| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wieża Piastowska

Renowacje wieży Piastowskiej

Widoki z wieży Piastowskiej

Zegar

OBIEKTY - Wieża Piastowska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Widoki z wieży Piastowskiej

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Dana
 
Drobna korekta datowania.
2022-10-04 10:31:50 (3 lata temu)
TomGorgo
 
+2 głosów:2
Koloryzowana fotografia wykonana najpóźniej w 1911 roku. Niema synagogi "Maschike Hadas" , której budowę ukończono na początku 1912 roku.
2024-02-06 17:06:35 (2 lata temu)
do TomGorgo: Poprawione ☺
2024-02-06 21:41:39 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+3 głosów:3
podmiana, wstawiłem w lepszej rozdzielczości i ze znacznikami -
2025-06-09 10:56:35 (rok temu)
Stenek
 
Widoczny po prawej dzisiejszy Dworek Cieszyński jest tu jeszcze starą kuczą, w której mieszkała samotnie niejaka pani Grań (?)
Chałupina ta nie była w najlepszym stanie
Za tą chałupą widoczny budynek ul. Przykopa 16A, a w jego szczytowej części widać plamę, to ślad działań wojennych, rzekomo (a wiem to od mieszkańców) budynek oberwał rykoszetem, gdy wysadzano w powietrze pobliski most graniczny
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-01-31 21:38:30 (6 lat temu)
Stenek
 
Hej Łukszto - jakim aparatem robiłeś te zdjęcia?

PS. - widzę na kilku z nich prześwietlenie w środkowej części zdjęcia - tu wyżej na zdjęciu wyraźnie to widać
Powodów może być kilka (robiłem długie lata zdjęcia we własnej domowej ciemni), jaki jest powód Twoim zdaniem?
2020-01-31 21:56:52 (6 lat temu)
Łukszto
 
+1 głosów:1
zdjęcie zrobione aparatem Zenit, Różnica w naświetleniu między środkiem zdjęcia a brzegami to wynik skanowania na słabym skanerze do negatywów
2022-12-31 14:05:12 (3 lata temu)
Ten znacznik na rotudzie jest zanisko, nie da sie go otworzyć ☺☺☺
2020-03-26 07:31:33 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Poprawiłam, ale nie wiem, czy to wystarczy.
2020-03-26 08:29:06 (6 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do vetinari: Był za nisko więc obniżyłem jeszcze troszkę;)
2020-03-26 12:25:40 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do chrzan233 : Oooo super rozwiazanie ☺☺☺ ja zas dodalem pod widoky z wieźy Piastowskej..łza sie w oku obraca nad taką piękną wspópraca...☺☺☺
2020-03-26 16:31:58 (6 lat temu)
stoik
 
amatorszczyzna. ale kilka dobrych informacji jest
2023-12-04 21:42:55 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do stoik: Dla mnie, osoby nieznającej Cieszyna, bardzo ciekawe i pożyteczne.
2023-12-06 12:36:09 (2 lata temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do Dana : Drobna nieścisłość w tym filmie. Nie Leszko, Cieszko i Mieszko, ale Bolko, Leszko i Cieszko. Trochę się chłopaki rozpędzili. 🙂
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Emotikon
2023-12-08 13:40:13 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do paulus60: A starczyło przeczytać
2023-12-08 15:24:29 (2 lata temu)
stoik
 
do paulus60: Słyszałem już nawet że Lech Czech i Rus.
2023-12-11 16:25:55 (2 lata temu)
Dopisalem i dodalem znaćniky...dziękuje za Cieszyn ☺
2022-12-31 15:20:38 (3 lata temu)
Nawed moja chalupa się zlapala ☺☺☺
2023-02-23 20:08:48 (3 lata temu)
do vetinari: Daj znacznik to zobaczę która to :)
2023-02-23 20:16:34 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Waldemar S: To jest tajemnica, coś jak pomiędzy pierwszym i ostatnim piwem ☺☺☺
2023-02-23 20:24:39 (3 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: sorry. jesteś postacią publiczną :)
2023-02-24 18:49:56 (3 lata temu)
Poprawilem opis, i pozwole sobie i u reśty z tej serii, jednacze mamy widoky albo na Cieszyn albo na Czeski Cieszyn....☺
2023-02-23 20:06:41 (3 lata temu)
do vetinari: O.K. :)
2023-02-23 20:17:29 (3 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Waldemar S: nie chcę zniechęcać Autora. może przestudiuje regulamin :) fotograficznie tez jakaś komórkowa sieczka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-02-24 18:54:30 (3 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Waldemar S:
No, to teraz rozumiem, o co chodziło... :))
Ale stoik ma trochę racji - jakość tego zdjęcia nie jest najlepsza, ta zieleń jest koszmarnie przeostrzona. I ta fioletowa aberracja na krawędziach u góry...
2023-02-25 00:23:49 (3 lata temu)
do yani: Popatrz na datę wykonania, sprzed mojego wejścia na FP ( u innych sprzed wejścia na FP są podobne). Poza tym jeśli Wam nie pasuje zróbcie głosowanie i usuńcie.
2023-02-25 08:09:15 (3 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Cieszkiego....
2023-02-25 09:26:46 (3 lata temu)
do cracusiac: Rozumiem, poprawiam ☺☺☺
2023-02-25 09:33:02 (3 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do vetinari: Widok na centrum Cieskiego Cieszyna.
2023-02-25 10:25:21 (3 lata temu)
do cracusiac: Kofeina jeścze niezadzialala....☺
2023-02-25 10:35:10 (3 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki.
2023-02-25 11:03:09 (3 lata temu)
Dana
 
Przydałby się jeszcze znacznik na tym budynku zaraz z prawej ...
2023-04-27 16:35:40 (3 lata temu)
Na zdjięciu jest widoczna Kładka Kametza, która byla wyburzona w 1927r. więc ten rok jest górną granicą w datowaniu.
2026-06-06 11:12:35 (21 dni temu)
do vetinari: Tu chyba chodzi o Most saperski wybudowany w 1940r. Ta konstrukcia jednacze jest troche solidniejsia jak ta Kladka Kametza, więc datowanie raczej na lata II.w.św....
2026-06-06 11:50:17 (21 dni temu)
Fonik1
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki za radę, w takim razie zmieniam datowanie tutaj, jak i na bliźniaczym zdjęciu -

PS. Wiesz może, czym jest ten jasny budynek z kominem "nad" Zamkową 4? Szukałem jego obiektu, lecz nie mogłem nic dopasować.
2026-06-06 21:22:13 (21 dni temu)
do Fonik1: Juź dodalem znacznik, tego kominu juź niema ☺
2026-06-06 21:26:31 (21 dni temu)
Fonik1
 
+2 głosów:2
do vetinari: I teraz zdjęcie jest ładnie "oznacznikowane", dzięki!
2026-06-06 21:28:45 (21 dni temu)
55 Dyskusji (ostatnia 21 dni temu)
Fotografia została wykonana prawdopodobnie w 1860 roku przez Ryszarda Jastrzembskiego. Ta informacje dodaje po opisach kolegów czesila i stoika.
Panorama z Wieży Piastowskiej w dużej rozdzielczości.
1895
-
1897
1895
-
1897
1895
-
1898
1895
-
1900
1897
-
1900
1900
-
1905
1900
-
1907
1900
-
1918
1900
-
1918
1900
-
1918
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet