| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
Śląski Ogród Zoologiczny – ogród zoologiczny położony na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Obejmuje obszar o powierzchni 47,5 ha będąc tym samym trzecim, po ogrodach w Gdańsku-Oliwie i Poznaniu, pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Znajduje się w nim 2681 zwierząt, 312 gatunków.

Jego początki sięgają roku 1954, kiedy to zaczęto budować klatki dla zwierząt. Następnie zostały przeniesione do niego pierwsze gatunki zwierząt z zoo w Katowicach i Bytomiu. W roku 1975 zakończono budowę Kotliny Dinozaurów. Znajdują się tam betonowe rekonstrukcje szesnastu dinozaurów, których szczątki odnalazła polska grupa paleontologów na pustyni Gobi w latach 1963-1971.

Dyrektorem Śląskiego Ogrodu Zoologicznego od 2007 r. jest Jolanta Kopiec, dawna
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234567następna
4elza
 
Skorygowałam przypisanie.
2026-01-26 06:54:47 (5 miesięcy temu)
Bastet78
 
+4 głosów:4
To jest rzeźba "Źrebaki" autorstwa Anny Dębskiej z 1965 r.
2018-07-07 15:34:41 (7 lat temu)
4elza
 
Skorygowałam przypisanie i opis pod zdjęciem (było Rzeźba "Sarny").
2026-01-25 09:00:32 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Scaliłam obiekty obu bram (ze Świerklańca i z Chorzowa), skorygowałam ścieżkę przypisań, dodałam opis obiektu i nr rejestru zabytków, zmieniłam przypisanie (w tym znaczniki) kilkudziesięciu zdjęć.
2026-01-16 06:15:03 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Zastanawiam się jeszcze nad znacznikiem na mapie...
W tej chwili mamy tylko bramę zaznaczoną w Świerklańcu, nie bardzo wiem jak to zrobić, żeby była również w Chorzowie...
2026-01-16 06:18:08 (5 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do 4elza: Masz dodany w ZOO
2026-01-16 09:28:27 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Poprawilem ścieźke przypisania...☺
2026-01-16 09:48:47 (5 miesięcy temu)
A nie powinno być tak jak mnie kiedyś instruowano przy przenoszonych obiektach i kilku lokalizacjach, że pierwotna jest dodana jako podobiekt?
Np.:
2026-01-16 09:54:37 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
do marjallo: Tak samo mamy np. z kościołem św. Nepomucena we Wrocławiu . W historii portalu były różne podejścia do tematu co właśnie widać. Które "słuszniejsze" nie wiem.
2026-01-16 10:36:27 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do 4elza:
Niestety, wszystkie zdjęcia bramy we współczesnej lokalizacji były przypisane do Świerklańca - zapomniałaś chyba, że trzeba ścieżkę skorygować dla każdego zdjęcia osobno.
Poprawiłem - mam nadzieje, że nic nie umknęło, bo sporo tego było... :)
2026-01-16 12:36:43 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.:
Ale teraz zniknął ten w Świerklańcu. Nie da się dodać dwóch takich samych znaczników punktowych na mapie. Można to zrobić znacznikami obszarowymi.
2026-01-16 12:56:51 (5 miesięcy temu)
marjallo
 
+1 głosów:1
do yani: Dlatego m.in. chyba lepszy byłby podobiekt.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit.
2026-01-16 14:28:05 (5 miesięcy temu)
yani
 
do marjallo:
Może i tak... Ale jednak trudno jednoznacznie powiedzieć czy byłoby lepiej, bo wtedy ten podobiekt byłby jednak pośrednio przypisany do zoo i do Chorzowa.
2026-01-16 16:47:26 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do vetinari: A co konkretnie poprawiłeś?
2026-01-17 06:45:10 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do marjallo: W przypadku tego samego elementu architektury, zakładanie obiektu głównego i podobiektu jest nielogiczne. Ta sama brama nie może stanowić równocześnie jednego i drugiego.
2026-01-17 06:47:03 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do yani: Tak, umknęło mi, ale kolejnego dnia i tak wróciłabym do tego. Dziękuję.
2026-01-17 06:47:57 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: Przypisanie, bo robiąc porządky zapomnialaś o tym, źe jeźeli ma obiekt dwa przypisania, przeoczylaś źe scieźka przypisań pod zdjięciem kieruje na Pałac Donnersmarcków.
2026-01-17 09:14:19 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do vetinari: A, to razem z yani, poprawialiście, dzięki. Jeszcze się dwa uchowały, już chyba wszystkie.
2026-01-18 06:08:15 (5 miesięcy temu)
do 4elza: Jest logiczne o tyle, że można ten obiekt architektury oznaczyć na mapie (2 lub więcej) Bo ta sama brama znajduje się w innych miejscach w innym otoczeniu. Podobiektami są wcześniejsze lokalizacje. Tak jak jest teraz w opisie jest informacja o dwóch lokalizacjach, natomiast oznaczona na mapie jest jedna ( i nie ma możliwości dodania drugiej).
2026-01-28 14:48:04 (4 miesiące temu)
4elza
 
do marjallo: Owszem, jest taka możliwość. Wejdź w edycję mapy, powiększ i zobaczysz znacznik bramy w ogrodzie zoologicznym.
2026-01-29 05:57:16 (4 miesiące temu)
marjallo
 
+1 głosów:1
do 4elza: W ogrodzie jest znacznik nie ma go w Świerklańcu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2026-01-29 08:04:07 (4 miesiące temu)
Ze zdjęcia i z jego opisu wynika, że to jest inna lokalizacja niż obecnie. Czy ktoś potrafi podać tę ówczesną i ew. przypisać zdjęcie?
2023-09-17 11:02:53 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do da signa: Stała przy nieistniejącym Domu Turysty w Parku. Jest obiekt DT PTTK.
2023-09-17 11:14:26 (2 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do da signa: Stała przy Ośrodku PTTK , porównaj murek na którym stoją (bloczki)
2023-09-17 11:16:37 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Dziękuję Panom :)
2023-09-17 11:23:34 (2 lata temu)
4elza
 
Warto założyć obiekt dla tej rzeźby, bo przypisanie do Domu Turysty, to niekoniecznie ;-)
2026-01-25 08:40:07 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Przypisałam.
2026-01-25 08:58:55 (5 miesięcy temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do 4elza: Zmieniam na "rzeźba".
2026-01-25 14:36:45 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do Mariusz Brzeziński: A jak było?
2026-01-26 08:49:54 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Skorygowałam ścieżkę przypisań, bo brama była w Świerklańcu.
Jeśli chcesz to wymień, bo nie mogę pobrać:

a później usunę.
2026-01-26 06:13:03 (5 miesięcy temu)
ulec
 
do 4elza: Podmieniłem na większe.
2026-01-29 22:13:24 (4 miesiące temu)
marjallo
 
+3 głosów:3
Po lewej?
2026-03-27 14:59:43 (3 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do marjallo: Dzięki, poprawiłam opis.
2026-03-28 06:33:42 (3 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Zastanawiam się nad przypisaniem...
Jeżeli to jest detal bramy jako takiej, to takie przypisanie można przyjąć, ale jeżeli to fragment ogrodzenia, to już nie bardzo. Te elementy są zarówno w samej bramie, jak i w ogrodzeniu.
2026-01-22 07:45:29 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
I przy okazji - korekta ścieżki przypisań (było do Świerklańca).
2026-01-22 07:48:03 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: Tak. to jest konkretnie krata bramy, następne zdjięcia są fragmenty ogrodzenia po prawej stronie bramy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2026-01-22 09:20:04 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do vetinari: Jest kilka zdjęć pokazujących same elementy bramy, może założyć podobiekt "Detale"?...
2026-01-24 06:49:12 (5 miesięcy temu)
do 4elza: Raczej nie, następne podobiekty tylko rozdrabniają juź i tak wiele podobiektów. Widacz ile juź bylo zdublowanych obiektów albo nieprzypisanych zdjięć, i nie tylko w ZOO ale i w samym parku. Mojim zdaniem wystarczy podstawowe obiekty.
2026-01-25 12:09:00 (5 miesięcy temu)
ulec
 
2026-01-26 10:51:59 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
Wtedy były dwa wybiegi dla niedźwiedzi (nie licząc klatki z polarnym). dla brunatnych i himalajskich (takie z biała krawatką), to chyba są niedźwiedzie himalajskie.
2026-05-12 20:24:33 (miesiąc temu)
ulec
 
do PiotrW: Ten drugi wybieg niedźwiedzi był (nie wiem czy obecnie jest użytkowany) na północ od tego na zdjęciu. Tez mi się wydaje, že ten z powyższego zdjęcia był dla himalajskich. Byłem kilka lat temu i został on przegrodzony: .
2026-05-12 22:51:56 (miesiąc temu)
No, trzeba się tam ponownie wyprawić, jak tam bylem ostatnio...to byla dolina zamknięta...
2026-06-24 15:21:01 (3 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: To uważaj ze by nie były głodne.
2026-06-24 16:55:52 (3 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: Eeeee tam, piwoszy ze względu na witaminę B nie tykają
2026-06-24 16:58:40 (3 dni temu)
PiotrW
 
do Eugeniusz S.: Już tyle dzieci zżarły....:)
2026-06-24 20:46:48 (3 dni temu)
Pokaż na mapie
70 Dyskusji (ostatnia 3 dni temu)
Przedmioty związane z Śląski Ogród Zoologiczny
1974
-
1980
1974
-
1980
Śląski Ogród Zoologiczny - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Śląski Ogród Zoologiczny w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet