| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat nyski
Obiekty w okolicy
Wojska Polskiego 14
21
m
Paczków
Wojska Polskiego 17
21
m
Paczków
Wojska Polskiego 15
28
m
Paczków
Wojska Polskiego 12
31
m
Paczków
Wojska Polskiego 16
36
m
Paczków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Brama Nyska

Zbudowano: 1573
Zabytek: 923/64 z 01.06.1964

Brama Nyska (Neissetor) - Zbudowana jako ostatnia, w 1573 r., przy obecnej ulicy Wojska Polskiego. W XVI w. nadbudowano górną partię wieży bramej. Wieża bramna w formie baszty łupinowej zbudowana na planie półkola. Zwieńczona krenelażem, przykryta hełmem namiotowym. W 1778 roku brama została zamurowana, a w 1819 roku ponownie otwarta. Brama powstała w okresie rozkwitu miasta ze względów ekonomicznych, ale jej budowa znacznie obniżyła walory obronne tej części umocnień. wikipedia(fantom)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dziękuję :)
2014-12-09 06:06:32 (11 lat temu)
Co to sie stalo, ze nie widac zaparkowanego "zlomu" na kólkach?
2014-12-09 07:39:41 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Nic wielkiego - Arek najpierw z lawetą się zjawił, a potem jak już było pusto aparat wyjął. ;-)
2014-12-09 11:52:50 (11 lat temu)
do Andrzej G: Jakbyś Andrzeju przy tym był ;))
2014-12-09 21:20:51 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
Przy tym przechyle to się dziwię, że wieża jeszcze stoi ;-)
2018-11-24 22:19:00 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
To wieża Bramy Nyskiej a nie Brama Ząbkowicka ;-)
2023-08-24 21:10:13 (2 lata temu)
do ZPKSoft: A to kurde moja wina Zosiu? :P
2018-11-24 22:24:36 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+5 głosów:5
do Tomi_Opole: Chłopie trzeba ją naprostować bo dojdzie do katastrofy budowlanej.
2018-11-24 22:32:26 (7 lat temu)
Tomi_Opole
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: W Ząbkowicach jest krzywsza a jakoś stoi po dziś dzien....
2018-11-24 22:40:55 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Mamy u nas podobna perelke, na scieście ja uratowano...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2018-11-24 22:43:26 (7 lat temu)
Tomi_Opole
 
+1 głosów:1
do vetinari: No tak ale to przez szkody górnicze. Vet, Twój polski jest coraz lepszy :)
2018-11-24 22:45:15 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Tak, w tym przypadku tak. Kiedyś stal koścól na wzgórzu, obecnie jest o 34m niźej...I dziekuje za pochwale...sam juź widze źe czasami juź automaticznie pisze litery cz, sz i albo y..ale jeścze to troche potrzwa...
2018-11-24 22:52:09 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Skorygowałem i...warczę :P
2023-08-26 10:16:40 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
To też wieża Bramy Nyskiej a nie Brama Ząbkowicka ;-)
2023-08-24 21:11:01 (2 lata temu)
Clipo66
 
do ZPKSoft: Dzięki, przeniosłem.
2023-08-25 05:50:19 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Wieże Bramy Nyskiej i Kościoła św. Jana Ewangelisty.
2023-01-28 18:09:50 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet