| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (18)
Obiekty w okolicy
Pałac Emmy Schön - Muzeum
39
m
Sosnowiec
Most nad Czarną Przemszą
66
m
Sosnowiec
Park
76
m
Sosnowiec
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
116
m
Sosnowiec
1 Maja 17B
117
m
Sosnowiec

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Banita
 
Interesujące. Jakiś akwen, za nim tory, wysoki dom z lewej a niski w dole
2023-11-28 01:06:21 (2 lata temu)
Jazzek
 
Nie statek Abpopa, ale krążownik Aurora ma to przedstawiać. Ciekawe, czy to na serio, czy dla jaj. Na działce mamy żeliwną wannę do letnich kąpieli pod chmurką i właśnie dla żartu nazywamy ją Aurorą.
2023-11-28 10:26:27 (2 lata temu)
4elza
 
Dziękuję.
2023-11-30 05:48:35 (2 lata temu)
Banita
 
do Banita: Za drzewm, nad środkowym kominem tej Aurory to blok z tych co na Kilińskiego ? Byłoby to gdzieś t w obrębie orowiska które przecinało Mireckiego ?
2023-11-28 01:12:20 (2 lata temu)
4elza
 
do Banita: A to nie jest Przemsza, albo Brynica, może okolice Sobieskiego?...
2023-11-28 06:16:57 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: ten jasny słup po lewej. Tam widać tory . Tylko tramwajowe czy kolejowe? To nie rzeka. Domy musiałby stać poniżej poziomu rzeki. To jakiś basen techniczny czy coś taliego
2023-11-28 07:42:25 (2 lata temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
do 4elza: basen za sądem na 1 maja. Powiedział mi to autor zdjęcia.
2023-11-29 23:55:17 (2 lata temu)
rdx0
 
do 4elza: Pan Piotr Pagacz
2023-11-29 23:58:37 (2 lata temu)
Woj11
 
do Jazzek: W tamtych czasach wszystko, co dotyczyła "Aurory" było traktowane na poważnie.
2023-11-28 10:34:02 (2 lata temu)
Banita
 
do rdx0: Która kopalnia miała podwójny szyb ? Mam wrażenie że to konstrukcja szybów za drzewami. A bardziej na prawo przed wysokim drzewem jakaś wieża
2023-11-30 01:00:35 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: tylko że jak pisałem autor zdjęcia twierdzi że pstryknął je na basenie za sądem. To jest jakieś 500 m od miejsca gdzie powstała Aurora. Ma to sens. Ale ja nie mogę się wstrzelić w widoczne budynki. Po lewej na fotce są schody do basenu z takim zaokrąglonym murkiem. Poszukam fotki basenu i porównam.
2023-11-30 08:44:05 (2 lata temu)
4elza
 
do rdx0: Póki co dysponujemy talko takim zdjęciem:

Chętnie zobaczę co uda Ci się znaleźć...
2023-11-30 08:51:21 (2 lata temu)
rdx0
 
do 4elza: no wiem . Może było kilka wodowań na różnych basenach w Sosnowcu a Pan Pagacz pamięta akurat wodowanie przy sądzie. A tak przy okazji na fejsie istnieje jako Piotr Sielec.
2023-11-30 08:59:29 (2 lata temu)
rdx0
 
do 4elza: napisałem do niego jeszcze raz
2023-11-30 09:02:12 (2 lata temu)
rdx0
 
do 4elza: Jutro tam podejdę chociaż mało co zostało z tamtych lat. Mnie bardziej interesuje ta kamienica po lewej. Ale widok w tamtym kierunku ograniczała by ta budowla po lewej na basenie
2023-12-01 18:30:21 (2 lata temu)
Banita
 
do rdx0: Toteż ciekawi mnie ta zabudowa jeśli to okolice Sądu.
2023-11-30 09:10:59 (2 lata temu)
4elza
 
do rdx0: ok, poczekamy, thx.
2023-11-30 09:06:42 (2 lata temu)
rdx0
 
do 4elza: tak mi odpisał autor zdjęcia -Piotr Sielec
Dla mnie to basen za sądem , w latach 70tych był zaniedbany. Ale powiem tak , były rowniez okrety J. Grabowieckiego prezentowane w basenach przemyslowych . Niedaleko ul. Białej czy Rozwojowej była nieczynna cegielnia i możliwe , ale nie jestem pewny że tam był basen i tory kolejowe, wąskotorowe.Musze miec czas by wrocić wspomnieniami z ponad 50 lat :0 Waro wracać do wspomnień - więc pewności nie ma na razie.
2023-12-01 15:14:13 (2 lata temu)
Banita
 
do rdx0: Porównaj tę wieżyczkę o której pisałem a widoczną na lewo od wysokiego drzewa z tym 3 Biała
2023-12-01 15:25:47 (2 lata temu)
Banita
 
do Banita: Szkieletor w fazie budowy za drzewami ?
2023-12-01 15:36:50 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: mnie to bardziej pachnie Dańdówką, Niwką..... ale zobaczymy
2023-12-01 18:32:27 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: na pewno wąskotorówka była przy cegielni na Ostrogórskiej
2023-12-01 18:34:09 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: chociaż ten słup to raczej stalowy kolejowy więc raczej nie wąskotorówka
2023-12-01 18:43:13 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: jeśli się jutro okaże że ten dom po lewej na fotce to dom 17B to ok. . Basen oryginalnie był w miejscu gdzie Budowlani
2023-12-01 18:49:42 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: miało być do Ciebie
2023-12-01 18:31:16 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: był jeszcze basen na Okrzei. Zaraz za nim szedł tor kolejowy do szybu Ostatek ale ten zaś nie był zelektryfikowany.
2023-12-01 18:46:00 (2 lata temu)
Banita
 
do rdx0: właśnie w tym problem, że 17B definitywnie odpada. I ten z prawej jest zdecydowanie w dole. Myślę też że tam torów nie ma a widać np krawężnik. Słup owszem stoi ale na kolei czy linia tramwajowa miały raczej stalowe. Żelbet to typowy słup elektryczny przy drodze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Kolejne zdania
2023-12-01 20:47:57 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: Ja bym szukał tutaj ale wali śniegiem i przekładam poszukiwania w terenie.
2023-12-02 12:30:11 (2 lata temu)
rdx0
 
2023-12-02 18:01:43 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: autor fotki powiedział że to była jakaś orkiestra
2023-12-03 20:26:33 (2 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
do rdx0: No dobra. Pokaz tego krążownika zapewne miał miejsce na wielu basenach, bynajmniej na omawianej fotce to nie jest 1 Maja w Sosnowcu. Nic mi tu nie pasuje do tej lokalizacji, poza samym basenem oczywiście.
2023-12-04 09:36:16 (2 lata temu)
rdx0
 
2023-12-16 18:34:43 (2 lata temu)
rdx0
 
2023-12-16 18:38:14 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: Jakby ci się nudziło to
2023-12-16 18:45:45 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: wodowanie gryfa na płytkim basenie TPD w Sosnowcu przy ulicy Ostrogórskiej
2023-12-16 19:02:40 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet