| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat głubczycki
OBIEKTY - Ulica Opawska
2
2
4
4a
5
6
8
9
11
10
12
12
13
14
15
17
17
19a
23/25

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Opawska

Dawniej: Dorfstraße, Troppauer Straße
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
Na tej pocztówce naprawdę nic się nie trzyma kupy.
2012-03-16 01:04:06 (14 lat temu)
do WW: No jakże to, napis i herb jak najbardziej!!!
2012-03-16 01:05:02 (14 lat temu)
do † Yanek: Wystawiony rachunek przez fotografika i projektanta na pewno się trzymał.
2012-03-16 01:08:48 (14 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: To fakt jakby poza dyskusją :)))
2012-03-16 01:10:27 (14 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Skoro oni byli zadowoleni to chyba zadanie wykonane. Osobiście przed laty jak kupowałem jedyną dostępną kartkę w Baborowie miałem mieszane uczucia. Ale bez kartki było by jeszcze smutniej.
2012-03-16 01:16:42 (14 lat temu)
gt1973
 
pierwszy plan kadru budynek po prawejstronie - obecnie w tym miejscu stoi budynek szkoły podstawowej zbudowany może w latach 60 lub 70 XX wieku, na dalszym planie w ciągu ulicy po prawej stronie na wprost do kaplicy - budynek już nie istniejący - cześć szkoły podstawowej - posiadał 4 pomieszczenia klasowe
2015-04-20 22:24:44 (11 lat temu)
gt1973
 
+1 głosów:1
Po czterech latach dowiedziałem się, obecna szkoła jest przebudowanym budynkiem - tym przedwojennym. Przebudowa była prawdopodobnie na przełomie lat 50 i 60
2019-06-24 00:08:00 (7 lat temu)
do gt1973: A czy ta dwupiętrowa część budynku obecnej szkoły, to nie jest czasem przebudowany przedwojenny budynek widoczny na pocztówce? Usytuowanie, liczba i rozkład okien by się zgadzały.
2015-04-21 08:59:35 (11 lat temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
Co widać na zdjęciu: po prawej podjazd z zakrętem (być może to wjazd na widoczny obok wiadukt) - takiego miejsca na pewno nie ma w moim mieście. Nawet nie przychodzi mi do głowy żadna miejscowość w pobliżu (jeśli chodzi o zdjęcia z tego znaleziska - żadne nie wygląda mi na Racibórz)
2018-09-26 20:13:33 (7 lat temu)
Nie wiem czy mi się wydaje, czy na wysokości dachu budynku po lewej stronie jest coś napisane ?
2020-05-18 20:57:31 (6 lat temu)
do Petrus: Przypisałam je do Raciborza i jednocześnie do Sląska. skoro masz pewnośc,że to nie Racibórz to odpiszę.
2018-09-26 20:19:54 (7 lat temu)
do Petrus: Znalazłam :)
2020-06-07 11:31:34 (6 lat temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
do da signa: Gratulacje! Nie mam wątpliwości, że chodzi właśnie o to miejsce :)
2020-06-07 13:14:28 (6 lat temu)
do Petrus: Dziękuję:)
2020-06-07 13:16:48 (6 lat temu)
Przypominam o tym zdjęciu. Moze ktos skojarzy miejsce.
2019-02-14 00:03:40 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski :)
2018-09-24 11:30:37 (7 lat temu)
TW40
 
do ZPKSoft: Super! Ten typ króluje w I poł. l. 50. ale licznie występuje na fotografiach z W-wy p. Bielawskiego w. l. 1956-1958.
2018-09-24 20:43:33 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do TW40: no to miałam nosa z tą datą :)
2018-09-24 20:45:27 (7 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Stał przy ul. Opawskiej a dokładnie tutaj (jeszcze widać pozostałości):
2018-11-20 09:27:22 (7 lat temu)
Gandalf
 
do ritterswalder: Dzięki, obiekt założony.
2018-11-20 12:48:59 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
To jest zakład pogrzebowy.
2025-03-22 21:55:31 (rok temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do da signa: Dzięki, poprawione
2025-03-23 07:28:16 (rok temu)
Widać też wieże ciśnień.
2021-03-16 22:38:56 (5 lat temu)
Joanna Syrenka
 
+1 głosów:1
do da signa: ...i semafory, więc teoretycznie mogłabym przypisać do stacji kolejowej. Ale jakoś się waham :D
2021-03-16 23:02:37 (5 lat temu)
Joanna Syrenka
 
+2 głosów:2
do da signa: No dobra, dopisałam i przeedytowałam opis.
2021-03-16 23:04:59 (5 lat temu)
Petrus
 
Sędzia patrymonialny Florian Wyschkony ma swój nagrobek na cmentarzu
2025-08-10 20:39:19 (10 miesięcy temu)
Petrus
 
Chyba jedyny obiekt, który można oglądać z tej wieży "widokowej" ;)
2025-11-30 17:36:37 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Ulica Opawska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet