| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat lwówecki
TEMATY - Pałac

Detale architektoniczne

OBIEKTY - Pałac
Najbliższe atrakcje turystyczne
Baszta Bramy Bolesławieckiej
2053
m
Lwówek Śląski
Dom Ław Chlebowych i Szewskich
2200
m
Lwówek Śląski
Ratusz
2210
m
Lwówek Śląski
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej...
2240
m
Lwówek Śląski
Baszta Bramy Lubańskiej
2353
m
Lwówek Śląski

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pałac

Atrakcja turystyczna
Dawniej: Schloss, Reichssportschule
Zabytek: nr rej. A/5386/486/J i A/5385/487/J z 14 stycznia 1977 r.
Pierwsza informacja o istnieniu w Brunowie dworu pochodzi z XV wieku. Prawdopodobnie była to budowla obronna zbliżona kształtem do zachowanych w okolicy wież mieszkalnych. Dwór w tym czasie należał do znanego i majętnego śląskiego rodu Zedlitz.

W latach 1740 - 1750 właścicielem Brunowa został hrabia Bernhard von Schmettau. Za jego sprawą dokonano przebudowy starego dworu zmieniając dawną budowlę w niewielki dwukondygnacyjny barokowy pałac na planie kwadratu.

Trzydzieści siedem lat później właścicielem Brunowa stał się Krzysztof Henryk i Ernesta von Schweinitz. Trzy tygodnie po nabyciu majątku, w pałacu wybuchł pożar w czasie którego spłonęły wszystkie zabudowania. Na zgliszczach Schweinitzowie wznieśli nową neobarokową, dwukondygnacyjną rezydencję.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Tado
 
COTTENET !
Pałac został przebudowany (zbudowany?) przez Cotteneta - .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Sprawdzanie danych w trakcie.
2016-12-15 17:58:09 (9 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Wymiana na skan oryginału.
2023-06-30 16:43:37 (2 lata temu)
Saxon
 
2014-01-06 22:36:20 (12 lat temu)
Saxon
 
2014-01-13 22:32:46 (12 lat temu)
pawulon
 
O, dużo już zrobili od mojej ostatniej tam bytności. Teraz wygląda nawet lepiej niż w latach swojej świetności, tylko te okna z PCV nieco psują widok, można było lepiej dobrać materiał i wzór, tak coby przypominał oryginał, lub choćby wzorował się na epoce w której pałac powstał.
2014-01-13 22:39:02 (12 lat temu)
Saxon
 
+1 głosów:1
Obsługa jest świetna!
2014-01-13 22:45:18 (12 lat temu)
WW
 
do pawulon: No lepiej to akurat nie wygląda. Brak hełmu na wieży, a przede wszystkim zainstalowany za PRL kuriozalny, spłaszczony dach dwuspadowy niszczą jego proporcje.
2014-01-14 07:16:09 (12 lat temu)
pawulon
 
do Saxon: Co, miałeś branie? ;))
2014-01-13 22:46:37 (12 lat temu)
Saxon
 
2014-01-13 22:53:36 (12 lat temu)
Saxon
 
+2 głosów:2
2014-05-28 21:35:47 (12 lat temu)
Saxon
 
2014-06-01 21:20:30 (12 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
Pierwszy! Pierwszy!
2014-06-02 19:52:18 (12 lat temu)
Saxon
 
do s_mile: Dziękuję bardzo!
2014-06-02 22:43:34 (12 lat temu)
Saxon
 
2015-07-06 21:58:56 (10 lat temu)
Tado
 
Nowo odtworzony hełm wieży - 2021 r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekt
2021-08-29 19:09:49 (4 lata temu)
Hol na parterze.
2021-08-17 18:21:16 (4 lata temu)
esski
 
Klatka schodowa.. piszesz....hmmmmm
2021-08-17 18:17:51 (4 lata temu)
Hol na piętrze.
2021-08-17 18:20:51 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Pałac w Brunowie
Pałac w Brunowie.
1910
-
1932
1910
-
1938
1934
-
1939
1935
-
1979
1938
-
1979
1979
-
1980
1979
-
1980
1980
-
1985
1985
-
1997
1985
-
1997
Pałac na innych zdjęciach
Pałac - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet