| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Solna 1
29
m
Kraków
Brama getta - ul. Na Zjeździe
51
m
Kraków
Plac Bohaterów Getta 5
53
m
Kraków
Piwna 27
54
m
Kraków
Plac Bohaterów Getta 4
60
m
Kraków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Bohaterów Getta 10

Architekt: Adolf Siódmak (3 realizacje)
Zbudowano: 1931
Dawniej: Dworzec autobusowy "Karpaty"
Szary parterowy budynek stojący na placu od strony Wisły to dawny dworzec autobusowy Karpaty, zbudowany przez Adolfa Siódmaka w latach 1930-1931, podczas przebudowy placu w 2005 r. rozebrany i odbudowany od podstaw. W okresie istnienia getta mieścił się tu posterunek niemieckiej policji.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
Mamiku, czego dotyczą daty 1941 i 1943 ?
2014-10-27 09:04:06 (11 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Daty działania getta krakowskiego. W budynku był posterunek niemiecki, a plac był miejscem koncentracji mieszkańców przed wywiezieniem oraz miejscem kaźni.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-10-27 09:56:29 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do mamik: Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.
2014-10-27 09:58:37 (11 lat temu)
Hellrid
 
do ZPKSoft: Dokładnie. Przed wojną w budynku tym znajdowała się także stacja paliw. Niestety nie do końca rozumiem, czemu został zburzony i odbudowany od początku, prawdopodobnie chodziło o powiększenie istniejących miejsc usługowych na jego skrzydłach. Bez pomysłu jest za to jego środek, wchodzi się tam i nic nie ma - ani tablicy ani nic...
2014-10-27 16:56:15 (11 lat temu)
Czy ja dobrze widzę że po prawej pomiędzy drzewami widać sławny szkielet wieżowca?
2014-10-27 17:55:12 (11 lat temu)
do kodens79: Tak.
2014-10-27 18:14:03 (11 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
A może ktoś doda znacznik w którym miejscu się obiekt znajduje?
2014-10-27 18:16:54 (11 lat temu)
Inne ujęcie przed II WŚ -
Ładnie porównał zdjęcia autor tej strony -

Jednak w NAC dwa zdjęcia tej stacji w Podgórzu błędnie przypisano do pl. Św. Ducha. Na tym placu był dworzec, ale wyglądał inaczej -
2014-10-27 18:19:39 (11 lat temu)
Podmiana.
2023-02-23 09:35:58 (3 lata temu)
ala
 
nr 6 Tablica pamięci bohaterów i męczenników Getta Krakowskiego. W tym domu mieściła się siedziba Żydowskiej Organizacji Bojowej. tablicę wmurowano w piątą rocznicę likwidacji getta 13 marca 1948 roku
2020-06-26 22:53:59 (6 lat temu)
Co tam jest w pomieszczeniach pośrodku?
2021-09-29 13:50:12 (4 lata temu)
Panowie. Ale to nie jest Pl. Świętego Ducha. To jest plac przy ulicy Na Zjeżdzie w Podgórzu
2019-10-26 17:27:22 (6 lat temu)
mar
 
2019-10-26 17:46:35 (6 lat temu)
mamik
 
do mar: Przeniosłem oba na pl. Bohaterów Getta
2019-10-26 18:00:22 (6 lat temu)
do mar: Ooo.. Tak. To jest to miejsce.
2019-10-26 18:09:11 (6 lat temu)
mar
 
do mamik: Właśnie manierzyłam ten mały budyneczek.
2019-10-26 18:14:43 (6 lat temu)
do mar: Stoi do dziś...
2019-10-26 18:26:42 (6 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Leszek. M.: Po rozebraniu i rekonstrukcji.
2019-10-26 18:43:53 (6 lat temu)
JanuszŚcibor
 
+2 głosów:2
do mamik: W budynku tym była również stacja benzynowa,na zdjęciu widać tankowanie autobusu.Jeszcze na początku lat 80 -tych była tu stacja CPN - podobne stacje były przy ul.św.Wawrzyńca 38 oraz Dietla 80-82 przy bibliotece "Olimpijka"
2021-04-15 17:05:52 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Bohaterów Getta 10 na innych zdjęciach
2021
-
2021
2021
-
2021
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet