| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Orange Cieszyn
Obiekty w okolicy
Restauracja, ogródek letni Aloisa ...
5
m
Cieszyn
Orange Cieszyn
20
m
Cieszyn
Podwórze
22
m
Cieszyn
Szeroka 1
38
m
Cieszyn
Pomnik harcerkom i harcerzom "Podb...
38
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Należy chyba bardziej do budynku dawnej TePsy czyli TPSA, obecnie Orange. Poczta ma bardzo stary budynek, a wtedy takich schronów na pewno nie budowano, one powstawały po II wojnie
2021-05-06 00:06:32 (5 lat temu)
stoik
 
Tak gwoli ścisłości - to reszta schronu znajduje się chyba pod ziemią, a to ustrojstwo to jakiś szyb wentylacyjny czy cos w tym rodzaju ? Na wejście nie wygląda.
2021-05-06 02:04:37 (5 lat temu)
do Stenek: Dlatego przypisałem do budynku Orange. Jeśli weźmiemy pod uwagę Pocztę jako właściciela (też tam mają miejsca parkingowe) to równie dobrze mogli wybudować taki obiekt w latach 50-tych lub 60-tych XX w.
2021-05-06 01:10:38 (5 lat temu)
Stenek
 
do tatranclimber: Nie nie, to jest tylko Wyjście. Stoik - Sam schron jest na poziomie piwnic budynku TePsy. Tak to było budowane od po wojny. Pod starą pocztą nie dali by rady wbudować schronu. On jest od budynku TePsy
2021-05-07 00:36:33 (5 lat temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do stoik: Może to być wyjście ewakuacyjne, awaryjne ze schronu. Nieraz spotykałem się z podobnymi.
2021-05-06 07:49:57 (5 lat temu)
stoik
 
do tatranclimber: przed SP 2 coś podobnego stoi na trawniku. tam jest normalny schron obrony cywilnej. budka jest podobna.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-06 18:14:33 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do stoik: Ten schron wizytowałem kiedyś, korytarze tam wąskie, gruby by nie wszedł. Inaczej. Wszedł by, ale by nie wyszedł. Czekać. Aż schudnie ;-)
2021-05-07 00:34:54 (5 lat temu)
stoik
 
do Stenek: ale jest bo istnieje. nas tam jako że dzieci nie wpuszczali.
2021-05-07 00:37:35 (5 lat temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do Stenek: W dół jest ok 3 m. Są klamry
2021-05-07 00:54:30 (5 lat temu)
Stenek
 
do stoik: Ale nikt nie przeczy, że schron istnieje. Mówię tylko, że jest zlokalizowany POD TEPSĄ, a nie pod pocztą, OK?
2021-05-09 22:09:34 (5 lat temu)
do Stenek: Stoik chyba pisał o schronie koło SP2. Ten pod TEPSĄ jest do eksploracji ;)
2021-05-09 22:14:51 (5 lat temu)
stoik
 
do tatranclimber: zgadza się :) Stenku - zgadza się. chodziło mi jedynie o to, że nie mamy zdjęcia z wnętrza schronu. to może być trudne do załatwienia. bo chyba tak normalnie nie wpuszczają.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-10 10:04:02 (5 lat temu)
stoik
 
Warto by się tam kiedyś włamać :) w sensie, że poprosić,
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-06 02:06:17 (5 lat temu)
stoik
 
widać szczeble. klamry. a co słychać na dole ? gdyby nie moja kontuzja, to chętnie bym zajrzał. Piotr mnie zna. dociekliwy jestem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-07 15:41:20 (5 lat temu)
do stoik: Za dużo osób kręciło się w pobliżu
2021-05-07 15:50:15 (5 lat temu)
stoik
 
do tatranclimber: proponuję .... tam jest wejście, to znaczy że można wejść.
2021-05-07 16:33:18 (5 lat temu)
Stenek
 
No tak, schron z czasów PRL, budowano je także pod domami mieszkalnymi, np na osiedlu ZOR, gdzie ślady być może gdzieś da się jeszcze wypatrzeć ...
2023-02-08 19:12:05 (3 lata temu)
2023-02-08 22:08:32 (3 lata temu)
Stenek
 
do tatranclimber: Tak, całe osiedle ZOR miało w piwnicach schrony OC z wyjściami awaryjnymi. Na lekcjach PO w Szk POdst uczono nas, ze takie wyjście musi być lokalizowane co najmniej w odległości 1/3 wysokości danego budynku. Czy jakoś tak ....
2023-02-11 19:50:04 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet