| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat brzeski
OBIEKTY - Ulica Garbarska
1
3
2
5
6
6a
10
12
13
14
15
16
16a

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Garbarska

Dawniej: Gerberstr.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Widać długie tablice rejestracyjne 1976+.
2024-08-10 23:40:34 (rok temu)
Ile to może mieć lat?
2014-07-12 10:28:24 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Oprawa na rtęciówkę jest z lat 60-tych, rama z izolatorami też nie jest bardzo stara, ale zrobiona zapewne na wzór starszej.
2014-07-12 13:17:13 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Ciekawy sposób prowadzenia przewodów elektrycznych bez słupów. To na pewno nie jest patent powojenny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: usunięcie omyłkowego zapisu
2014-07-12 21:55:25 (11 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: To oprawa to typ: OURP-250.
Produkowana była przez MESKO w latach 70-tych i 80-tych XX w., a nie jak przypuszcza kol. Jarosław w latach 60 tych.
Pewien problem z jej rozpoznaniem stanowi to, że oprawa ta bardzo mocno przypomina kilka innych typów, np.: ORP-2, ORZ-10, ORZ-13, są to jednak oprawy otwarte, czasem mające dodatkowe odbłyśniki oraz rastry rozpraszające światło, lub zapobiegające oślepianiu, ale nie są oprawami zamkniętymi. Ta tutaj miała u dołu zamykający ją szklany klosz pryzmatyczny, co daje możliwość uzyskania dość racjonalnego rozsyłu światła (widać tu jeszcze zapinki mocujące klosz, z lewej strony) - oraz IP43, gdy chodzi o stopień zabezp. przed wpływami zewnętrznymi. Obudowa lampy była wewnątrz elektropolerowana i stanowiła zarazem odbłyśnik oprawy.
Oprawa jest wykonana z blachy aluminiowej i pokryta emalią. Na górze widać komorę osprzętu. . Źródłem światła jest tutaj wysokoprężna lampa rtęciowa o mocy 250 W.
Bardzo często stosowana na przewieszkach ulicznych, tak jak na tym zdjęciu.
Można je ujrzeć jeszcze w wielu miastach, np. Stacja PKP Gdynia Chylonia, Skierniewice, chyba jeszcze Wrocław, Warszawa (ul. Makowska czy Nasielska) …
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correcta
2014-07-12 22:11:53 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do blaggio.: No tak, przewody były prowadzone wzdłuż środka ulicy, a podtrzymywały je co kawałek tzw. przewieszki idące w poprzek ulicy - a nie słupy. Aby przewieszka nie stykała się elektrycznie z przewodami, stosowano izolatory separujące, zaś aby było je do czegoś przymocować, stosowano takie stelaże z kątowników metalowych.
Widziałem takie konstrukcje, gdzie przewieszka z dwóch stron umocowana była do kabłąka metalowego, w kształcie owalu, w środku którego prowadzono owe główne przewody idące wzdłuż drogi, mocowano je do kabłąka na izolatorach przytwierdzonych do tegoż kabłąka
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Correcta
2014-07-12 22:45:35 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek :)
2018-06-17 14:44:56 (8 lat temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
I pomyśleć, że z zabudowy pozostał tylko pierwszy dom z prawej.
2023-01-20 15:28:08 (3 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
To Garbarska; najwyższa kamienica jest piąta od prawej na zdjęciu:

A tu po prawej widać te same kamienice:
2026-05-29 16:33:40 (30 dni temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 30 dni temu)
Ulica Garbarska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet