsunięto go od władzy. Anglicy popełniali wiele, wiele błędów w II wojnie światowej (zwłaszcza generałowie), gdyby nie Amerykanie...
2015-12-23 14:10:58 (10 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do augiasz: Ten sam. Polityka to nie jest pomaganie. Zachodowi się nie dziwię wcale, jeśli w 1938 zgrywamy wielkiego sojusznika Hitlera dzieląc się Czechosłowacją, a rok później sami płaczemy że nas nasz sojusznik napadł i oczekujemy pomocy.
A o swój naród Churchill potrafił dbać dobrze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: aaaaa
2015-12-23 09:59:59 (10 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do fantom: Faktycznie - układy sojusznicze to tylko nic nie znaczące świstki - dlatego dla Polaków jego słowa powinny być święte!
2015-12-23 10:04:02 (10 lat temu)
fantom
 
do augiasz: Potrafił też Polaków chwalić, więc był raczej obiektywny.
2015-12-23 10:05:27 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do czesil: Jesteś roztropnym człowiekiem.
2015-12-23 18:32:04 (10 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Nikt nie twierdzi że był genialny. Chociaż Niemcom nie udało się podbić Anglii w ciągu 5 lat, podczas gdy zajęcie Polski zajęło im jedynie 28 dni.
2015-12-23 14:23:06 (10 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do fantom: Genialne porównanie patrząc choćby na położenie geograficzne, militarne i polityczne obu krajów. Z tego co pamiętam Polskę napadło dwóch agresorów, chyba że przyjmiemy, że ci ze wschodu "wyzwalali spod Beckowskiego jarzma"?
2015-12-23 14:31:51 (10 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do fantom: Dla Anglikow szczesciem bylo, ze dzieli ich od reszty Europy kanal. Oprocz tego mieli ciagle "swieze miesko" z licznych kolonii.
2015-12-23 14:32:47 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Podpieranie się info z wiki, słabe.
2015-12-23 16:46:08 (10 lat temu)
do fantom: Jak widac ktos zapomnial ile czasu zajely przygotowania Aliantom do sforsowania kanalu i rozpoczecie dzialan wojennych i jakim kosztem. Ruskie w tym czasie szly praktycznie bez zatrzyman na Berlin. Jezeli ich cos zatrzymywalo to rzeki.
2015-12-23 14:53:08 (10 lat temu)
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-12-23 14:53:42 (10 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
do fantom: Piszesz bzdury! Jeżeli chodzi o Zaolzie to ówczesny prezydent Czechosłowacji zaproponował korektę granicy. Polska z tej okazji oczywiście skorzystała. Była to sprawa wyłącznie tych dwóch państw. Nie miało to nic wspólnego z Hitlerem i Trzecią Rzeszą!
2015-12-23 16:07:26 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: Oczywiscie wyrazil zgode, majac Hitlera na karku.
...Zaolzie zostało przyłączone do Rzeczypospolitej 2 października 1938 roku, gdy korzystając z dogodnej sytuacji międzynarodowej (brak sprzeciwu mocarstw zachodnich wobec zmian granicznych wymuszanych przez III Rzeszę, faszystowskie Włochy i militarystyczną Japonię) Polska wykorzystała okazję i w czasie nacisków Adolfa Hitlera na Czechosłowację (układ monachijski) przekazała Czechom ultimatum, w którym żądała oddania Zaolzia..../Wiki/.
2015-12-23 16:20:36 (10 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do czesil: Bez przesady - prezydent Czechosłowacji nie był frajerem, żeby rozdawać terytorium w prezencie. To nastąpiło wskutek polskiego nacisku, inna rzecz, że istniał szereg przesłanek, które przemawiały za takim posunięciem Warszawy, a ocenianie tego z dzisiejszej perspektywy w czarno-białych barwach jest najczęściej wynikiem słabego zgłębienia tematu albo złej woli (Rosja). Oddzielną sprawą jest to, że Polska po zajęciu Zaolzia prowadziła tam głupią politykę.
2015-12-23 23:26:47 (10 lat temu)
czesil
 
+3 głosów:3
do cracusiac: Jak już powyżej napisałem to czechosłowacki prezydent przyszedł z tą propozycją i nota bene słusznie. Polska nie uczestniczyła w dyktandzie monachijskim. Po II wś. Polakom wkuwano w łby, że faszystowska Polska brała udział w rozbiorze Czechosłowacji. Jak widać to fałszywe twierdzenie pokutuje nadal.
2015-12-23 16:29:29 (10 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do czesil: Czy falszywe? Wedlug wielu zrodel to Polska "napadla" na oslabiona Czechoslowacje w 1938roku. Dla wielu "patriotow" Polska jest widziana tylko jako jedna wielka "niewinnosc". Wszyscy zli tylko my dobrzy! Slazacy mowia w tym wypadku "nie fanzol".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-12-23 17:13:02 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do czesil: I jak widać stalinowska propaganda nadal zbiera żniwo i co najgorsze jest utrwalana... Polscy faszyści, a sowiety "tylko wyzwalały"!
2015-12-23 20:23:12 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Ale najszybsze! Szukanie innych zrodel w wielu wypadkach /tak jak w tym/ niepotrzebne.

2015-12-23 17:10:26 (10 lat temu)
augiasz
 
do cracusiac: Wikipedia to nie jest żadne źródło...
2015-12-23 20:20:15 (10 lat temu)
czesil
 
do Wacław Grabkowski: Dziękuję :)
2015-12-23 18:55:33 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do augiasz: Wiadomosci augiasza to tez zadne zrodlo.
2015-12-23 20:47:27 (10 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do augiasz: Stwierdzilo "zródlo prawdy"!
Czesi wystapili do polskiego rzadu, aby ten zabral im kawalek kraju. Dowcip?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-12-23 20:42:58 (10 lat temu)
augiasz
 
To nie jest Rynek w Cieszynie, ale w Jabłonkowie. Rozumiem że zostawiamy na potrzeby obiecanego Zaolzia?
2015-12-23 09:14:13 (10 lat temu)
czesil
 
Istnieje dział ogólny - Przyłączenie Zaolzia do Polski: niech tam zostaną dodane.
2015-12-23 11:29:59 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Nie bede prylewal olej do ognia-ale troche historii by bylo warto prostudiowacz...nie jest tylko jedna prawda...ja bede bronil swojego zdania-wtedy situacia miendzinarodowa i politiczna pozwolila Polsce na nie caly rok wejścz na te tereny...
2015-12-25 16:17:14 (10 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Jak napisalem-nie prylewajme oleje do ognia-tyle zlego sie zrobilo-po oby dwóch stronach-napewno byly i sa powody do nienawiśczi...radjume sie z tego źe teraz sa otwarte granice-źe moźna chodzicz tam i zpowrotem-dla mieśkańców Cieszyna jest Český Těšín otwarty caly czas-i odworotnie.Zostawme wiec temat historikóm-bo oni tu od tego sa-nasza praca jest w odawaniu i ratowaniu zdjiecz-i ta seria zdjiecz z przylaczenia zaolzia jest bardzo cenna-bo to jest historia..dla mnie jak Czecha bolestna,ale historia teraz razem wspulpracujeme-i to jest dobrze,pozdrawiam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortogafia i dodatek :-)
2015-12-25 20:26:58 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do vetinari: To była wyjątkowo błędna polityka ministra Becka i całej ekipy rządzącej po śmierci Marsz. Piłsudskiego naszym państwem, z Rydzem Śmigłym na czele, która niespełna rok pózniej zgotowała nam klęskę września 1939 roku.Na pewno znasz mało, ale jednak znany fakt propozycji która wyszła ze strony waszego rządu - tj. połączenia Polski i Czechosłowacji w jedno państwo, po latach taka propozycja była omawiana przez premiera rządu RP na uchodztwie w Londynie w 1940 r. Sikorskiego i Prezydenta Benesza?! Po wojnie miała być federacja Polsko - Czechosłowacka jako zapora przed Niemcami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błedy w wyrazie
2015-12-25 17:51:57 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Panslawizm
Neoslawizm
2015-12-25 18:00:03 (10 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Troche o tym wiem-tylko źe problem byl toroche w tym,źe te propozicie i rozmowy prowadzil Evard Beneš-bardzo trudna postacz naszej historii-jako 2 prezident mial bardzo wielky kredyt moralny-tylko....ale to jest moje zdanie-i historia nam raczej nie daje śans do naprawiania bladów-poprostu Beneš w ciezkiej situacii po Monachium rezignowal-rozumiem źe wtedy byl naprawde zalamany przes situacie-Francia nas rzucila przes burte-i on jej tak ufal-wtedy SAM!!!!!zdecidowal o przyjieciu decizie oddania naszych terenów Niemcom...bez rzadu i parlamentu...moźna powiedziecz źe nie mial czasu..ale poprostu sie poddal..rezignowal na post prezidenta i wyjechal za granice-emigrowal...do USA-w 1939 roku przyjechal do Londyna i tam sformowal tzw.Exilowy Rzad republiky Czechoslowackiej...tylko źe onen rzad byl raczej tylko tolerowany przes rzad Brytijski-nik sie s nim nie liczyl..W protektoratu .Nawed do roku 1942 rzad Wielkiej Britanii liczil na to,źe po wygraniu aliantów nad Niemcami pozostana nasze granice tak jak bylo zdecidiwano w Monachium-tz bez Sudet-terenów pogranicznych-dla tego Beneś prubowal podwyśicz rage swojego rzadu za kaźda cene-udalo sie nawiazacz kontak s ruchem odporu w Czechach...i chyba najwieksim sukcesem byl udany atentat na protektora Reinharda Heydrycha dopiero wtedy rzad Britijski zaakceptowal nasz rzad Exilowy...i Beneše jako partnera do rozmów i decizii..i wspólpracy...Jedna z wizii Churchila bylo i powstanie mocnego średnio-europiskiego państwa-coź jak Polsko-czecho-slowacka federacia..jako obrona przeciwko Rosianom i Niemcóm(mluwime tutaj o roku 1942-43!!)..Beneś byl zdolny do rozmow na ten temat-nie stety-wtedy sie wydostalo na światlo to.co Rosija zrobila w Katyńiu-i wtedy sie gen.Wladislaw Sikorski zbuntowal przeciwko jakiejkolwiek spólpracy s ZSSR..i bylo po rozmowach..i moźna powiedziecz źe gen.Sikorski sei stal cieźarem dla Churchilla przy rozmowach se Stalinem-i tragiczny wypadek ktury byl przyczyna zgonu gen.Sikorskiego..śedl na reke Churchillowi..i powstaly teorie spiskowe..w kaźdym przypadku-bylo po romowach na polaczenie naszych państw...
2015-12-25 19:33:38 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Duuużo wcześniejsza koncepcja - pierwsza z czasu Kongresu Wiedeńskiego , Potocki i Car Rosji , jak znasz temat , a myślę że tak..
2015-12-25 18:13:45 (10 lat temu)
do cracusiac: Tu raczej nie masz racii-tu chodzi o co inego....
2015-12-25 19:39:15 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do vetinari: Zdecydowanie znasz temat veti!Podziwiam to bardzo, bo większość Czechów o tym nie wie, Polaków zresztą także!A Czechosłowacja w latach 1918 - 1939 to była wzorcowa demokracja! Paskudna była ta zdrada Anglii i Francji w Monachium, a Polska się do tego przyłączyła.O jakieś 800 km kwadratowych staliśmy się wspólnikiem Hitlera, a jest jeszcze znana rola Węgier która okroiła Słowacje za zgodą ks. Tiso!
2015-12-25 19:46:42 (10 lat temu)
czesil
 
+4 głosów:4
do Dariusz Łukasik: Dariuszu nie pisz już więcej, bo się tylko kompromitujesz.
2015-12-25 20:03:34 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: No-troche na ten temat poczytalem-ale musie Cie troche naprawicz(?)w 1938r nie mniala Czechoslowacia źadnych paktów obronych s Wielka Britania-Wielka Britania byla zaprośona do Monachium mimo inne jako sojuśnik Francii i dla tego źe Wielka brytania byla jednym państw alinastkich kture pokonalo w I.wśw.Cesarstwo Niemieckie i Austro-wegry-i to ozanczalo źe WB byla garantem powstanie nowych-wolnych i niepodleglych państw w Europie..dla tego byl w Monachium i Musolini-jako zastepca Wloch..moźna powiedziecz jedno-Jak by byl w Monachium zamiast Nevilla Chamberlaina Winston Churchil-moźe by bylo inaczej...ale historia nie zna jak by...
2015-12-25 20:11:18 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:3
do czesil: A dlaczego?Tylko mieszkańcy terenów przygranicznych których stałeś się tu rzecznikiem mają prawo do wypowiedzi?, są różne poglądy na tą trudną historię sprzed lat i mam prawo do wypowiedzi, to co napisałem to są fakty!w niczym się tu nie kompromituje Czesilu!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki bład
2015-12-25 20:07:39 (10 lat temu)
Hellrid
 
+3 głosów:3
do vetinari: Czy na święta do swoich domów zapraszacie polityków i tematy polityczne, bo ja nie, temat skrzętnie unikam. Przede wszystkim dla zdrowia, czego Wam życzę. Historię zostawcie historykom, którzy w tych tematach są biegli, a nie pasjonatom.

Ta dyskusja nie doprowadzi do naprawienia sytuacji, każda ze stron jest poszkodowana, jedna przed faktem, druga po. Popatrzcie się na to całościowo, a nie tylko przez pryzmat małego Zaolzia - Czechy i Polska, potem po kolonizacji niemieckiej z XIII w. - Niemcy i potem znów Polska przez setki lat walczyły o dominację na tych terenach - głównie ze względu na złoża - nieprzypadkowo w herbie Wrocławia jest czeski lew. Żeby nieco dolać oliwy do ognia, warto wspomnieć że Czesi też mają na swoim koncie chęć zajęcia ziemi kłodzkiej wojskiem - niestety o tym się nie pamięta...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lewyy
2015-12-25 21:01:45 (10 lat temu)
Jorg
 
+3 głosów:3
do vetinari: Twoja końcowa konkluzja jest jak najbardziej tą którą powinniśmy się kierować. Wracanie do przeszłości zostawmy historykom. My dziś żyjemy tu i teraz i jest tak jak powinno być. Nie ma granicy ze szlabanem, nie ma problemu czy w Czechach płacę złotówkami a Czesi koronami u nas ( notabene, przydałaby się jednak wspólna waluta ). No i jest Veti, który nie wiadomo czy Czech, czy Polak. Bo co to ma za znaczenie ! Fotopolak i już !
2015-12-25 21:07:13 (10 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do Hellrid: Historia Europy jest bardzo skomplikowana. Jest jedna, a wszystko zalezy od Interpretacji i kto to robi.
2015-12-25 21:12:14 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do Jorg: Zaolzie to nie problem przeszłości, to cały czas sprawa żywa wynikająca z obcowania dwóch narodowości na danym obszarze. Cały czas istnieją konflikty na płaszczyźnie narodowej, ale o tym w Polsce prawie nikt nie wiem. A więc historia historią a teraźniejszość teraźniejszością.
2015-12-25 22:42:50 (10 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+6 głosów:6
do czesil: Chopy dzisioj Świeta dejcie sie pokoj z jałowom godkom.
2015-12-25 22:54:46 (10 lat temu)
augiasz
 
To nie jest Rynek w Cieszynie, ale w Jabłonkowie. Rozumiem że zostawiamy na potrzeby obiecanego Zaolzia?
2015-12-23 09:14:18 (10 lat temu)
czesil
 
Istnieje dział ogólny - Przyłączenie Zaolzia do Polski: niech tam zostaną dodane.
2015-12-23 11:30:08 (10 lat temu)
..wiec tereny Zaolzia nadal pozostana nadal dla fotoposki zamkniete???
2015-12-25 16:10:55 (10 lat temu)
do czesil: ok i tam wszystkie przypisałem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-12-23 11:31:56 (10 lat temu)
Sławik to ten po prawej. Dla porównania:
2016-07-24 00:00:25 (9 lat temu)
Krzyś_
 
Dodałem do NN, bo takie ogólnikowe przypisania do wydarzeń niewiele mówią.
2021-01-17 22:08:25 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: I jesteś pewien ? To chyba nie są Kresy, ale Zaolzie.....
2021-01-17 22:27:04 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do vetinari: Ale nie ma kategorii Śląskie Zaolzie NN. A ja nie mam uprawnień.
2021-01-17 23:29:04 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: To dajcie do innych NN, bo przecież zdjęcie nie jest rozpoznane.
2021-01-17 23:42:58 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Ja teź niedam rade zrobić ten podobiekt na Zaolziu, wczoraj napisalem o pomoc na forum. Ale jeźeli przesunieś zdjęcie z NN z Krakowa do Ustky, to go nadal "zabetonujeś" w NN. I przeniesieniem do Kresów właśnie tak uczinileś ☺ Chodzi o to, źe jest jakiaś szansa źe się zdjięcie ulokuje. Fotopolska jest na "Zaolziu znana, i czasami są przypadky kiedy się ktoś odezwe z podpowiedzią. Jest prawdą źe o tym dzialu Przyłączenia Zaolzia zapomnialem, ale juź się staram ☺☺☺
2021-01-18 08:53:31 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do vetinari: Veti - ja tylko dodałem nowe przypisanie. Dodanie nie powoduje zabetonowania, wręcz przeciwnie - zdjęcie nadal jest tam, gdzie było wcześniej, oraz w dodatkowym miejscu. Zwiększa się więc jego widoczność.
Niczego nie przesuwałem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2021-01-18 11:31:57 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do vetinari: Tam jest napis "kamnářství", prawda? Czy może być jeszcze coś innego?
2021-01-18 11:59:05 (5 lat temu)
do Krzyś_: Dodaleś pod kresy, i to jest troche więcej na wschód od Zaolzia ☺To zdjięcie jest z jednej serii dodanych i cięściowo juź przypysanych i ulokowanych. Dobrze źe napisaleś ten komentarz powyźej, moglem zareagować i poprawić. Teraz juź powstal pododzial NN na zaolziu, więc juź będzie dobrze i ja mam następną robote ☺☺☺
2021-01-18 11:59:22 (5 lat temu)
do Krzyś_: Chyba tak, teź mi się wydaje, tylko.....od Jablónkowa po Bogumin takych warsztatów i podobnych domków jest sporo.Niestety, poszukam czy to niebylo w Těšíně...
2021-01-18 12:01:05 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do vetinari: Może się jakoś dostaniesz do reklamy tego zakładu:

To jakiś zły sen z tą ochroną książek adresowych czy gazet.


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2021-01-18 13:10:42 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Podobny jest tu:

Poszukam porównawczych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2021-01-18 13:12:18 (5 lat temu)
do Krzyś_: Nooooo chyba masz racjie. Ulica jest solidnie brukowana, wskazuje na to źe byla jedną z głównych i obecna Dukielską byla i jest wylotowa z Jablonkowa, w kierunku na Slowacjie. Nawed by się zgadzal i ten budynek ukryty za domem. Wikisz na dachu jest na tym samym miejscu. Doedituje, i jak się będzie kręcil po Jablonkowie, to zprubuje coś wyszukać. Dziękuje za pomoc....☺☺☺
2021-01-18 16:27:02 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do vetinari: Poza tym budynek urzędowy z drugiej strony.
2021-01-18 16:40:09 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Veti , Dzięki za przypisanie do rynku:)
2021-02-01 09:51:26 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: ☺☺☺
2021-02-01 23:04:32 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Z tym zdjęciem było najtrudniej, nie dość, że w albumie flipnięte, to jeszcze, a może właśnie dlatego, opisane jako Cieszyn.
2023-03-10 13:13:11 (3 lata temu)
do Darek Pawlak: Rozumiem, ja bym teź mial problem, zwlaścia dla tego źe to jest ujięcie od Olzy, i Jablunkow się troche od tej pory rozrostl ☺
2023-03-10 15:56:23 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Zwrot 20 005 ? ☺☺☺
2024-01-14 09:59:08 (2 lata temu)
Widząc te cieźarówky, chyba chodzi o wyjazd obywateli czeskiej narodowości z terenów Zaolzia....
2025-03-13 20:49:52 (rok temu)
12 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Wojsko Polskie wkracza na Zaolzie.
Generał Bortnowski oraz gen. Tadeusz Malinowski po lewej, witani w Jabłonkowie.
1938
-
1938
1938
-
1938
1938
-
1938
1938
-
1938
1938
-
1938
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet