| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Ulica Bielska
1
1a
2
3
3A
3b
4
5
5A
7
8
8A
9
10
11
12
13
14
14
16
18
20
22
26
26A
28
29
29
Więcej (60)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Bielska

Dawniej: Bielitzerstraße
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1718następna
stoik
 
fajne
2025-05-28 20:00:56 (rok temu)
stoik
 
tuż obok była jeszcze taka stara ocembrowana studnia.
2024-12-28 23:01:38 (rok temu)
Ktoś jest w stanie podać jaki był pierwotny numer budynku? Bobrek...
2025-05-28 15:17:53 (rok temu)
stoik
 
do tatranclimber: NZOZ Okulista jest na ul Bielskiej 55a. a Lidl 55. ta chatka była tak jakby pomiędzy. podaję za geoportal.coś tam. etc strasznie uciążliwa aplikacja. dworek Floriana Jilga nosił numer 55. jest to widoczne na materiale podanym przez Vetinarego. a że ta budka stała z tyłu, to 55A. jeszcze -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-28 19:38:46 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do stoik: Nie chodziło mi o numer dodany po przeczeniu Bobrka do Cieszyna lecz wcześniejszy kiedy Bobrek był wsią. Bobrek ...
2025-05-28 21:26:44 (rok temu)
stoik
 
do tatranclimber: myślałem nad tym. Przy ogrodzeniu UŚ stoi krzyż, na którym pisze - ufundowany przez gminę Bobrek. mniej więcej w tym miejscu chyba biegła granica. jeszcze w czasach przedwojennych. natomiast, nie jestem pewien, czy tam były w ogóle jakieś nazwy ulic. i gdzie sprawdzić dawną numerację - też nie wiem. ilekroć jestem na Bobrku, lubię przejść przez cmentarz. lekcja historii. nie chcę przynudzać :) a może jednak - Ruskie coś opowiadają, że my niszczymy jakoby miejsca pamięci po bohaterskich żołnierzach ze zjednoczonych republik. tymczasem pomnik stoi, można sobie wyczytać nazwiska i jakaś Pani regularnie wyrywa chwasty i dba o czystość miejsca. no żesz... zostawcie Titanica. nic nie mam do żadnych mieszkańców Kazachstanu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-28 21:55:05 (rok temu)
do tatranclimber: Z jednego ze zdjęć można z biedą odczytać "47" na tabliczce. Zdjęcie chyba dwudzieste. Przynajmniej na moim wyświetlaczu. Zaraz po zdjęciu szczytu portyku z ornamentem. Na zdjęciu Wojtka - stoika widać to 47 jeszcze lepiej (drugi link).






Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-05-28 22:19:23 (rok temu)
stoik
 
do paulus60: wiele mi to mówi. natomiast - niegdyś w swoich zbiorach miałem pocztówkę z widokiem UŚ i podpisem "Seminarium nauczycielskie na Bobrku" . Czyli.... Można sobie doczytać. Są mądrzejsi ode mnie. Sorry jeśli się wciąłem w rozmowę :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-28 22:28:53 (rok temu)
stoik
 
do stoik: żeby nie przynudzać - miałem w zbiorach kilka pocztówek Feitzingera, a na widok mojego Jastrzembskiego ( boczna elewacja synagogi ) Pan Spyra dostał raptownego napędu, bo akurat pisał książkę o cieszyńskich Żydach. nie muszę tłumaczyć, że to był unikat.
2025-05-28 22:41:57 (rok temu)
stoik
 
2009 rok. Ale staroć. Aparat był pomyłką.
2025-01-18 14:53:31 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana, zmiana źródła
2025-03-13 20:43:25 (rok temu)
stoik
 
+3 głosów:3
mamy mało zdjęć. trzeba nadrobić. dziś z ciekawości sprawdziłem, jak działa odbiór puszek i butelek PET. sorry. ale za 5 groszy za sztukę to sobie sami zbierajcie. ( tzn. oni a nie Wy :- )
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-04-25 11:27:49 (rok temu)
stoik
 
do stoik: opowiem to może na przykładzie. gość ze Słowacji przyjeżdża na zakupy. a po drodze zbiera puszki za 0.25 Euro za sztukę. Nie dość że zakupy w Polsce są tańsze to jeszcze paliwo ma w promocji.
2025-04-25 21:51:25 (rok temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do stoik: No tak... tylko średnie wynagrodzenie w SK to ok. 6 876,5 brutto a u nas 8736,49 ... i co nazbiera 1700 puszek żeby nadrobić? Niech przyjeżdza, niech wydaje u nas... niech kupuje u nas paliwo... to tylko dobrze dla nas.
2025-04-25 22:16:16 (rok temu)
ylooC
 
+3 głosów:3
do stoik: A promocja na paliwo dla niego.. biorąc diesla.. to 30 gr na litrze.... no majątek... 13 pln zaoszczędził jak do Octavii wlał 45 litrów... nie no.. żyją jak pączki w maśle.. przytaczasz przykłady które nie wnoszą nic, tylko sieją zamęt ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2025-04-25 22:19:19 (rok temu)
stoik
 
do ylooC: Dżizas - podałem to jedynie jako przykład, że taki system się czasami sprawdza. U nas to ewidentnie nie działa. tak abstrahując. nie mam pojęcia kto rządzi na tym placu zabaw, a nieomal od dziecka się tu bawię :) powiedz mi kiedy uchwalą legalną ustawę kaucyjną.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-04-25 23:24:28 (rok temu)
stoik
 
do stoik: przypomnę ogólnie, że idea jest taka, żeby konsument nie płacił za opakowania, które wywala się na śmieci. w wielkim umysłowym skrócie.
2025-04-25 23:44:04 (rok temu)
stoik
 
+2 głosów:2
do stoik: za pięć groszy nikt rozsądny nie będzie się bawił w zbawianie planety.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-04-25 23:48:16 (rok temu)
ylooC
 
do stoik: dlatego wrzucaj puszki do żółtego worka... zamiast wypierdzielać do kosza...
2025-04-27 01:12:13 (rok temu)
stoik
 
do ylooC: mieszkam w prywatnym domu i na temat segregacji śmieci wiem nieomal wszystko. nie wiem, jak w innych miejscach Polski, ale miejscowa firma, która się tym zajmuje, działa bardzo sprawnie, a i poziom edukacji społeczeństwa jest dość wysoki. bio wywalam do kompostownika. moja Mama ma darmową ziemię do kwiatków :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-04-27 09:15:14 (rok temu)
stoik
 
2025-02-01 16:49:54 (rok temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
chyba już tu było?
2022-12-29 21:48:04 (3 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Stenek: Nie udało mi się znaleźć.
2022-12-30 09:22:31 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dana : Nieprzejmu się, po odejsciu jednego z uźytkowników zniknelo ponad 7000 zdjięć. Kaźde zdjięcie archiwalne jest milo widziane, i jeźeli by przypadkiem to byl dubel, no to świat się niezborzy. Kolega jest rzadko na fotopolsce, to troche rality mu ucieklo.....☺
2022-12-30 17:13:25 (3 lata temu)
Stenek
 
do Dana : Widzisz Dana, człowiek coś normalnego tu napisze, i zaraz ma zarzut, że odchodzi od realizmu, i się potem dziwić, że tu mnie zbyt często nie ciągnie......... Ale do rzeczy. Faktycznie to zdjęcie tu mogło być, a Czesil je usunął, o ile to on to zdjęcie tu kiedyś tu wstawił. Tym samym wydało się, że jednak nie odchodzę od realizmu. Nie zamierzam
2022-12-31 20:30:36 (3 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Dana : Cieszę się Dana, że dość często dajesz tu takie stare zdjęcia Cieszyna i nie tylko ......To dla nich głównie tu jestem :-)
2022-12-31 20:32:28 (3 lata temu)
Dana
 
Podmiana
2025-01-18 12:56:41 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Dana : Lepszych wersji nigdy za dużo :)
2025-01-18 14:50:32 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do stoik: Też tak uważam :)
2025-01-18 17:38:00 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
nie lubię używać lampy. pozbawia klimatu. by the way. bawcie się dobrze i nie nadużywajcie alkoholu. za dużo rzeczy, które potem trzeba prostować. nawet latami. pamiętam, jak się tam wciskałem przez okienko piwniczne. Tatran - moim zdaniem mogli go wkomponować w założenie. miałbym taki pomysł. złączyć stare z nowym.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-12-28 22:45:56 (rok temu)
stoik
 
tak.
2025-03-31 14:17:42 (rok temu)
Dana
 
Stawiając znacznik miałam na myśli ten dom i komin Czy to w porządku?
2026-04-09 18:50:52 (2 miesiące temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Dana : Ogólnie się zgadza. Tam znajdowało się zaplecze gospodarcze szpitala. Moja Ciotka pracowała w pralni. A ten komin to chyba już nie istnieje. A bardziej na lewo było prosektorium. Które na starych zdjęciach jest w jeszcze innym budynku. Rozkład szpitala nieco się zmienił na przestrzeni czasu, bo z dawnego systemu pawilonowego przeszli na zgrupowanie większości oddziałów w jednym potężnym obiekcie. Kiedyś się tam pogubiłem w tym labiryncie i wszedłem na jakiś oddział operacyjny. Ktoś mnie pyta co tam robię, na co ja - Panie, którędy do wyjścia ? Mamy nawet lądowisko dla helikopterów na dachu. Full wypas :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-11 11:19:56 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do stoik: Dziękuję.
2026-04-11 12:32:44 (2 miesiące temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-11 19:06:05 (2 miesiące temu)
stoik
 
do Dana : chciałem jedynie napisać, że służba zdrowia w Cieszynie stoi na dość wysokim poziomie. mamy działający SOR, porodówkę i dużo zdolnych lekarzy rezydentów. osobiście rzadko korzystam, bo cieszę się dobrym zdrowiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-12 23:01:02 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
175 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Początkowy odcinek ul. Bielskiej z widokiem na ciąg komunikacyjny Górna-W.Brama. Po prawej fragment kamienicy Adolfa Waldnera, w której mieściła się gospoda ...
Ulica Bielska na wysokości skrzyżowania z ul. Chrobrego. Po lewej słabo widoczny przyziemny budynek, w którym znajdowała się gospoda.
1897
-
2008
1897
-
2010
2010
-
2013
2012
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2017
2014
-
2023
2017
-
2023
Ulica Bielska - obiekty i wydarzenia
2 3
41
42
155
179
247
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet