| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rynek 19
Obiekty w okolicy
Rynek 18
17
m
Cieszyn
Rynek 20
18
m
Cieszyn
Hotel "Pod Brunatnym Jeleniem"
27
m
Cieszyn
Szersznika 1
28
m
Cieszyn
Rynek 17
31
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek 19

Dawniej: Kamienica Konczakowskich
Zabytek: A-257/77
1 subskrypcja
Kamienica Konczakowskich - Pierwotnie w tym miejscu znajdowały się dwa budynki renesansowe, jednopiętrowe, podcieniowe, wzniesione w XVI wieku. Po pożarze w 1789 r. oba domy scalono, zamurowano podcienia i częściowo zburzono narożną oś budynku w związku z koniecznością poszerzenia ulicy prowadzącej do bramy miejskiej, wykonano też wspólną fasadę w stylu klasycystycznym. Renesansowy kształt i wystrój zachował budynek stanowiący obecnie prawą część scalonego obiektu z szeroką sienią sklepioną krzyżowo z dekoracyjnymi żebrami sklepiennymi i zwornikami – w kluczu gmerk z datą (15)73. Na parterze zachowały się trzy portale kamienne. Po prawej stronie budynku wyeksponowano profilowane archiwolty dawnych podcieni. Sień prowadzi na dziedziniec z arkadowym krużgankiem
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
vetinari
 
+1 głosów:1
Doeditowalem ☺☺☺
2021-01-26 22:13:47 (5 lat temu)
stoik
 
a tak że niechcący spytam, Czesilu - skąd to raptowne zainteresowanie kamienicą Konczakowskich ?
skontaktuj się z Ireną. Ona wie więcej niż ja.
2013-10-16 00:14:58 (12 lat temu)
czesil
 
Stworzyłem opis sąsiedniego budynku, który był praktycznie identyczny a jednak datowanie wyraźnie się różni
2013-10-16 07:25:46 (12 lat temu)
Stenek
 
Te łuki czy arkady powinny być odnowione i pokazywane turystom oraz wszystkim, to miejsce powinno jakoś żyć - restauracyjnie czy muzealnie, czy turystycznie, nie wiem, ale bez wątoienia to jest taka mała perełka na Rynku, o której nawet nie wszyscy cieszyniacy wiedzą
2014-02-26 01:38:31 (12 lat temu)
ma
 
@ Stenek- mowisz i masz, luki w trakcie remontu, niedlugo beda udostepnione i bedzie mozna je podziwiac pijac kawke :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: rozszerzenie
2014-07-22 20:48:09 (11 lat temu)
Witam,
Bardzo proszę o kontakt osobę która wykonała w/w zdjęcie.

Z góry dziękuję.

2016-01-18 20:09:34 (10 lat temu)
stoik
 
do czesil: z opóźnieniem - w publikacjach, jakie znam piszą, że kamienica pochodzi z XVI wieku. no ale każdy może się mylić : )
2014-02-25 21:33:33 (12 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Stenek: słusznie prawisz : )
2014-02-27 00:50:10 (12 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do stoik: ( to taki nasz mały Wawel - i kamienica z historią. też nie wszyscy wiedzą, że połowa zbrojowni na Wawelu jest wyposażona dzięki Konczakowskiemu )
2014-02-27 00:51:53 (12 lat temu)
czesil
 
do ma: Miło słyszeć!
2014-07-22 22:09:05 (11 lat temu)
Stenek
 
do ma: Hm, a kiedy ta kawka, itd. może dojść do skutku???
2014-07-22 23:19:27 (11 lat temu)
czesil
 
do Beata Misiarz: Napisałem koledze, ażeby się odezwał. Trzeba pilnie czekać.
2016-01-19 15:09:55 (10 lat temu)
vstrone
 
Słyszałam, że tam się kiedyś spotykali cieszyńscy Fotopolanie.
2015-10-14 20:05:15 (10 lat temu)
stoik
 
"szybowiec" :) kiedyś, kiedy jeszcze miałem jakieś artystyczne ambicje, wyżywałem się na kałużach. czekam kiedy ukończą to zaszklone patio na dziedzińcu.
2015-10-15 00:30:29 (10 lat temu)
do vstrone: ;-) Z Ustronia też bywali goście...
2015-10-14 20:07:46 (10 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Nadal tak jest.
2015-10-14 21:44:46 (10 lat temu)
augiasz
 
Za duże!
2016-01-07 14:54:45 (10 lat temu)
pawulon
 
Co niby ma pokazać to odbicie w lustrze?
2016-01-07 16:12:08 (10 lat temu)
Witamy na stronach :-)..dasz rade podmnienicz na mniejsie??
2016-01-07 17:10:13 (10 lat temu)
czesil
 
Ciekawe czy dziedziniec jest otwarty również zimą?
2016-01-07 17:17:43 (10 lat temu)
do augiasz: Czasami sie zdarza,źe nowy(a)kolega przy dodaniu zjiecz ufa edotoru ktury sam proponuje zmniejsianie zdjiecz-i ta funkcia editoru chyba nie dziala... :-)
2016-01-07 18:18:09 (10 lat temu)
do pawulon: O jakim odbiciu lustrzanym Pan pisze?
2016-01-14 21:37:14 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vetinari: Pani Beata zapewne pracuje u Konczakowskiego i tymi zdjęciami zaprasza nas w odwiedziny.
2016-01-07 17:14:39 (10 lat temu)
Beata Misiarz
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jestem nowa tutaj, postaram się coś z tym zrobić.
2016-01-14 21:38:15 (10 lat temu)
do czesil: Tak zgadza się jestem pracownikiem ww Restauracji. Zdjęcie zostało dodane po to by pokazać jak miejsca historyczne ale za nie dbałe, mogą się zmieniać z ruiny w coś pięknego.
Zapraszam do oglądnięcia na żywo!
2016-01-14 21:44:10 (10 lat temu)
do czesil: Dziedziniec jest zadaszony szklanym dachem co daje możliwość korzystania przez cały rok.
2016-01-14 21:39:41 (10 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Beata Misiarz: Sorki, teraz zauważyłem że to szklane przepierzenie, a nie lustro. Zmyliły mnie te cienkie linie pionowe i poprzeczne, i myślałem że to miejsca łączenia luster, ale teraz już wiem że moje założenia były błędne ;-)
2016-01-14 22:16:40 (10 lat temu)
czesil
 
do Beata Misiarz: Zdjęcie jest już pomniejszone. A zatem jest OK.
2016-01-14 21:41:02 (10 lat temu)
czesil
 
do Beata Misiarz: Na pewno Was odwiedzimy, zresztą od dawna tak czynimy :-P
2016-01-14 21:46:20 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Beata Misiarz: No wiec nastepne spotkanie fotopolanów chyba ma juź konkretny adres...:-)...
2016-01-15 07:27:08 (10 lat temu)
Witam :-). Troche zaduźe :-).Dawaj zdjiecia o wymiarach max 1700px na dlusziej stronie :-)
2016-01-19 18:33:13 (10 lat temu)
grzegorzem
 
+2 głosów:2
Dobry pomysł z tym wklejeniem szyldu w zdjęcie.
2018-10-12 21:57:25 (7 lat temu)
do grzegorzem: No chyba najtansie ozwiazanie. Tak śczerze...wydocznie nadal sie oplaca podobne oprawy i doklejanky niź opracowanie i doklejanie graficzne w komputerze. Bylem wczoraj podwieczorem ponownie na Rynku...nie samowita atmosfera. Ludzie chocza i robia zdjiecia, bo widok nie tylko wszyldów ale teraz i nowych wytryn sprawia ciekawy klimat....
2018-10-13 08:10:52 (7 lat temu)
Ależ piękne zdjęcie!!!
2019-02-20 09:05:30 (7 lat temu)
Dana
 
do lapis.me: Dzięki :)
2019-02-20 09:22:30 (7 lat temu)
stoik
 
za poprzedniego Burmistrza na Rynku występowały znane zespoły. Lady Pank,Chylińska i tak dale. iż tak powiedziawszy obecna Burmistrz nie przepada za hałasem. ............................. byłem na koncercie Lady Punk w Cieszynie. jako dziecko miałem ich wszystkie płyty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja c
2025-11-13 17:43:36 (7 miesięcy temu)
Agent Muldek
 
+3 głosów:3
Być może koncert powitalny. Francuzi (i Włosi) mają zabezpieczać plebiscyt. Muzyka łagodzi obyczaje.
2025-11-13 19:53:21 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: nagrali kilka winyli. bes polish band evber,
2025-11-13 17:47:57 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-11-13 18:54:04 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-11-13 19:25:32 (7 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2020-11-19 15:30:01 (5 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Zamieniłam na inne, dzięki:)
2020-11-19 18:25:12 (5 lat temu)
stoik
 
Wojska alianckie. Sklep żelazny Konczakowskiego. Hotel Zum Brauner Hirsch, później Pod Jeleniem. Skąd taki wysyp tych zdjęć ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-01 20:09:08 (5 lat temu)
"Pod Jeleniem"był także za PRL.
2021-05-01 20:11:14 (5 lat temu)
Gdy byłem w delegacji (rok 1979)to zakwaterowali nas "pod Jeleniem"
2021-05-01 20:25:02 (5 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Nie pamiętam czy tam ale na pewno w Cieszynie jadłem pierwszy raz w życiu nalesniki z kiściem kwiatów dzikiego bzu.
2021-05-01 20:33:17 (5 lat temu)
Dana
 
do stoik: Taki wysyp to czysty przypadek. Cieszę się, że mogę dołożyć coś do Cieszyna, który utracił trochę swoich zasobów.
2021-05-01 20:37:36 (5 lat temu)
stoik
 
do Dürgoy Marcin : Owszem. Słynny był romans Daniela Olbrychskiego z Marylą Rodowicz.. Ale nie jestem plotek.pl :)
2021-05-01 20:15:19 (5 lat temu)
stoik
 
do Dürgoy Marcin : Nie wiem jak było wtedy, bo miałem 7 lat. Ale restauracja podobno słynęła ze smacznych posiłków. Może pieczeń z jelenia to niekoniecznie..... Kiedy powstał sam hotel - spełniał wszystkie najwyższe standardy. U wejścia sa tablice. A na nich same ważne osobistości. Które niegdyś odwiedziły to miejsce. Zdjęcie jest, jak go nie wywiało :) Z wielką niechęcią sprzątam bałagan po innych. Mam co robić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: rdycja
2021-05-01 20:29:20 (5 lat temu)
stoik
 
do Dürgoy Marcin : To podobno taka miejscowa specjalność. Sam Cesarz FJ II też je lubił. Ale to tylko chwila, kiedy kwitnie bez czarny. Sambucus Nigra. Nie zapominajcie, że jestem ogrodnikiem :) I mam prawo jazdy na traktor. Z tego tez można - co się potocznie nazywa inaczej.... Akacja. Złotokap zwyczajny. pszczoły do tego walą niesamowicie. I nawet można je chwycić w locie. Nie ugryzą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-01 20:42:22 (5 lat temu)
stoik
 
do Dana : Przypadki nie istnieją. Też się cieszę :)
2021-05-01 20:41:27 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
21 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Rynek 19 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet