| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Przykopa 16A

Widoki z kamienicy Gollingerów

Obiekty w okolicy
Przykopa 16
20
m
Cieszyn
Średniowieczna piwnica
26
m
Cieszyn
Przykopa x
30
m
Cieszyn
Badania archeologiczne średniowiec...
30
m
Cieszyn
Most II - ul. Przykopa
37
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Przykopa 16A

Zbudowano: Przed 1874
Dawniej: Kamienica Ernestiny Gollinger
1 subskrypcja
Kamienica przypisana była do dzielnicy Przykopa z numerem konskrypcyjnym 8 (czasami również 8A). Numer posesji był 16. Obiekt notowany jest od najstarszej Książki Adresowej Cieszyna z 1874 r. Do mniej więcej 1886 r. właścicielką była Ernestina Gollinger. W tym okresie znajdowała się tu pralnia. Przed 1894 r. budynek nabył młynarz Anton Schindler - właściciel Wielkiego Młyna . W jego posiadaniu był do około 1906 r., kiedy to przeszedł na własność nowego młynarza Johanna Fasana. Ten w okresie międzywojnia kamienicę znacząco rozbudował. Należy również dodać, iż na mapie katastralnej Cieszyna z 1836 r. obiekt ten jest widoczny pod numerem 47. Najprawdopodobniej chodzi o opisywany budynek.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Stenek
 
Dodać trzeba, że numer 16A to ten duży odnowiony dom, zaś ten po lewej, to nr 16.
2016-11-03 18:42:35 (9 lat temu)
do Stenek: Dziękuję za info.
2016-11-04 10:33:19 (9 lat temu)
Widoczni sa 2 pracownicy, jedne taczky i przyczepa na ktura wywoźono gruz...žadna technika, tylko mieśnie i tylko 2 robotnicy. Na dzień wywoźono dwie przyczepa gruzu...
2016-11-05 11:45:07 (9 lat temu)
Stenek
 
W latach 60tych to wejście było nieco szersze
2016-11-06 16:18:48 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Przypisałem do widoku z kamienicy.
2016-11-06 18:12:39 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Świetne ujęcie.
2016-11-05 11:49:35 (9 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Na tym starym zdjęciu:
Widać, że wejście było szersze oraz widać, ze ta część muru z otworem wejściowym była wysunięta nieco w stronę Młynowki
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Corr
2016-11-07 01:26:28 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Skromne podziekowanie, wasza śkola :-)
2016-11-05 17:12:00 (9 lat temu)
do Stenek: Pracownicy musiely nawed odkuć oblozienie kamienne, źe by wogule taczky sie zmieśczily w wejścze. Wogule bardzo śanuje prace tych robotników, w cieźkych warunkach-bloto, wilgócz, tylko latarky na czóle, i pracujac pod sklepieniem kture moźe i niemuszy wytrzymać...prawie zero BHP...
2016-11-06 16:33:25 (9 lat temu)
do czesil: Aha, zapomnialem, dziekuje. Jeścze mam troche zdjiecz "w magazynku"z tego okna :-)
2016-11-06 18:16:05 (9 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: To dawaj dawaj tu 😃
2016-11-07 01:04:11 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Piękne ujęcie!
2017-02-01 19:13:13 (9 lat temu)
Stenek
 
Pamiętam, jak budowano ten komin, jako zewnętrzny, były to lata 60-te XX w, i to takie wczesne lata :))
Veti, ty masz szczęście do zwiedzania, może udało by Ci się wejść do tego dawnego Teatru Elektrycznego, czyli budynku na skarpie - wejście od Śrutarskiej
Był tam w latach 60 zakład stolarski, to mogą być bardzo ciekawe wnętrza, są tu okna wieloszybowe, jestem ciekaw tych wnętrz
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-02-01 19:27:40 (9 lat temu)
czesil
 
do Stenek: W środku niczego nie ma. Jednym słowem - pusto.
2017-02-01 19:42:14 (9 lat temu)
Stenek
 
do czesil: No ale chodzi mi o bryłę wnętrz tych pomieszczeń, sufity, ściany, przecież to chyba tam w środku nie jest kanciate jak bloki z PRL ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-02-01 19:49:18 (9 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Zdjęcie zrobione z klatki schodowej domu przy ul. Przykopa 16A
2017-02-01 19:30:27 (9 lat temu)
do Stenek: Tak, i jest tak i poeditowane.
2017-02-02 07:46:32 (9 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Śliczne! Takie ciepłe, ale zarazem nieprzesadne kolory.
2017-11-02 13:22:06 (8 lat temu)
do czesil: Dziekuje, jakoś sie zloźyly idealne warunky..Czasami czlowiek sobie tylko wyjde przypadkowo na spacer z aparatem jest dobre zdjiecie, czasami śukaś godzinami dobre warunky, sam to znaś i reśta fotopolanów teź. Chociaź sa midzi namy wyjatky, kture maja dosicz dobre stosunky s wyśśa moca, i nawed podczas padanie deśczu im tencza wychodzi...:-)
2017-11-02 14:25:12 (8 lat temu)
czesil
 
Irena o tym wie?
2017-11-07 19:30:18 (8 lat temu)
do czesil: Dużo tego było w tym zbiorze, więc nie pamiętam. Temat jednak musi być już opracowany i w tym sensie zamknięty.
2017-11-07 19:39:32 (8 lat temu)
czesil
 
do grzegorzem: Artykuł Ireny jest już oddany do druku, ale jak widać temat cały czas rozwojowy. I dobrze!
2017-11-07 19:41:14 (8 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Zdjęcie miłe memu oku i sercu, brawo Piotrze!!!
2019-08-31 22:42:32 (6 lat temu)
Nemezis
 
Ktoś nazwał ten uroczy zakątek "Małą Wenecją" :)
2023-02-14 23:29:00 (3 lata temu)
stoik
 
do Nemezis: Po czesku Tesinske Benatky.
2023-02-15 15:18:40 (3 lata temu)
Te rurki które przechodzą nad kanałem to doprowadzają wodę i odprowadzają ścieki?
2020-05-04 07:58:07 (6 lat temu)
do da signa: Chyba tak, dziwnie to wygląda co ☺
2020-05-04 08:05:11 (6 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-07-10 13:56:30 (4 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Podmiana, zmiana źródła.
2022-04-18 16:47:37 (4 lata temu)
Stenek
 
Tak naprawdę widzimytu dwie lokalizacje: 16 (po lewej) oraz 16A (budynek widoczny nieco dalej).Też tu mieszkałem na Przykopie, ale nie w tych latach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2022-04-18 20:12:24 (4 lata temu)
do stoik: Teorie spiskowe? Nie podejrzewałbym. Powiedz kto cię zwerbował. Odbijemy. Albo samo przejdzie:) ,żart. Zawsze możesz focić z miejsc gdzie jesteś. Zaleta taka że poznajesz historię nowych miejsc. Czasem trzeba wyrwać się z własnego grajdołka. Ja np dzisiaj odkrywałem tajemnice pewnej góry widzianej z okna domu. Jakoś wieczorem wrzucę di Zaolzia.
2022-04-18 19:06:10 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Przykopa 16A - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet