| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Siemianowicka 62
65
m
Chorzów
Przedszkole nr 29
84
m
Chorzów
Siemianowicka 60
102
m
Chorzów
Starochorzowski Dom Kultury
170
m
Chorzów
Stacja transformatorowa
177
m
Chorzów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szyb Elżbieta

Architekt: schentscher (1 realizacja)
Zbudowano: 1911-1912
Dawniej: Tomasschacht)
Zabytek: A/1249/81 z 07.08.1981
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Widzę, że ostał się ślad po jakimś niemieckim napisie.
2010-03-28 15:24:43 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: ..chacht czyli zapewne koniec niemieckiego słowa Schacht (szyb).
2010-03-28 16:06:35 (16 lat temu)
huling
 
do Neo[EZN]: Pierwotna nazwa to \"Szyb Tomasz\" (Tomasschacht) lub \"Meitzenschacht\" (od nazwiska dawnego dyrektora kopalni \"Król\").
2010-03-28 21:03:18 (16 lat temu)
Drutu nad torami widzę, że już nie ma :-/
2010-03-28 15:24:10 (16 lat temu)
Drutu nie ma od samego pl. Hutników...
2010-03-28 16:07:24 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: ... do Korfantego?
2010-03-28 16:33:04 (16 lat temu)
huling
 
do Neo[EZN]: Drutu nie ma do Placu Alfreda - dwunastka już nie jeździ :(
2010-03-28 21:01:15 (16 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Nie pomyliłeś plików z wakacyjnymi?:)
2012-03-31 23:01:54 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: To z dzisiejszej wycieczki.
2012-03-31 23:15:56 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Tak, obejrzałam pozostałe w obiekcie. W pierwszej chwili skojarzyłam z jakimiś wakacjami w kraju islamskim:). Widzę, że nie padał na Was deszcz. Niecierpliwie czekam na zdjęcia.
2012-03-31 23:24:15 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Padał. a momentami wręcz lał :) Ale my na Górnym Śląsku twardzi i słabo w wodzie rozpuszczalni jesteśmy :D
2012-04-01 15:17:54 (14 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Ciekawy obiekt (i jak mu ładnie na imię;-)). Muszę się tam wybrać, a wiesz co jest wewnątrz?
2019-03-29 07:53:05 (7 lat temu)
do 4elza: Restauracja Centrum Imprez Okolicznościowych Szyb Elżbiety
2019-03-29 08:44:17 (7 lat temu)
do 4elza: ☺☺☺
2019-03-29 10:10:25 (7 lat temu)
Kopalnia to już lata temu przestała ten szyb użytkować.
2025-03-16 21:19:21 (rok temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet