| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat prudnicki
OBIEKTY - Rynek
1
1
2
3
4
5
6
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Podmiana na większe.
2022-11-18 12:28:30 (3 lata temu)
warczp
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-02-27 21:34:23 (2 lata temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
W jakim mieście to jest?
2024-12-21 20:42:20 (rok temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
A swoją drogą warto dodać, że głaz ten, zwany "Kamieniem Olbrzyma" znajdował się początkowo w Parku Miejskim, z którego przeniesiono go na rynek w latach 80. potem (wg GSV to przełom 2012/13) przeniesiono go na ogrodzony plac przy ul. Czarnej 2 / Prudnickiej 14, a dwa lata temu wrócił do parku.
2024-12-22 09:15:25 (rok temu)
to tylko " dokument " stanu faktycznego w dniu mojej bytności w Białej - to fajnie, że wrócił na swoje pierwotne miejsce !
2025-01-13 10:37:07 (rok temu)
fantom
 
do Petrus: W Białej Prudnickiej.
2024-12-21 20:58:32 (rok temu)
Petrus
 
do fantom: No tak, przeszłość. Ale to nr 19, 20 a nie 23 :) w tle (już zapomniałem o tym kamieniu, poukładane)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: add.
2024-12-21 21:11:14 (rok temu)
ritterswalder
 
+3 głosów:3
Pośrodku widoczna synagoga.
2018-08-26 23:45:36 (7 lat temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
A w tle po lewej kościół pw. Piotra i Pawła (Stare Miasto). Bardziej na prawo z kolei za dwoma domami na ul. Kilińskiego widoczna jasna wieża - czyżby to stojące do dziś trafo? A przy prawej krawędzi widać odrobinę kościoła ewangelickiego.
2018-08-27 19:59:33 (7 lat temu)
Fragment drugiej? W Białej była tylko jedna synagoga.
2018-08-27 20:49:38 (7 lat temu)
Gandalf
 
do ritterswalder: Postawiłem znacznik.
2018-08-27 16:49:43 (7 lat temu)
do Gandalf: Ta Synagoga już nie istnieje. Fragment drugiej widać z prawej strony zdjęcia. Pozwoliłem sobie wrzucić panoramę lotniczą tam dokładnie widać całą Panoramę Białą.

2018-08-27 20:41:56 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek :)
2019-03-15 19:36:00 (7 lat temu)
Pudelek
 
Oczywiście żadnych drzew nie posadzili.
2020-04-05 16:34:30 (6 lat temu)
Pudelek
 
nie wiedziałem, że w Białej żyje mniejszość czeska :) A chyba żyje, skoro mają napisy czeskie obok niemieckich :P
2020-03-10 18:34:04 (6 lat temu)
ylooC
 
do Pudelek: To raczej wynika z faktu, że miasta partnerskie gminy to Marienheide, Město Albrechtice i Vlčice - taki ukłon w ich stronę.
2020-03-10 20:25:36 (6 lat temu)
JureK
 
do ylooC: Biała leży w strefie nadgranicznej i ma znaczną mniejszość czeską i niemiecką. Dwujęzyczne nazewnictwo geograficzne w Polsce – zgodnie z ustawą z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym na terenach zamieszkanych przez mniejszości narodowe, etniczne lub posługujące się językiem regionalnym, istnieje możliwość wprowadzenia nazewnictwa geograficznego w językach mniejszości.



2020-03-10 20:45:30 (6 lat temu)
Pudelek
 
do JureK: To proszę teraz o jakieś źródło potwierdzające tę "znaczną mniejszość czeską" w Białej :) Choć chyba szkoda czasu, bo nigdzie w Polsce nie ma obecnie "znacznej mniejszości czeskiej", ani czeskich nazw miejscowości. ylooC pewnie ma rację, choć pierwszy raz się z takimi "ukłonami" spotkałem.
2020-03-10 20:51:17 (6 lat temu)
JureK
 
do Pudelek: Jest to zwrot wynikający z przepisów, a Biała leży kilka kilometrów od granicy z Czechami więc "mniejszość" czeska występuje tam z racji historycznych, migracyjnych.W strefie przygranicznej z Czechami (na Śląsku) np. w Cieszynie też występują dwujęzyczne nazwy miejscowości i nie tylko...
2020-03-10 21:21:48 (6 lat temu)
JureK
 
do Pudelek: Nie wydaje mi się to niczym dziwnym,że występują nazwy dwujęzyczne w strefach przygranicznych. Z pewnością ułatwia to życie...
2020-03-10 21:24:44 (6 lat temu)
do Pudelek: No dobra, i w czym widziś problem ?
2020-03-11 07:27:02 (6 lat temu)
Pudelek
 
do JureK: Nie ma w Białej żadnej mniejszości czeskiej, więc może już lepiej przestań z tym, bo tylko się ośmieszasz... Warto sobie sprawdzić najpierw stan faktyczny i skład etniczny miejscowości, zanim się wyskoczy z taką rewelacją. W Cieszynie nie występują dwujęzyczne nazwy miejscowości, tylko w Czeskim Cieszynie, gdzie mieszka mniejszość polska, a to zupełnie co innego. Równie dobrze mógłbyś napisać, że w Zakopanym jest mniejszość słowacka, bo leży one blisko granicy...
2020-03-11 00:15:03 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do JureK: Podobne tablice są w Leśnicy - nawiasem mówiąc początkowo były one ze strasznymi błędami w czeskim języku. Chyba nie tylko ja zwracałem im na to uwagę i w końcu poprawili.
2020-03-10 21:41:02 (6 lat temu)
Pudelek
 
do ritterswalder: Leśnica też ma miasto partnerskie w Czechach, więc pewno także stąd te napisy.
2020-03-11 00:15:39 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: U nas bylo tak samo na samym początku, i teź bylo trzeba poprawiać nazwy ulic. Kaźdy ma swojich 15 minut ☺☺☺
2020-03-11 07:24:01 (6 lat temu)
JureK
 
do Pudelek: Miast partnerskich w Czechach ma dużo więcej miast nawet w centralnej Polsce, a nie mają nazw miejscowości w dwóch językach.Nie ośmieszaj się Pudelek.Np.Katowice mają jako partnerskie miasto Ostrawę i jakoś nie widzę tam szyldów instytucji, ani nazw w języku czeskim:)Wrocław jako partnerskie miasto ma Hradec Kralove.Czy zauważyłeś tam nazwy miasta w języku czeskim? Pozwól ,że zamknę temat , bo bijesz pianę...Przeczytaj dobrze na ten temat i jak się spotkamy kiedyś to podyskutujemy, bo szkoda mojego czasu.
2020-03-11 00:27:01 (6 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-03-11 07:33:24 (6 lat temu)
Pudelek
 
+1 głosów:1
do vetinari: De facto w niczym :) Zadałem pytanie na samym początku lekko ironicznie i nagle ktoś wynalazł w Białej nieistniejącą mniejszość czeską. Co prawda nie podał żadnych danych, które by to potwierdzały, ale tym gorzej dla danych, bo on wie lepiej... Potem pomylił Śląsk czeski z polskim i stwierdził, że to ja biję pianę i się ośmieszam. Kolejny specjalista od wszystkiego.
2020-03-11 09:33:22 (6 lat temu)
do cracusiac: Wiem, ponownie....No co na to powiedzieć..kaźda epoka ma swojich debilów...I co ciekawe, przy ostatnim pomalowaniu jednego z filarów mostu Karola, zanim sie urzednicy miasta opamietali, zrobily przetarg na usuniecie, pobrali lapówky, wycofali wynik przetargu i wyglosily nowy przetrag na usuniecie.....to priwatny facet, który sie wlaśnie zajmuje usuwaniem podobnych rzeczy, w swojim wolnym czasie i ZADARMO usunąl to grafity....Jeścze zostal oskarźony przez konserwatorów i historików źe to zrobil zle i nie fachowo.....smutne...
2020-03-11 07:39:11 (6 lat temu)
do vetinari: Podczas pobytu w Pradze zastanawialem sie nad nową ideą zawieszania butów związanych sznurówkami na jakiś przewodach. Np. kolo metronomu cała linka była zawieszona butami. Zdjęcia niestety nie mogę dodać.
2020-03-11 08:22:33 (6 lat temu)
do cracusiac: Wiem źe ta tradicija u nas nie ma korzenie, tz. zagraniczni goście i turisci. I okolica metronomu jest raczej wyjątkowa. Jest to powiedzmy posąg po chyba najwieksiej rzeźbie towarzysza Stalina w Europie.
2020-03-11 17:48:46 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Pudelek: Ok, ☺ sam widziś, źe warto być fotopolanem. Ciągle masz szanse sie czegoś nowego albo dowiedzieć, albo bronić swoje zdanie. fotopolska wzbogaca ☺
2020-03-11 17:45:25 (6 lat temu)
JureK
 
do Pudelek: Niestety "znafcę od wszystkiego" to Ty udajesz. Zycie Cię jeszcze niczego nie nauczyło:( Nie obrażaj, bo to chyba nie to miejsce... i tutaj nie o to chodzi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-03-11 18:00:52 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Nepomucek z 1867 r.
2020-11-05 09:10:15 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Figura NMP z 1865 r. tylko zaoszczędzili na gwiazdach, powinno ich być 12 ;-)
2020-11-05 09:09:56 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Mam wrażenie, że to blok Rynek 1-10. Czy tak jest faktycznie ? Wtedy dla poszczególnych klatek nie zakładamy osobnych obiektów.
2021-11-19 17:16:17 (4 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Widać Fiata MR 75, od 1975
2025-04-10 13:17:53 (rok temu)
do Woj11: dokładnie
2025-04-10 13:43:54 (rok temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Rynek - obiekty i wydarzenia
14 15
28
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet