| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Stroma
4
6
8
10
12

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Stroma

Dawniej: Steilegasse, Spital Gasse, Buchdruckergasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
JanMotak
 
+1 głosów:1
Pierwsze skojarzenie do dawna kostka brukowa tzw. Trylinka. Ale ten otwór sugeruje ,że to był kamień od ręcznego młynka do mielenia mąki, który ktoś zamienił na bruk.
2018-10-13 00:30:57 (7 lat temu)
Tomasz_M
 
+1 głosów:1
do JanMotak: A może to element np. studni abisyńskiej? Żarna przeważnie miały kształt okrągły, owalny...
2020-12-16 12:46:56 (5 lat temu)
yani
 
+2 głosów:2
do JanMotak:
Trylinka jest sześcioboczna, a to jest ośmiobok - nie da się pokryć powierzchni ośmiobokami.
2020-12-16 13:34:05 (5 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do yani: Może to jest po prostu podstawa od dużego parasola...
2020-12-16 18:09:50 (5 lat temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Ja bym też wziął pod uwagę, że może to być jedno z pierwszych kół wynalezionych we wczesnym neolicie.
Choć w dolnych partiach widać również wpływy epoki żelaza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2020-12-16 18:27:13 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Mnie to wygląda spód dolnego kamienia żarna.
2020-12-16 20:43:50 (5 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do fantom: w górnych partiach można się dopatrzeć nawet pewnych wpływów kamienia łupanego, a nawet gładzonego i tu oraz tam żłobkowanego :) tutaj pewne źródła róznie twierdzą :)
2021-03-15 19:44:40 (5 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Cenne ujęcie, na którym po lewej widać nieistniejący już budynek.
2014-07-08 22:26:08 (11 lat temu)
vstrone
 
do czesil: A czy to okno, z którego ktoś wygląda na zdjęciu, to obecnie jedno z okien pracowni naukowej Archiwum Państwowego?
2014-07-08 22:40:11 (11 lat temu)
Stenek
 
Oj, to mój kochany Cieszyn z lat młodości
2014-07-11 00:43:16 (11 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Dopisałam źródło.
2024-07-20 11:20:49 (rok temu)
Stenek
 
Tu my z kolegóm, co mieszkoł na Pl. Teatralnym i mioł extra sanki z Czech (taki z wygiyntym przodem), gatrowali w zimie po śniegu na dół
2014-08-06 23:46:14 (11 lat temu)
do Stenek: A na końcu ... ściana??? ;-)
2014-08-06 23:47:03 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: Ale kajż tesz tam, na dyć my łostro hamowali butami na dole, tam było już płasko,
nejwyżyj by sie wpadło na Zamkową, a dalyj ..... no fakt, ściana, e tego, mur zamkowy znaczy się
2014-08-06 23:51:38 (11 lat temu)
stoik
 
do Stenek: już to chyba pisałem. niemniej warto powtórzyć. za dawnych czasów znajdował się tu dom publiczny dla oficerów. wojsko chodziło na Przykopę. historycznie podaję.
2014-08-07 00:58:27 (11 lat temu)
Stenek
 
do stoik: No, to tego nie wiedzialem
2014-08-07 23:32:20 (11 lat temu)
stoik
 
aktualnie trwa wymiana nawierzchni na granitową kostkę. ładne to i estetyczne. ale może bardziej warto było wyeksponować tam kocie łby ?
2016-03-30 15:24:59 (10 lat temu)
czesil
 
do stoik: To dobrze, że brukują, bo jej nawierzchnia wygląda okropnie.
2016-03-30 15:36:36 (10 lat temu)
do czesil: Jeźeli jakoścz pracy pokladania bruku bedzie taka sama jak na Glebokiej-to powstanie nastepny poligon dla czolgow... :-)
2016-03-30 17:12:59 (10 lat temu)
czesil
 
do vetinari: Nie jest tak źle.
2016-03-30 21:30:33 (10 lat temu)
stoik
 
+2 głosów:2
Z potwierdzonych źródeł -za dawnych czasów znajdował się tu jeden bardziej dobrych i dyskretnych domów płatnej miłości. Te tańsze były nieco opodal. Tzn. szarża tu a szeregowi dalej.
2021-03-15 20:03:04 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopiesek :)
2018-11-28 16:30:35 (7 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
pozwolę sobie na mały komentarz. zdjęcie przypomina postać pana Kopoczka. jak podają Wiadomości - dzięki uprzejmości rodziny pana Kopoczka Muzeum weszło w posiadanie ponad 6 tys. negatywów. kto się kiedyś bawił fotografią wie, jaki to był wysiłek. jest do zakupienia album. w biurze informacji albo w kasie muzeum. co tam będę opowiadał. ostatnia strona WR. a w tych czasach, lub nieco później - ten dom z otwartymi oknami był przeznaczony do rozbiórki. nie było to odpowiedzialne, ale pozwiedzaliśmy go z kolegami w całości.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: expro
2021-03-15 19:50:06 (5 lat temu)
308_Banan
 
+1 głosów:1
Ulica Stroma, na końcu wylot na ulicę Zamkową.
2024-07-21 08:40:23 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 308_Banan: Dziękuję.
2024-07-21 08:43:20 (rok temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Cieszyn, ul. Stroma, a dokładniej rzecz ujmując przejście z ul. Stromej na ul. Menniczą. Tu wersja współczesna: http://fotopolska.eu/424992,foto.html (za: G...
Perspektywa ulicy Stromej widoczna z ulicy Zamkowa.
1950-1955
2
1990-1995
1950
-
2009
1950
-
2010
2009
-
2010
2010
-
2014
2010
-
2014
2015
-
2018
2015
-
2021
2020
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
Ulica Stroma - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet