| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół Najświętszego Imienia Maryi
Obiekty w okolicy
IV Liceum Ogólnokształcące im. Hen...
43
m
Częstochowa
Fontanna "wieża Babel"
60
m
Częstochowa
Najświętszej Marii Panny 59
63
m
Częstochowa
Najświętszej Marii Panny 57
73
m
Częstochowa
Pomnik Henryka Sienkiewicza
77
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół Najświętszego Imienia Maryi

Zbudowano: 1859-1861
Kościół Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie – kościół rektoralny znajdujący się w Częstochowie, przy Alei Najświętszej Maryi Panny 56.
Jest to dawna świątynia klasztoru Mariawitek. Została wybudowana w latach 1859-1861. W latach 1901-1905 kościół był zamknięty, po czym był używany jako szkolny, a następnie rektorski (od 13 listopada 1988).
Kościół jest budowlą neogotycką z kamienia i cegły, prostokątną, salową, strop posiada kasetonowe podziały z rozetami. Wewnątrz malowidła modernistyczne o regularnych układach podkreślające podziały architektoniczne z motywami stylizowanych kwiatów (słoneczników, ostów, maków, malw, bratków), pawich piór oraz monogramów Jezusa i Maryi. Z ciekawszych malowideł ściennych, to wielofigurowa kompozycja
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
To dawny klasztor mariawitek. Obecnie kościół rektoralny Najświętszego Imienia Maryi. Stoi w III Aleji pod numerem 56, ale nie wiem jak to dobrze dopisać, coś jest pogmatwane z tymi alejami w Częstochowie.
2011-03-20 14:51:43 (15 lat temu)
Czy nie warto zgłosić nowy obiekt w Alejach NMP ?
2011-08-23 18:56:27 (14 lat temu)
Dzięki za szybkość reakcji.
2011-08-23 19:09:35 (14 lat temu)
mar
 
do Mariusz Brzeziński: Tak będzie dobrze?
2011-08-23 19:11:12 (14 lat temu)
Warto dołączyć do obiektu.
2012-03-06 15:27:23 (14 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:6
Interesujące nakrycia głów niewiast.
2013-04-05 10:30:31 (13 lat temu)
† KazimierzP
 
+3 głosów:3
I znowu o nakryciach!;-)
2013-04-05 11:22:07 (13 lat temu)
Andrzej G
 
+3 głosów:3
Co by to było, gdyby i mężczyźni w takich nakryciach tam stali.
2013-04-05 19:50:35 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+3 głosów:3
do † Festung: Sorty mundurowe.
2013-04-05 19:34:16 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+3 głosów:3
do Andrzej G: Mnie uczyli, że tylko ksiądz w czapce chodzi po kościele .
2013-04-05 19:53:03 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 13 lat temu)
Kościół Najświętszego Imienia Maryi na innych zdjęciach
Kościół Najświętszego Imienia Maryi - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet