| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rynek Mariacki (Mariánské náměstí)
2
3
4
6
7
9
12
14
16
18
23
24
26
28
29
30
31
34
35

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek Mariacki (Mariánské náměstí)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
augiasz
 
To nie Cieszyn, ale ponoć ma powstać fotozaolzie, więc może zostawić?
2014-02-08 12:50:34 (12 lat temu)
stoik
 
do augiasz: wyglada na rynek we Frysztacie.
2014-02-09 09:07:11 (12 lat temu)
czesil
 
do stoik: To Jabłonków.
2016-02-29 22:01:17 (10 lat temu)
augiasz
 
To nie jest Rynek w Cieszynie, ale w Jabłonkowie. Rozumiem że zostawiamy na potrzeby obiecanego Zaolzia?
2015-12-23 09:14:13 (10 lat temu)
czesil
 
Istnieje dział ogólny - Przyłączenie Zaolzia do Polski: niech tam zostaną dodane.
2015-12-23 11:29:59 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Nie bede prylewal olej do ognia-ale troche historii by bylo warto prostudiowacz...nie jest tylko jedna prawda...ja bede bronil swojego zdania-wtedy situacia miendzinarodowa i politiczna pozwolila Polsce na nie caly rok wejścz na te tereny...
2015-12-25 16:17:14 (10 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Jak napisalem-nie prylewajme oleje do ognia-tyle zlego sie zrobilo-po oby dwóch stronach-napewno byly i sa powody do nienawiśczi...radjume sie z tego źe teraz sa otwarte granice-źe moźna chodzicz tam i zpowrotem-dla mieśkańców Cieszyna jest Český Těšín otwarty caly czas-i odworotnie.Zostawme wiec temat historikóm-bo oni tu od tego sa-nasza praca jest w odawaniu i ratowaniu zdjiecz-i ta seria zdjiecz z przylaczenia zaolzia jest bardzo cenna-bo to jest historia..dla mnie jak Czecha bolestna,ale historia teraz razem wspulpracujeme-i to jest dobrze,pozdrawiam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortogafia i dodatek :-)
2015-12-25 20:26:58 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do vetinari: To była wyjątkowo błędna polityka ministra Becka i całej ekipy rządzącej po śmierci Marsz. Piłsudskiego naszym państwem, z Rydzem Śmigłym na czele, która niespełna rok pózniej zgotowała nam klęskę września 1939 roku.Na pewno znasz mało, ale jednak znany fakt propozycji która wyszła ze strony waszego rządu - tj. połączenia Polski i Czechosłowacji w jedno państwo, po latach taka propozycja była omawiana przez premiera rządu RP na uchodztwie w Londynie w 1940 r. Sikorskiego i Prezydenta Benesza?! Po wojnie miała być federacja Polsko - Czechosłowacka jako zapora przed Niemcami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błedy w wyrazie
2015-12-25 17:51:57 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Panslawizm
Neoslawizm
2015-12-25 18:00:03 (10 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Troche o tym wiem-tylko źe problem byl toroche w tym,źe te propozicie i rozmowy prowadzil Evard Beneš-bardzo trudna postacz naszej historii-jako 2 prezident mial bardzo wielky kredyt moralny-tylko....ale to jest moje zdanie-i historia nam raczej nie daje śans do naprawiania bladów-poprostu Beneš w ciezkiej situacii po Monachium rezignowal-rozumiem źe wtedy byl naprawde zalamany przes situacie-Francia nas rzucila przes burte-i on jej tak ufal-wtedy SAM!!!!!zdecidowal o przyjieciu decizie oddania naszych terenów Niemcom...bez rzadu i parlamentu...moźna powiedziecz źe nie mial czasu..ale poprostu sie poddal..rezignowal na post prezidenta i wyjechal za granice-emigrowal...do USA-w 1939 roku przyjechal do Londyna i tam sformowal tzw.Exilowy Rzad republiky Czechoslowackiej...tylko źe onen rzad byl raczej tylko tolerowany przes rzad Brytijski-nik sie s nim nie liczyl..W protektoratu .Nawed do roku 1942 rzad Wielkiej Britanii liczil na to,źe po wygraniu aliantów nad Niemcami pozostana nasze granice tak jak bylo zdecidiwano w Monachium-tz bez Sudet-terenów pogranicznych-dla tego Beneś prubowal podwyśicz rage swojego rzadu za kaźda cene-udalo sie nawiazacz kontak s ruchem odporu w Czechach...i chyba najwieksim sukcesem byl udany atentat na protektora Reinharda Heydrycha dopiero wtedy rzad Britijski zaakceptowal nasz rzad Exilowy...i Beneše jako partnera do rozmów i decizii..i wspólpracy...Jedna z wizii Churchila bylo i powstanie mocnego średnio-europiskiego państwa-coź jak Polsko-czecho-slowacka federacia..jako obrona przeciwko Rosianom i Niemcóm(mluwime tutaj o roku 1942-43!!)..Beneś byl zdolny do rozmow na ten temat-nie stety-wtedy sie wydostalo na światlo to.co Rosija zrobila w Katyńiu-i wtedy sie gen.Wladislaw Sikorski zbuntowal przeciwko jakiejkolwiek spólpracy s ZSSR..i bylo po rozmowach..i moźna powiedziecz źe gen.Sikorski sei stal cieźarem dla Churchilla przy rozmowach se Stalinem-i tragiczny wypadek ktury byl przyczyna zgonu gen.Sikorskiego..śedl na reke Churchillowi..i powstaly teorie spiskowe..w kaźdym przypadku-bylo po romowach na polaczenie naszych państw...
2015-12-25 19:33:38 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Duuużo wcześniejsza koncepcja - pierwsza z czasu Kongresu Wiedeńskiego , Potocki i Car Rosji , jak znasz temat , a myślę że tak..
2015-12-25 18:13:45 (10 lat temu)
do cracusiac: Tu raczej nie masz racii-tu chodzi o co inego....
2015-12-25 19:39:15 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do vetinari: Zdecydowanie znasz temat veti!Podziwiam to bardzo, bo większość Czechów o tym nie wie, Polaków zresztą także!A Czechosłowacja w latach 1918 - 1939 to była wzorcowa demokracja! Paskudna była ta zdrada Anglii i Francji w Monachium, a Polska się do tego przyłączyła.O jakieś 800 km kwadratowych staliśmy się wspólnikiem Hitlera, a jest jeszcze znana rola Węgier która okroiła Słowacje za zgodą ks. Tiso!
2015-12-25 19:46:42 (10 lat temu)
czesil
 
+4 głosów:4
do Dariusz Łukasik: Dariuszu nie pisz już więcej, bo się tylko kompromitujesz.
2015-12-25 20:03:34 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: No-troche na ten temat poczytalem-ale musie Cie troche naprawicz(?)w 1938r nie mniala Czechoslowacia źadnych paktów obronych s Wielka Britania-Wielka Britania byla zaprośona do Monachium mimo inne jako sojuśnik Francii i dla tego źe Wielka brytania byla jednym państw alinastkich kture pokonalo w I.wśw.Cesarstwo Niemieckie i Austro-wegry-i to ozanczalo źe WB byla garantem powstanie nowych-wolnych i niepodleglych państw w Europie..dla tego byl w Monachium i Musolini-jako zastepca Wloch..moźna powiedziecz jedno-Jak by byl w Monachium zamiast Nevilla Chamberlaina Winston Churchil-moźe by bylo inaczej...ale historia nie zna jak by...
2015-12-25 20:11:18 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:3
do czesil: A dlaczego?Tylko mieszkańcy terenów przygranicznych których stałeś się tu rzecznikiem mają prawo do wypowiedzi?, są różne poglądy na tą trudną historię sprzed lat i mam prawo do wypowiedzi, to co napisałem to są fakty!w niczym się tu nie kompromituje Czesilu!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki bład
2015-12-25 20:07:39 (10 lat temu)
Hellrid
 
+3 głosów:3
do vetinari: Czy na święta do swoich domów zapraszacie polityków i tematy polityczne, bo ja nie, temat skrzętnie unikam. Przede wszystkim dla zdrowia, czego Wam życzę. Historię zostawcie historykom, którzy w tych tematach są biegli, a nie pasjonatom.

Ta dyskusja nie doprowadzi do naprawienia sytuacji, każda ze stron jest poszkodowana, jedna przed faktem, druga po. Popatrzcie się na to całościowo, a nie tylko przez pryzmat małego Zaolzia - Czechy i Polska, potem po kolonizacji niemieckiej z XIII w. - Niemcy i potem znów Polska przez setki lat walczyły o dominację na tych terenach - głównie ze względu na złoża - nieprzypadkowo w herbie Wrocławia jest czeski lew. Żeby nieco dolać oliwy do ognia, warto wspomnieć że Czesi też mają na swoim koncie chęć zajęcia ziemi kłodzkiej wojskiem - niestety o tym się nie pamięta...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lewyy
2015-12-25 21:01:45 (10 lat temu)
Jorg
 
+3 głosów:3
do vetinari: Twoja końcowa konkluzja jest jak najbardziej tą którą powinniśmy się kierować. Wracanie do przeszłości zostawmy historykom. My dziś żyjemy tu i teraz i jest tak jak powinno być. Nie ma granicy ze szlabanem, nie ma problemu czy w Czechach płacę złotówkami a Czesi koronami u nas ( notabene, przydałaby się jednak wspólna waluta ). No i jest Veti, który nie wiadomo czy Czech, czy Polak. Bo co to ma za znaczenie ! Fotopolak i już !
2015-12-25 21:07:13 (10 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do Hellrid: Historia Europy jest bardzo skomplikowana. Jest jedna, a wszystko zalezy od Interpretacji i kto to robi.
2015-12-25 21:12:14 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do Jorg: Zaolzie to nie problem przeszłości, to cały czas sprawa żywa wynikająca z obcowania dwóch narodowości na danym obszarze. Cały czas istnieją konflikty na płaszczyźnie narodowej, ale o tym w Polsce prawie nikt nie wiem. A więc historia historią a teraźniejszość teraźniejszością.
2015-12-25 22:42:50 (10 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+6 głosów:6
do czesil: Chopy dzisioj Świeta dejcie sie pokoj z jałowom godkom.
2015-12-25 22:54:46 (10 lat temu)
augiasz
 
Lokalizacja i datowanie do ustalenia. Trzydniowy pożar drewnianej zabudowy miasta miał miejsce w 1890 roku, wtedy spłonęły drewniane budynki, w tym podcieniowe. Te są jednak drewniano-murowane.
2018-04-07 08:33:12 (8 lat temu)
czesil
 
do augiasz: Może kiedyś się trafią szersze ujęcia z tego okresy, to wtedy będziemy wiedzieli więcej.
2018-04-07 19:20:52 (8 lat temu)
czesil
 
Tego ślicznego budynku też już niestety nie ma.
2019-02-19 18:14:37 (7 lat temu)
fantom
 
W latach 1900-1910 budynek jeszcze stał:
a w 1910-20 w jego miejscu stanął nowy:
2019-02-19 20:42:27 (7 lat temu)
Stenek
 
Widzę pewne podobieństwo do kościoła parafialnego w Cieszynie, wszak to dość blisko Jabłonkowa:
2020-05-15 21:29:29 (6 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Veti , Dzięki za przypisanie do rynku:)
2021-02-01 09:51:26 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: ☺☺☺
2021-02-01 23:04:32 (5 lat temu)
Jak ktoś może to proszę usunąć dopisaną błędnie kamienicę nr 7
2021-06-15 08:30:59 (5 lat temu)
Poprawilem przypisamie, glosuje za pozostawieniem ☺
2021-06-15 15:46:39 (5 lat temu)
do vetinari: Miałem zamiar już poprawnie dodać
2021-06-15 16:24:52 (5 lat temu)
do tatranclimber: Narazie niemoge odpisać od R.M. 4 chyba dla tego źe jest w "koszu"... zobaczymy jak pójdzie po powrocie z kosza....
2021-06-15 17:37:26 (5 lat temu)
do vetinari: Ok dzięki
2021-06-16 23:57:49 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Zwrot 20 005 ? ☺☺☺
2024-01-14 09:59:08 (2 lata temu)
Widząc te cieźarówky, chyba chodzi o wyjazd obywateli czeskiej narodowości z terenów Zaolzia....
2025-03-13 20:49:52 (rok temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Wojsko Polskie wkracza na Zaolzie.
Przyłączenie Zaolzia do Polski - rynek w Jabłonkowie.
1895
-
1901
1895
-
1901
1900
-
1910
1900-1910
1897
-
1918
1897
-
1918
1910
-
1920
1910
-
1925
1920
-
1929
2
1918-1939
1918
-
1939
1918
-
1939
Rynek Mariacki (Mariánské náměstí) - obiekty i wydarzenia
28 29
35
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet