| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (18)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dolina Zaklęsy

Dawniej: Kesselkaule
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Nie obrazek a widokówkę widziałem np. tu:
2011-12-14 19:41:47 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Yanek , coś dla Ciebie będzie wydane przez wrocławskie wydawnictwo
2011-12-14 19:49:42 (14 lat temu)
do mamik: Mój Drogi ;), żaden zaskok. W ub. roku dzięki zdjęcia z tegoż albumu, wystawiane były na Długim Targu w formacie 2m na 1,5m, na planszach. Co miałem sfocić, sfociłem :))). Album jest bardzo, bardzo OK a zdjęcia są z roku 1929. M.in. tu na FP wrzucone zdjęcie z polskiego Haka, pochodzą właśnie z tej wystawy. pzdr
2011-12-14 20:56:01 (14 lat temu)
mamik
 
do † Yanek: To było w dziale w przygotowaniu, więc myślałem, ze Cię zaskoczę, ale wygląda na to, że dawno już wydane skoro w ubiegłym roku promowali ;-)
2011-12-14 21:44:02 (14 lat temu)
do mamik: Wystawa na Długim Targu o której pisałem powyżej, była w lipcu-sierpniu 2010, natomiast album w sprzedaży był w połowie października ub. roku. Za samo info jednak dzięki, bo co dla mnie oczywiste dla Kogoś innego już takie być nie musi :)))
2011-12-15 07:10:40 (14 lat temu)
elmis
 
Mam wątpliwości, ale mogę się mylić.Droga Marty biegnie południową stroną Doliny Zaklęsy ,wiec zdjęcie musiało być zrobione w kierunku Oliwy , a sama dolina nie jest obecnie tak szeroka. Minęło co prawda 100lat, to i las zdążył wyrosnąć.
2016-01-11 09:55:34 (10 lat temu)
elmis
 
Sorry, wszystko chyba pokręciłam, głównie sugerując się słońcem , cieniami drzew i wzgórzami.Dolina przebiega w linii południe - północ , a drogę oświetla popołudniowe słońce.To jest jednak widok w kierunku Oliwy (północ ), Droga Szwedzka biegnie po lewej stronie, a na miejscu pola zaczynają się działki. Czyli łącznik dochodzi do widocznej tu Drogi Marty. To jest miejsce moich prawie codziennych spacerów z psem, więc sama się dziwię,ze tak zagmatwałam.
2016-01-18 08:35:24 (10 lat temu)
Oliwiak
 
do elmis: Niestety nie mam i nie znam podobnych ujęć tej doliny z tego okresu. Możliwe jest nawet że wydawca pomylił miejsca. Jednak wg podpisu jest to Oliva Kesselkaule. Jedynie drogę Marty pomylono z Hertą.
2016-01-17 15:02:33 (10 lat temu)
elmis
 
do Oliwiak: Jeżeli to jest droga po stronie północnej doliny , to się zgadza. Teraz środek doliny zajmuje ogród działkowy " Leśnik" ,a nawet pojawiło się kilka domów jednorodzinnych.
2016-01-17 21:26:56 (10 lat temu)
grgrz
 
do elmis: Ihmo po lewej łącznik z Schwedendamm
2016-01-17 22:44:55 (10 lat temu)
Oliwiak
 
do grgrz: Te obecne domy (czy dom - bardzo dawno tam byłem) po prawej na końcu mają numerację z ul. Kwietnej.
2016-01-18 04:52:28 (10 lat temu)
Oliwiak
 
do Oliwiak: Chodziło i o dom (czy domy) na końcu doliny. Idąc od Kwietnej po prawej stronie. Brat w zastępstwie kilkakrotnie doręczał tam listy.
2016-01-18 15:12:28 (10 lat temu)
Oliwiak
 
do elmis: Moim skromnym zdaniem to jest widok od ul. Kwietnej w głąb doliny. Po lewej biegła by ścieżka w kierunku dzisiejszej ul. Świerkowej. Również po lewej zaczynały by się obecne działki a cienie oznaczały by wschód słońca.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta tekstu
2016-01-18 15:20:30 (10 lat temu)
elmis
 
+1 głosów:1
do Oliwiak: Tak, po prawej i mają adres Kwietna 13a, 13c i 14c.
2016-01-18 20:35:09 (10 lat temu)
elmis
 
Na zboczu po prawej stronie rosią teraz potężne drzewa.
2016-01-11 09:40:36 (10 lat temu)
Oliwiak
 
+1 głosów:1
Piękna zima. Aż chce się patrze i patrzeć i patrzeć.
2016-01-18 14:49:25 (10 lat temu)
elmis
 
Bywały takie śnieżne zimy w Trójmieście, oj bywały.
2016-01-18 20:21:06 (10 lat temu)
elmis
 
To zdjęcie o którym mowa :
2016-01-18 20:11:34 (10 lat temu)
Oliwiak
 
do elmis: Dziękować. Jak ja tam dawno nie byłem. To już 10 lat minęło. W tym roku grzyby obowiązkowo będę zbierał na tych wzgórzach. Serdeczności.
2016-01-19 16:11:31 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet