| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Bielska 40
Obiekty w okolicy
Podwórko
13
m
Cieszyn
Bielska 42
21
m
Cieszyn
Bielska 40A
28
m
Cieszyn
Bielska 44A
42
m
Cieszyn
Rondo Niepodległości
55
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Bielska 40

Zbudowano: 1900
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Takie stare domki trzeba focić, bo zbyt szybko ostatnio znikają (żartowałem)
2012-09-22 21:48:47 (13 lat temu)
palo
 
+3 głosów:4
hmm nie rozumiem żartu, wpierw stawiasz tezę (słuszną) później ją burzysz jakimś żartem...dziwne
2012-09-22 22:39:38 (13 lat temu)
Stenek
 
do palo: A znasz powiedzenie: Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą ... Twardowskiego? A wiesz, co stało niedaleko tego domku (po drugiej stronie) i juz nie stoi, mimo protestów? Dokonałem więc takiej, rzekłbym, paraleli słownej, żartem oczywiście. Już mniej dziwne?
2012-09-22 23:30:28 (13 lat temu)
stoik
 
do Stenek: tu akurat drugiego Lidla nie postawią - też taka paralela ; )
2012-09-23 07:50:03 (13 lat temu)
Stenek
 
do stoik: No i całe szczęście! ;-) Miałem też na myśli sytuacje, gdy ktoś kupuje stary dom, niewiele wart, potem go burzy i stawia coś nowego. Niby normalne, świat musi iść do przodu, tylko jak takie stare domy nie będą pod ochroną, to nam ich zostanie na dłużej niewiele
2012-09-23 19:38:44 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Stenek: ochrona zabytków w Cieszynie przedstawia się tak jak wszędzie. Pani konserwator rezyduje w Bielsku i mało co może. a może nie chce. przed przeprowadzką zdążyła jeszcze przemalować Studnię na uroczy seledyn ( sorry, jestem złośliwy... ale to normalnie krew zalewa )
2012-09-23 19:47:25 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do stoik: dworek na Bielskiej, gospoda Pod Modrą Gwiazdą, szpital wojskowy na Limanowskiego... to są wszystko obiekty które figurowały w rejestrze zabytków ( rejestrze, nie ewidencji ) i co ? i już ich nie ma. to co będziemy mówić o całej reszcie...
2012-09-23 19:49:45 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do stoik: Tak, ten oczoje...ny kolor Studni to rekodr Guinessa normalnie! Po prostu dno i wodorosty.
2012-09-23 19:54:06 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do stoik: Święte słowa! Dziś liczą się PIENIĄDZE, a nie historia, nie zabytki, nie sentyment do nich. Stajemy się z wolna Wandalami, niszczącymi swoją materialną historię, szkoda gadać
2012-09-23 19:55:34 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Stenek: inna sprawą, chociaż powiązaną, było wykreślenie układu urbanistycznego Cieszyna z rejestru zabytków. ten stan zawieszenia trwał kilka lat. podobno układ powrócił pod ochronę, ale nie wiem jak to teraz działa. i czy działa w ogóle.
2012-09-23 19:58:40 (13 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+4 głosów:4
Bielska w Cieszynie. Ten budynek z tabliczką ma nr 40.
2021-08-19 15:19:24 (4 lata temu)
Stenek
 
Ciekawe są tu 2 sprawy:
1) Co to za kolejka aut? Stacja benzynowa (CPN) była wyżej i po prawej, dziś już jej nie ma, bo może stali żeby nalać do baków? No chyba, że w latach 60 stacja była gdzieś bardziej w lewo, czyli bliżej numerów 44, 46 itd. Ale wątpię. Kierowcy chyba wszyscy wyszli z aut, więc na coś czekają, może przed nimi jest wypadek i droga zablokowana? A może właśnie to kolejka za benzyną …. Mamy tu od lewej: Skoda, Wartburg, P-70, Wartburg, Moskwicz (?) a dalej nie widać
2) Nad dachem 1szej Skody widać taką ciemną kępę krzaków, a z niej śmiga w górę – no właśnie, co? Maszt, rura, słup? A na nim dość dziwna konstrukcja – głośniki (eee tam), wiatraki (po co? wtedy prądu z wiatru nie robiono po domach). Coś innego ale co?
PS. możliwe, że mam zwidy i omamy i na tym "maszcie" nic nie ma ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2021-08-28 22:10:04 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Mamy obiekt na stronie - przypisałem do obiektu.
2021-08-19 15:35:26 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Ja przeszukiwałem pobliskie miejscowości z ulicą Bielską ale do Cieszyna jeszcze nie doszedłem. Dzięki.
2021-08-19 20:08:02 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Aaaaaaaa...gratulacjie...i wielkie brawa ☺
2021-08-19 20:11:43 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
do Desperado: Bo zazwyczaj jak zaczyna się szukać to od tej niewłaściwej strony. Domyślnie wszystko i zawsze jest "pod górkę" ;)
2021-08-20 12:08:10 (4 lata temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do Stenek: Wyjaśniam. Skoda to Simca Aronde :)
2021-08-28 22:42:10 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stenek: Co do "kolejki" - spojrzyj do źródła - to wycieczka samochodowa jakiegoś autoklubu węgierskiego i podobnych "kolejek" złożonych z aut uczestników wycieczki sfotografowano tam wiele - zapewne to rodzaj "fotostopu" dla zdokumentowania wyjazdu. Co do ewentualnej stacji benzynowej - książka telefoniczna z 1968 wymienia CPN na Bielskiej, ale nie podaje numeru domu.
Co do masztu - obstawiam jakąś formę stracha na ptaki z dyndającymi wstążkami czy blaszkami...
2021-08-29 22:07:00 (4 lata temu)
Stenek
 
do Desperado: Zakłady Skody zostały założone w Pilźnie w 1859 roku (nazwa pochodzi od Emila Skody, który w 1869 r. przejął te zakłady od hrabiego Arnosta Waldsteina będąc wcześniej na stanowisku kierowniczym w fabryce). Zakłady ewoluowały od przemysłu metalowego aż po zbrojeniowy.
2021-08-29 00:04:25 (4 lata temu)
Stenek
 
do Desperado: No fakt, przecież pisze z przodu Aronde, jasne ! ALe to nie znaczy, że Skoda to Simca ;-) ;-) jak napisałeś
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2021-08-29 00:09:25 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Wydaje mnie się że ta pompiarnia istnieje po dzień dzisiejszy. Na rogu jak skręcało się w kierunku do Ustronia, Wisły.
2021-08-29 22:34:02 (4 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dzięki Jarku - fakt, źródło wiele wyjaśnia, nie zawsze na to spoglądam, to mój błąd, dzięki :))
2021-09-01 23:29:31 (4 lata temu)
do cracusiac: Istnieje pod adresem Bielska 138, pod marka MOYA, wcześniej LOTOS. Nie wiem czy to ta sama lokalizacja co w latach 60-tych.
2021-08-30 07:05:34 (4 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Były 2 stacje benzynowe na Bielskiej, jedna tu w centrum, po prawej stronie tego zdjęcia, taka mała na ledwo 2 auta, i druga postawiona później obok byłego motelu na Bielskiej, na wylocie z miasta na Wisłę i Bielsko. Do dziś ostała się tylko ta przy "motelu", tej zaś małej dawno już nie ma, a co najmniej od czasu, gdy wybudowano rondo, które dziś jest po prawej stronie tego zdjęcia
2021-09-01 23:28:51 (4 lata temu)
do Stenek: Czyli tą małą fotografujący miał za plecami?
2021-09-02 10:31:23 (4 lata temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Małą stację CPN? Nie, ona jest po prawej stronie fotografa (była, znaczy się)
2021-09-18 20:36:03 (4 lata temu)
do Stenek: Czyli odpada jako powód wstrzymania motokarawany. Natomiast przyczyna może być widoczna przy prawej stronie kadru - otwarta maska silnika i narada nad planem próby naprawy...
2021-09-20 21:54:41 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Bielska 40 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet