| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Gwarków 7
35
m
Mysłowice
Gwarków 9
46
m
Mysłowice
Gwarków 12
55
m
Mysłowice
Gwarków 11
58
m
Mysłowice
Gwarków 10a
66
m
Mysłowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Cmentarz żydowski

Cmentarz żydowski w Mysłowicach przy ul. Stawowej został założony w XVIII wieku.

Nekropolia o powierzchni około 0,4 ha zajmuje działkę o kształcie zbliżonym do trapezu. Według przechowywanej w Żydowskim Instytucie Historycznym wstępnej inwentaryzacji, wykonanej w 1989 r. przez Krzysztofa Domańskiego, na cmentarzu zachowało się prawie czterysta nagrobków lub ich fragmentów, w tym: 55 macew, z czego 23 leżące i 10 złamanych; 77 obelisków, w tym 75 leżących i 2 leżące złamane; 1 przewrócona kolumna; 6 innych pomników architektonicznych oraz 10 grobów przypuszczalnych. Opis z
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
Opisy zdjęć rób zgodnie z zasadami... Dlaczego początek i nazwa ulicy z małej litery?
2013-10-27 07:56:56 (12 lat temu)
esski
 
+5 głosów:5
Ja tu tylko bramę, do tego jak przez mgłę, widzę. Bogusłąwie, weź no waćpan pożycz od sąsiada jakąś, bylejaką idiotenkamerkę i pstryknij waść to zdjęcie raz jeszcze, Spacer pom mieście jak znalazł, Wielu z nas chętnie pozna Piasek w Mysłowicach, ale......Takich fotek jak ta, wykonanych kilka dni temu za pomocą denka od butelki szampana staramy się nie przechowywać.
2013-10-27 12:40:00 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+4 głosów:4
Przykładem dla nowych niech będą zdjęcia Hanny Janiszewskiej , która dysponując skromnymi środkami technicznymi, zawiera w zdjęciach maksimum treści, bez wodotrysków.
2013-10-27 15:47:17 (12 lat temu)
Można dopisać do ulicy jako cmentarz wszystkie fotki jakie zostałę dodane
2013-10-30 11:07:44 (12 lat temu)
Hanna Janiszewska
 
+4 głosów:4
do Danuta B.: No nie, to ja dopiero dziś taki Twój wpis musiałam przypadkowo znaleźć? Po tygodniu? Toż przez te dni bym chociaż ze trzy centymetry podrosła.
2013-11-02 14:11:47 (12 lat temu)
A to jakieś w końcu sprzątanie ?
Nigdy nie widziałem żeby ktoś tam sprzątał , cmentarz od lat zaniedbany i zniszczony żadne władze miasta o niego nie dbały.
2013-10-27 11:55:42 (12 lat temu)
Za murem widoczna stara szkoła obecnie jest to przedszkole
2013-10-30 11:11:13 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Dlaczego zwalasz na władze miasta. Miasto chyba nie jest właścicielem tego cmentarza .
2013-10-30 11:22:03 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Podobnie jest w Zabrzu z wieżą ciśnień. Właścicielem jest Huta Zabrze a remont ma zrobić miasto,
2013-10-30 11:23:45 (12 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
Ale władze mogły by się tym problemem zająć .
2013-10-30 20:21:20 (12 lat temu)
Na pewno to nie jest własność miasta. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się pchał w paszcze lwa.
2013-10-30 22:13:30 (12 lat temu)
do kodens79: jakie przedszkole to szkoła
2013-11-06 22:00:56 (12 lat temu)
Boguslaw
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : bo to własność Skarbu Państwa czyli Miasta
2013-11-06 22:03:55 (12 lat temu)
Boguslaw
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : miasta od 1945
2013-11-06 22:05:41 (12 lat temu)
do Boguslaw: Muszę Ci uwierzyć Chciałbym tu coś napisać ale to jest forum ogólnie dostępne lepiej jak zostawimy tak jak jest. Jedno pytanie Skąd masz tą wiedze o tej własności?
2013-11-06 22:18:10 (12 lat temu)
do piotr brzezina : Do Bogusława Niedawno rozmawiałem o tym cmentarzu żydowskim w Zabrzu i okazuje się ze też jest własnością miasta Wycofuje poprzednie sugestie co do własności cmentarza . Byłem przekonany że takie cmentarze nie mogą być własnością miasta
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2013-11-06 22:54:34 (12 lat temu)
Hanna Janiszewska
 
+1 głosów:1
Na tym zdjęciu widać, że młodzi ludzie się za to zabrali. Brawo!.
2013-10-30 07:03:53 (12 lat temu)
WW
 
Podpis zdjęcia niewłaściwy, nie służy do ogłoszeń bieżących, nawet ze wszech miar szlachetnych.
2013-10-30 08:59:33 (12 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
Dodaj wszystkie zdjęcia z cmentzarza tutaj i będzie lepiej :)
2013-10-30 11:10:13 (12 lat temu)
do WW: Można zasugerować artykulik w temacie.
2013-10-30 09:17:51 (12 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+4 głosów:4
do WW: Autorze podpisu - czemu tak KRZYCZYSZ? CapsLock się był zaciął?
2013-10-30 09:18:58 (12 lat temu)
Jak dla mnie zdjęcie było by lepsze gdyby nie wcinająca się w kadr kartka z napisem..trzeba było zrobić zdjęcie tego co pozostało po domu pogrzebowym.
2013-11-07 09:18:47 (12 lat temu)
Fotopolanie w akcji?
2013-11-07 00:16:27 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Czyżby wyryto na nich napis o rezerwacji ?
2015-12-07 19:37:52 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Napisy są jednakowego wzoru. Ciekawe kiedy powstały, wygląda na to że stare napisy zostały usunięte (zeszlifowane)
2015-12-07 19:43:51 (10 lat temu)
do ZPKSoft: tak to sa rezerwacje
2025-11-24 11:05:51 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet