| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (20)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Budynek administracyjny "Zampolu"
47
m
Cieszyn
Garncarska 16
55
m
Cieszyn
Studnia
160
m
Cieszyn
Kochanowskiego 12
169
m
Cieszyn
Bobrecka 4
170
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Bobrecka 13

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: Przed 1836
Zlikwidowano: Po 1970
Dawniej: Kamienica Johanna Mattera
Kamienica przypisana była do dzielnicy Górne Przedmieście z numerem konskrypcyjnym 328. Numer posesji był 9. Budynek jest notowany od najstarszej Książki Adresowej Cieszyna z 1874 r., gdzie ówczesnym właścicielem był Johann Matter i to aż do mniej więcej 1886 r., kiedy przeszedł na własność Theresii Schneider, do której należał również w okresie międzywojnia. Warto również zaznaczyć, iż obiekt jest widoczny na mapie katastralnej Cieszyna z 1836 r. pod numerem 30.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
No proszę! Nie wiedziałem, że tam stał taki budynek. O wiele starszy od sąsiedniego.
2014-07-01 21:47:23 (11 lat temu)
Ten budynek stał jeszcze w 1970r. Zresztą, pewnie dłużej. Zdjęcie może być z ok. 1965r. W tym roku zlikwidowano ganek przy wejściu. No i tu już go nie ma. Odsyłam do GZC nr. 38/ 1970.
2014-07-01 22:36:12 (11 lat temu)
stoik
 
dobre. a po lewej - kawałek koparki : )
2014-07-02 03:33:03 (11 lat temu)
Słynna grupa '' kopidołów'' penetrująca podziemia weszła z czasem w skład Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Tam działała już jako Sekcja Ochrony Zabytków. Dość obszerny opis osiągnięc grupy, obejmujący całą dekadę, można przeczytać w książeczce '' Dla Polskiej Macierzy'' (MZC 1980r.) Wśród licznych materiałów dotyczących działań grupy penetracyjnej, chyba tylko to podsumowanie zawiera taką informację: " W czasie burzenia budynku przy ul.Bobreckiej 13 odnaleziono 5 kamiennych ozdobnych rozet ornamentowych oraz 6 marmurowych płaskorzeżb'' Może chodzi o ozdoby pod oknami.
2014-07-02 20:40:10 (11 lat temu)
czesil
 
do czesil: Jest jeszcze widoczny na zdjęciach lotniczych z 1958 r.
2014-07-01 21:47:56 (11 lat temu)
palo
 
do czesil: aa widzisz, to mi do głowy nie przyszło!
2014-07-01 22:00:33 (11 lat temu)
do grzegorzem: Ganek usunięto w 1966r. Patrząc na to zdjęcie mam wrażenie, że utrwala ono stan niedługo po tym barbarzyńskim czynie.
2014-07-02 05:44:20 (11 lat temu)
Stenek
 
do grzegorzem: Możliwe. Te rozety są tu widoczne.
Na sąsiednim domu na wysięgniku wisi stara oprawa oświetleniowa "łyżką" z uwagi na kształt zwaną
2014-07-02 22:41:22 (11 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
Janku, to ile masz lat źe sie podajeś za autora :-). Teraz bez źartów, nietrzeba dodawacz date do opisu, data dodania sie sama pokaźe w editorze, po drugiekiedy dodajemy zdjiecie archiwalne, albo zdjiecie kturego niejesteś autorem, to sie w editorze dodaje źródlo. Tutaj chyba chodzi o Twoje zbiory rodzinne. Jeźeli odhaczyś w editorze źe niejesteś autorem zdjiecia, w editorze jest potrzebne ustalicz date zrobienia zdjiecia. Wystarczy rok, albo określone lata. Pozdrawiam, Ahooj Franta
2018-09-23 10:33:43 (7 lat temu)
stoik
 
Kojarzę, bodaj ze zdjęć pana Kopoczka. Ile Pan Autor ma obecnie lat ? Podeszły wiek. Pogratulować.
2018-09-25 18:47:30 (7 lat temu)
stoik
 
przeczucie mi mówi że to powojenne zdjęcie.
2018-09-25 18:48:44 (7 lat temu)
Fakt ,że jestem młody na stronie stąd nie jestem biegły w opisywaniu zdjęć. I dlatego jak muszę coś podać to się podpisuje na zasadzie ,że to ja je umieszczam. Bardziej chodzi mi i pokazanie ciekawostki? dla Cieszyna, którą tylko ja mogę pokazać. Bo taki obowiązek na mnie ciąży jak autora drzewa genealogicznego św. Papieża Jana Pawła II. I tu prośba do pomocników piszemy tak jak ja od ś. Papieża a potem którego.
2018-09-27 05:14:41 (7 lat temu)
do stoik: Źródlo i date przeeditowalem ja, tylko podalem pomocna reke bo bylo blednie podane i opisane ☺
2018-09-25 18:53:53 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do JanMotak: Papież piszemy z małej litery, tak samo jak inne tytuły.
2018-09-27 05:25:26 (7 lat temu)
do JanMotak: Takie informacije sa dla nas bardzo cenne, rozumiem źe opisiwanie albo editowanie jest dla Ciebie klopotliwe. Czasem napewno odzyskaś wiecej doświadczeń. Do tej pory nie ma zprawy z pomoca z naszej strony.
2018-09-27 06:53:43 (7 lat temu)
do pawulon: Jak rozumiem jak prezydent rp? król wielkiej brytanii? Ja po prostu uważam, że jest to tytuł głowy obcego Państwa - Watykanu. Osobiście Watykan używa dużej litery w swoich publikacjach.. Te uwagi pochodzą z czasów komunistycznych, kiedy nie bardzo uważano Watykan za państwo. Poza tym słownik dopuszcza, swobodność autora jeśli uważa, że osoba zasługuje na szczególne poważanie. Janek
2018-10-04 17:47:21 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet