| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (14)
Obiekty w okolicy
Legionów 57 Kaplica
32
m
Czechowice-Dziedzice
Legionów 38
49
m
Czechowice-Dziedzice
Kościół Najświętszej Maryi Panny W...
57
m
Czechowice-Dziedzice
Wnętrze
59
m
Czechowice-Dziedzice
Legionów 36
63
m
Czechowice-Dziedzice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Budynki te należą ddo najstarszych budynków szkolnych w Dziedzicach.Starszy ,stanowiący główny gmach (wyremontowany obecnie)powstał w 1879 r. i otrzymał formy neorenesansowe, z prostymi naczółkami okiennymi, urozmaiconymi trójkątnym naczółkiem okna w partii nad wejściem oraz boniowaniem w formie podłużnych pasów. Z biegiem lat zatracił jednak cechy stylowe i posiada prostopadłościenną bryłę, pozbawioną dekoracji. Nowszy z budynków szkoły dziedzickiej, wybudowany w 1904 r. zachował swoje cechy stylistyczne (historyzm) do dnia dzisiejszego/źr.Uchwała Nr XXIII/199/12R.M.w Czechowicach-Dziedzicachz dnia 29 maja 2012 r.w spr.przyjęcia Programu opieki nad zabytkami Gminy Czechowice-Dziedzice na lata 2012-2016

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
JureK
 
Oddana do użytku w 1879 r.
2019-11-20 14:30:26 (6 lat temu)
do JureK: Oddano do użytku czy wybudowano?
2019-11-21 12:45:45 (6 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Tutaj na jedno wychodzi:) W zasadzie można bez błędu napisać ,że zakończono budowę i oddano do użytku. Data jest na elewacji budynku (chyba,że po obecnym remoncie ją spacyfikowali)To jest kompleks kilku budynków.Ten drugi jest młodszy i pochodzi z 1904r.Jeden z najstarszych budynków szkolnych w Cz.Dz.Powstał w 1879 r. i otrzymał formy neorenesansowe Z biegiem lat budynek ten zatracił wszelkie cechy stylowe i obecnie posiada , pozbawioną dekoracji bryłę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówki
2019-11-21 13:18:45 (6 lat temu)
Milena Sontowska
 
+1 głosów:1
Placówka już nie funkcjonuje, prawda? Bo link do strony szkoły pokazuje "error 404"
2020-06-06 02:18:17 (6 lat temu)
JureK
 
do Milena Sontowska: Obecnie zakończono remont głównego budynku i tak właściwie nie wiadomo co tam będzie.Zespól Szkół Specjalnych, który do tej pory budynki zajmował, od czasów kiedy przestało tam być Technikum Hutnicze, przeniesiono do dawnej Szkoły Górniczej w Czechowicach Dziedzicach ul.Nad Białką 1E,
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treści
2020-06-07 22:20:47 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet