| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Cieszyn - Český Těšín (Czeski Cieszyn) Most Wolności - polsko-czeskie przejście graniczne
Najbliższe obiekty nieistniejące
Sklep SAM PSS "Społem" KR
58
m
Cieszyn
Kiosk Ferdinanda Pfliegela
164
m
Cieszyn
Centralny Ogród Szkolny
196
m
Cieszyn
Smetany 21
215
m
Cieszyn
Arcyksiążęcy tartak parowy i skład...
219
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Cieszyn - Český Těšín (Czeski Cieszyn) Most Wolności - polsko-czeskie przejście graniczne

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2007
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
Też mi się wydaje, że przed powodzią. A zdjęcie śliczne!
2012-10-17 21:57:19 (13 lat temu)
Stenek
 
Oj, pięknie zdjęcie!!!!! Brawo! W pierwszym domu tuż za mostem mieszkała moja dalsza rodzina. Przed mostem stał widoczny kiosk RUCHU, zaś budynki graniczne to może juz mało kto pamięta w tym kształcie.

Po lewej, tuż przed końcem ulicy, widać na słupku strzałkę, z napisem PRZEJŚCIE - to bardzo charakterystyczne dla tych lat w Polsce.

Dzień słoneczny, zdaje się, 1 Maja, bo widać flagi po obu stronach granicy. Ludzie idący w kierunku mostu chyba idą spojrzeć na czeski pochód 1-majowy, który chyba tu już widać z daleka ...

Po prawej, przed kioskiem stoi na słupku żółta tablica, nie udało mi się jej odczytać po magicznych sztuczkach, ale tyle co mi świta, to, że jest tam napis: DO xxxxxx ZME CELMA xxxxx
Może ktoś to lepiej by obrobił w "cyfrowej ciemni" i wydobył na światło dzienne?
2012-10-18 00:31:48 (13 lat temu)
czesil
 
do Stenek: Nie była to rodzina Tesarczyków?
2012-10-18 06:51:10 (13 lat temu)
Stenek
 
do czesil: Nazwiska nie pamiętam, bo to była dalsza rodzina, nie wiem, czy tam jeszcze mieszkają, ostatni raz byłem tam ponad 45 lat temu. Jeśli się nie mylę, to ktoś z nich pracował na przejściu granicznym czyli tuż pod domem
2012-10-18 16:01:06 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Gdzieś tu już pisałem, że widziałem tą tragedię na żywo, widziałem szeroką Olzę, środkiem której na kawałkach drewna, głównie drewnianych podkładów kolejowych, płynęli nieszczęśni strażacy i nie zapomnę ich krzyków - Ratujcie nas, bo giniemy! ...
2019-08-31 21:17:06 (6 lat temu)
stoik
 
mało jest obecnie takich miejsc, gdzie młodzi twórcy mogą się pokazać. najlepiej jak to zachodzi za porozumieniem stron. po co komu potrzebne konflikty z prawem.
2022-04-16 18:05:33 (4 lata temu)
cracusiac
 
+3 głosów:3
Alf.
2022-04-16 19:40:31 (4 lata temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
Gordon Shumway :))
2022-04-17 07:31:56 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Bardzo lubił koty ;)
2022-04-17 08:45:32 (4 lata temu)
max
 
+6 głosów:6
do cracusiac: Z Melmaku :)
2022-04-16 19:51:22 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
do Jarosław Dubowski: Tak, z frytkami ;-)
2022-04-17 19:14:20 (4 lata temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Na pogrzebie Szczęściarza Alf powiedział Przypomina mi się modlitwa, którą on odmawiał codziennie wieczorem: "A jeśli zejdę z tego świata, usmażcie mnie z frytkami i sałatą.”
2022-04-17 21:02:53 (4 lata temu)
Fajne są te grafiti, za każdym razem jak tamtędy przejeżdżam na rowerze to zwalniam by je podziwiać
2021-05-09 11:49:01 (5 lat temu)
Wózek dla Tereski.
2023-01-21 10:57:14 (3 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Opis do poprawy. Budynek NIE jest na zapleczu CELMY, bo musiał by stać na jej tyłach. "Budynek stoi w pobliżu zakładu Celma"
2023-01-26 10:48:27 (3 lata temu)
TW40
 
do cracusiac: Świetny!
2023-01-21 22:28:36 (3 lata temu)
vetinari
 
+7 głosów:7
Tak mi się przypomnialo.... W grudniu1992r. tuź przed świętami sme, jeścze mieśkając w Hawierzowie pojechali s Izką zadzwonić do jej rodziców źe Izka jest ok, bo to bylo w tuź przed urodzeniem naszej Martiny. Kolejka byla wtedy aź do Dworca kolejowego w Těšíně-500m. Ludzie nas oczywiście widząc Izke s brzuśkiem puściali przed siebie bez problemów. W momencie, kiedy sme dośli do ego budnyku, jakyś polski celnik do nas podskoczyl. Krzyczal na nas źe mamy stać w kolejce i niemamy wyprzedzać stojących ludzi w kolekce. Kiedy mu powiedzialem źe Izka jest w 9 miesiącu ciąźy i ludzie nas puścily, to powiedzial źe go to nieiteresuje i niewpuścil nas do tego budynku. Ludzie się zaczali odzywać jakym prawem nam zabrania wejścz do tego budynku, źe mamy moralne prawo ich wyprzedzić. Koleś się wkońcu zgodzil i wpuścil nas do odprawy. Ale źebyl idiotą, to odrazu po wejściu wyslal Izkę na kontrole osobistą, czy wogóle jest w ciąźy i mnie teź. Po skończeniu tej procedury czekal u drzwy wyjśczowych s tego budynku i powiedzial źe Izka jaką kobieta w ciąźy moźe wyjścz i ijścz na poczte zadzwonić, i ja mam wrócicz na koniec tej kolejky i ją ostać jako źe niejestem w ciąźy, więc niemam prawo na wyprzedzanie....i się rozpoczelo. Ja sie wkur....rzylem, Izka teź... facet juź trzymal mój paszport źe mi go nieodda i groźil źe mnie moźe zatrzymać na 48godzin. Wkońcu do niego pośla ta pani, która sprawdzala czy jest Izka w ciąźy, zabrala mu mój paszport z ręky, podalami go do ręky i otworzyla nam drzwi wyjśczowe z tego budynku. To byly czasy...
2025-10-23 09:53:58 (8 miesięcy temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do vetinari: Tak myślę Veti że wiem o kogo chodzi. Mały, gruby, może kilka lat starszy od ciebie. Miałem wątpliwą przyjemność być u niego w domu. Dzisiaj akurat przeczytałem że w słynnym Transgranicznym Centrum Informacji jest jakaś wystawa o celnikach i okresie kontroli granicznych. Z racji tego co widziałem u niego w mieszkaniu a co jak się chwalił było "podarunkami" (czyt. łapówkami) to chętnie dodałbym do tej wystawy.
2025-10-23 18:47:01 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do tatranclimber: Wieś co, moźe masz racjie, byl mniejszy odemnie i troche grubasek byl ☺☺☺ Jest to juź paru lat, i teraz Martina, moja córka wlaśnie teź jest w oczekywaniu na małą rozbujnice ☺☺☺ Wzedy sme raz na dwa tygodnie wlaśnie jedzili na Pocte do Cieszyna źe by zadzwonić do rodziców. Ciekanie na połączenie bylo czasami nawed godzine ☺☺☺ Dziśaj, mamy telefony komurkowe s aplikacjiami i jest juź naturalne źe dzwonimy sobie po calym świecie. Ludzie lubią narzekać źe się mamy zle, ale zapominamy wlaśnie jak bylo cokolwiek trudne w tych czasach. Ale te kolejky na granicy, zprawdzanie tego co przenoszymy przez granice, kontroly osobiste...tego mi naprawde niebrakuje.
2025-10-23 19:10:06 (8 miesięcy temu)
do tatranclimber: Bylem z ciekawości popatrzyć na tą wystawe. Opróć ciekawych zbiorów prywatnego kolekcionera jest i filmik. Jak widzialem te ujięcia z początku lat 90tych, te kolejky i tlumy na granicy...Odrazu mi się przypomnialo. Nieskończona kolejka od granicy na gielde, i potem ta sama od gieldy wzdłuź Olzy do drugiego przejścia granicznego. Zazwyczaj drzwi zasuwane i wiklina.
2025-10-25 10:19:46 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Cieszyn - Český Těšín (Czeski Cieszyn) Most Wolności - polsko-czeskie przejście graniczne na innych zdjęciach
Cieszyn - Český Těšín (Czeski Cieszyn) Most Wolności - polsko-czeskie przejście graniczne - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet