| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (22)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Zamkowa 13
36
m
Cieszyn
Zakład kamieniarski Johanna Swarow...
42
m
Cieszyn
Zamkowa 18
49
m
Cieszyn
Studnia
116
m
Cieszyn
Pomnik psa
143
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zajazd "Pod Modrą Gwiazdą"

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: XVIII w.
Zlikwidowano: 2002
Gospoda - Hotel "Pod Modrą Gwiazdą" - "Blauer Sterna" położona była przed Bramą Frysztacką. Podczas pożaru przedmieścia 15 maja 1785 r. spłonęła wraz z 10 innymi domami. Odbudowana została dopiero w 1811 r. Aż do wyburzenia w 2002 r. zachowała pierwotny wygląd. W latach 1877 - 1931 gospodzkimi byli Josef Kurutz oraz Rudolf Buchta. W 1913 r. reklamowano ją, jako najlepszy i najtańszy dom zajezdny. O każdej porze dnia serwowano tam zimne i ciepłe potrawy oraz świeże cieszyńskie piwo.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Warto by do opisu dodać, że w latach PRL, na rogu, był tam zakład szklarski, nie wiem czyj, ale był. Chyba to niejeden z nas potwierdzi?
2015-07-27 21:09:16 (10 lat temu)
Oczywiście że potwiedzi.Był to chyba pan Szwarc oile mnie pamięć nie myli.Ponoć raz przynieśli mu do przecięcia szkło z auta typu sekurite.Przetniesz-przetne.Trzask i był szklany groszek na ziemi.
2015-07-27 21:28:32 (10 lat temu)
Była to tak charakterystyczna budowla dla Cieszyna tak samo jak i dworek na Bielskie obok UŚu a jednak jacyś idioci zezwolili na likwidace owych, chyba tylko ze względu na kase.W Cieszynie jest jednak brak poszanowania zabytków przez siły żądzące.Jest kilka oklepanych i o nich się tylko mówi a perełki znikają.
2015-07-27 21:40:14 (10 lat temu)
czesil
 
do † marian11: :-)
2015-07-27 21:32:31 (10 lat temu)
Jorg
 
do † marian11: Dokładnie Szwarc. Tu miał zakład a mieszkał na Stalmacha.
2015-07-28 08:51:48 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
No....poprostu perelka...
2021-04-29 20:17:09 (5 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-04-29 21:26:37 (5 lat temu)
stoik
 
nie miałem pojęcia, że poznikały takie podstawowe zdjęcia. i to w dodatku moje :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-04 21:08:42 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: można tak powiedzieć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wycofanie
2021-04-29 20:36:54 (5 lat temu)
stoik
 
do stoik: pamiętam, że było. rozumiem. w międzyczasie pandemia i kilka wojen światowych. odnalazło się. to chyba jeszcze była stara Minolta. stan niedługo przed rozbiórką.
2021-04-30 16:58:30 (5 lat temu)
stoik
 
do stoik: zostało zapełnione puste miejsce po zdjęciu,. które było tu juz wcześniej.
2021-04-30 18:44:42 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do stoik: Skutky wichury.....☺☺☺
2021-04-30 20:31:33 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: taa. wiało, że wiało :)
2021-04-30 21:07:50 (5 lat temu)
do stoik: Ta wichura ktera przeleciala Cieszynem byla straszna, bezpardonowa, i usuwala co mogla i niemogla. Dziśaj dodaleś zdjięcie z nowego cmentarza źydowskiego, teź tu bylo.....i zniklo...
2021-05-04 23:23:49 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Zatem będzie trzeba uzupełnić straty. Nie mam daleko. Z przyjemnością. Wichura... To normalnie jakieś tornado chyba było. Albo trąba powietrzna :)
2021-05-05 14:56:01 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: Poprostu trąba....🤪
2021-05-05 18:30:21 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Jak będzie pogoda to się przejdę.
2021-05-05 20:00:08 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet