| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Głęboka 7

Tondo

OBIEKTY - Głęboka 7

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
1 subskrypcja
Obraz na blasze miedzianej, przedstawiający Trójcę Świętą. Na rewersie znajduje się blaszka miedziana z wytłoczonym napisem: IOH: LAGOSCH: SE NAT: ET:CVPR:TESCH:1723. Napis odnosi się do Jana Jagosza, cieszyńskiego kotlarza-mosiężnika. Drugi pamiątkowy zapis, również na odwrocie, został wykonany czarna farbą, jest słabo czytelny, wymienia rok 1772. Został odczytany częściowo i odnosi się do Wincentego Jagosza, pełniącego funkcję sekretarza w którymś z cieszyńskich urzędów. Daty (1723 i 1772) mogą oznaczać np. budowę lub odbudowę domu po pożarze Cieszyna (1720 r.) lub jego przebudowę w roku 1772. Obiekt został jeszcze częściowo uchwycony na starych widokówkach i jest widoczny np. tu - (przed podcieniami
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
To jest zagadka!
2016-11-09 21:39:56 (9 lat temu)
stoik
 
piszę to co widzę. nieco przez nawiązanie do podobnych obrazów. nic nie wskazuje ma istnienie gołąbka. w dawnym malarstwie sakralnym były pewne ustalone sceny.
2016-11-12 16:02:57 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
2018-02-08 21:25:14 (8 lat temu)
do czesil: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-11-09 22:36:27 (9 lat temu)
Stenek
 
do czesil: Tak to wygląda po przeróbce:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-11-09 22:57:23 (9 lat temu)
stoik
 
do czesil: ja tu widzę po lewej Jezusa, a po prawej Boga Ojca.
2016-11-10 10:40:23 (9 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: Widać dwie postacie, jedna po lewej, a druga po prawej, w górnym prawym rogu:
Dziś już tego obrazu tam nie ma, tak?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-11-09 23:00:22 (9 lat temu)
Stenek
 
do stoik: W takim razie Duch Święty jest pośrodku, chyba w postaci gołębicy, stąd niewyraźnie to widać
2016-11-10 20:25:13 (9 lat temu)
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-11-11 18:58:04 (9 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: A co Ty piszesz Ojgen, myślisz, że nie wiem, nie słyszałem nigdy o Trójcy Świętej???????
Stoik napisał o dwóch Osobach Bożych, więc ja dopisałem trzecią. Czy wówczas to nie jest wg Ciebie Trójca Święta?
2016-11-11 19:34:07 (9 lat temu)
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-11-11 19:44:01 (9 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: No to odpowiadaj Czesilowi, nie mnie, proste. Bo mnie to po prostu zdziwiło, że piszesz mi to, co już wiem ;)
2016-11-11 20:08:26 (9 lat temu)
stoik
 
do stoik: światło na oświecenie pogan - Michał Anioł jako jeden z pierwszych ukazał świętych w pełnej naturze. na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej. poprzez kolejne wieki zamalowywano nagość, czy to listkiem, czy tez rąbkami szaty. renesans działał w nawiązaniu do sztuki antycznej, gdzie ciało było naturalnym tworzywem dla artystów. chcę przez to powiedzieć, że poprzez ten ikoniczny pryzmat - nie widzę gołąbka :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: asdfg
2016-11-12 16:11:32 (9 lat temu)
grzegorzem
 
+1 głosów:1
do czesil: Tak, czytałem już. Bardzo dobrze, że można go znów oglądać.
2018-02-08 22:13:14 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do czesil: Wczoraj tam szedlem i niezauwaźylem, tandeta ze mnie..Ale...tlusty cztwartek rzadzil mojim umyslem. Mialem pelne rece paczków...Oczy zaklejone lukrem i w glowie tylko te przysmaky....:-)
2018-02-09 07:52:46 (8 lat temu)
do vetinari: A ja różą i adwokatem :)
2018-02-09 09:22:41 (8 lat temu)
do YouPiter: Bita śmietana i z platkami róźy..i orzechowe tam teź mialem, i jagodziane, czekoladowe, z makiem, citrinowe...poprostu bylo u nas wczoraj 30 paczków..dziśaj pozostal....tylko jeden....
2018-02-09 09:29:02 (8 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do vetinari: A Ty nie na drzemce ?
2018-02-09 09:38:59 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Obżartuchy ;-)
2018-02-09 09:54:42 (8 lat temu)
do YouPiter: Za chwile....
2018-02-09 10:33:59 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Ja mialem tylko jeden. Ale!!!! Starsza córka prubuje wprowadzać w Ostrawie miedzi kolgami niekture polskie zwyczaje...wiec dla tego kupilem tyle paczków. W Ostrawie, na slynnej Stodolní ulicy

Byl wczoraj w jednej z restauracii Tlusty cztwartek..dodam jeścze ciekawostke..oprócz paczków sie tam podawaly i slynne cieszyńskie kanapky z sledziem....
2018-02-09 10:37:58 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Oooo, nareszcie coś dla mnie ;-)
2018-02-09 12:26:04 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Wypadałoby założyć podobiekt z opisem, który można zaczerpnąć z OX.pl
2018-02-12 20:12:30 (8 lat temu)
2 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet