| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat piaseczyński
OBIEKTY - Ciszyca

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most wojenny

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1939
Zlikwidowano: 1944
Dawniej: Wojenny most w Świdrach Małych
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
yani
 
Korekta przypisania.
2021-07-05 19:24:34 (4 lata temu)
alkali
 
To chyba ten sam most co tu . Musiał być dla Niemców ważny skoro tak go bronili.
2018-02-12 21:36:10 (8 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
To na 90% jest Ciszyca. Ma ten sam komin (papierni w Jeziornie), a obok niego podobną kępę drzew, jak tutaj -->
2021-07-05 17:26:40 (4 lata temu)
yani
 
Korekta przypisania.
2021-07-05 19:24:05 (4 lata temu)
esski
 
do alkali: link..?
2018-02-12 21:39:38 (8 lat temu)
alkali
 
do esski : Ups, coś nie poszlo jak powinno ;) Chodziło mi o ten most
2018-02-12 22:02:14 (8 lat temu)
esski
 
do alkali: No tak, most ten sam, Ino... ino miejsca - ID - jeszcze brakuje.. Bidulasty most nie był... Musi gdzieś być w naszych zbiorach
2018-02-12 22:05:33 (8 lat temu)
ylooC
 
do alkali: A to nie jest przypadkiem most w Wyszogrodzie? Zdjęcie zrobione z Wyszogrodzkiej strony, a widok z drugiej jest tutaj o ten
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-10-14 09:41:33 (6 lat temu)
do ylooC: Na fotach niemieckiego mostu z czasu wojny nie ma widocznego tu przęsła stalowego.
2019-10-15 07:06:55 (6 lat temu)
ylooC
 
do ritterswalder: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-10-15 10:26:35 (6 lat temu)
ylooC
 
do ritterswalder: Wg. opracowania jakie posiadam: "W Wyszogrodzie w 1940 roku Niemcy odbudowali drogowy most drewniano-stalowy, zmieniając konstrukcję ustroju nośnego. Na drewnianych jarzmach oparto drewniane, gwoździowane dźwigary deskowe systemu Lembkego oraz stalowe, kratowe przęsło żeglowe o długości 42 m. Prawdopodobnie 20 stycznia 1945 roku Niemcy wycofując się wysadzili most w powietrze." Więc jednak to stalowe przęsło było w 1940 po odbudowie mostu. Faktycznie wcześniej most miał "przęsło kratowe o rozpiętości 60 m, 4 przęsła kratowe po 40 m, przęsło 20-metrowe i przęsło zwodzone, również 20-metrowe."
2019-10-15 10:40:31 (6 lat temu)
do ylooC: Na fotach wojennych tego obiektu:

nie widać przęsła stalowego. No to jak to jest?
2019-10-15 10:47:04 (6 lat temu)
ylooC
 
do ritterswalder: No ciekawostka, a dalej o tym moście po wysadzeniu w 1945 "Drewniany most długości 1285 m odbudowano w tej samej konstrukcji, to znaczy stosując drewniane dźwigary gwoździowe systemu Lembkego. Most był częściowo spalony, stalowe przęsło żeglowe rozpiętości 42 m było zwalone. Wbito 1360 sztuk pali w jarzmach i izbicach, wykonano 26 000 wiązań ciesielskich, stalowe przęsło żeglowe podniesiono, ułożono 3200 m belek niosących, drewnianych i stalowych. Most oddano do użytku 16 grudnia 1947 roku."
2019-10-15 10:49:34 (6 lat temu)
do ylooC: Albo na fotach przypisanych do Wyszogrodu jest inny most niż Wyszogród albo cos się tu nie zgadza.
2019-10-15 10:54:50 (6 lat temu)
ylooC
 
do ritterswalder: No też tak sądzę, że część fotek z Wyszogrodu nie jest Wyszogrodem. Te zdjęcia i wydają się być innym mostem. Oczywiście, jeśli założymy, że moje źródło jest wiarygodne.
2019-10-15 10:57:45 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: A z wcześniejszych lat o tym moście "Zbudowany w kwietniu 1916 roku. Na drewnianych jarzmach ustawione były stalowe dźwigary lub dwuteowe belki o wysokości 80 cm. Most był ustawiony ukośnie, pod kątem 30˚ do rzeki, a jego długość wynosiła 1280 m. Obejmował on 34 przęsła nurtowe z belek dwuteowych po 20 m rozpiętości, 2 przęsła zwodzone po 20 m, 8 przęseł kratowych po 40 m i 4 przęsła kratowe po 60 m rozpiętości.
W czasie powodzi w 1924 roku most został uszkodzony. Odbudowano go podnosząc jego niweletę na długości 260 m o 2,40 m, a z każdej strony podniesionego odcinka dano na długości 100 m spadki 2,4 %. Na podnoszonym odcinku znajdowały się: przęsło kratowe o rozpiętości 60 m, 4 przęsła kratowe po 40 m, przęsło 20-metrowe i przęsło zwodzone, również 20-metrowe. Ponadto wymieniono 16 nadgniłych filarów, ucinając pale pod wodą i budując na nich nowe."
2019-10-15 11:01:49 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: Chyba znalazłem co to za most który omyłkowo jest u nas w Wyszogrodzie. To zdjęcia z odbudowanego przez niemieckich saperów w 1940 roku mostu pod Annopolem. Tutaj widać dość charakterystyczne "wzmocnienia" jakby stalowe 3 szt. na środkowych przęsłach - które też są widoczne na naszych zdjęciach.
Mój wniosek : Te zdjęcia i przedstawiają most pod Annopolem - po odbudowie w 1940 r.

Zdjęcia i to most w Wyszogrodzie po jego odbudowie przez niemców w 1940
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-10-15 12:03:09 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: Tutaj jest parę fotek tego mostu z 1939 po wysadzeniu 05.09. przez WP
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2019-10-15 11:14:02 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: A tutaj fajne bardzo szczegółowe opracowanie
2019-10-15 11:23:24 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet