| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Schronisko "Grenzendorfer Höhen Ba...
780
m
Duszniki-Zdrój
Podgórze Dom 2
926
m
Duszniki-Zdrój
Podgórze Dom 3
1106
m
Duszniki-Zdrój
Podgórze Dom 4
1464
m
Duszniki-Zdrój
Podgórze Dom 1
1530
m
Duszniki-Zdrój

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Duszniki-Zdrój - Olešnice v Orlických horách (Číhalka) - polsko-czeskie przejście graniczne

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1997
Zlikwidowano: 2007
Dawniej: Przejście przy Czarnym Krzyżu - Grenze am "Schwarzen Kreuz"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przej%C5%9Bcie_graniczne_Duszniki-Zdr%C3%B3j-Ole%C5%A1nice_v_Orlick%C3%BDch_hor%C3%A1ch_(%C4%8C%C3%ADhalka)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dana
 
+1 głosów:1
Jeśli z tego miejsca do schroniska "Ziegenhausbaude" (dziś "Korund") jest 15 min. piechotą to, czy to może być to miejsce: 50°22'40.8"N 16°21'45.8"E ?
2020-11-23 09:22:29 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
Mandat za brak maseczek ?
2020-11-23 10:39:07 (5 lat temu)
Myślę że to przejscie graniczne między Rzeszą a Czechami. Na zdjęciu niemiecki celnik sprawdza dokumenty przekraczającym granicę. W tle widać słupek graniczny z literą D jak Deutchland. Prawdopodobnie zdjęcie zrobiono w tym miejscu rozkład drogi i nachylenie terenu się zgadza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawka
2020-11-23 11:37:32 (5 lat temu)
Co to za mundur z taką "milicyjną" czapką?
2024-09-29 16:44:44 (rok temu)
fantom
 
do Dana : Moim zdaniem to może być to miejsce.
Stąd do schroniska Ziegenhausbaude jest jakieś 1,2 km. Jest też granica i droga w stronę schroniska jest stamtąd również pod górkę.
2020-11-23 11:25:23 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: ☺☺☺
2020-11-23 10:59:08 (5 lat temu)
Dana
 
do fantom: W takim przypadku to chyba jest to samo miejsce: Czy w przeszłości to był jakiś oficjalny punkt przekraczania granicy? Jak się nazywał?
2020-11-23 11:33:37 (5 lat temu)
fantom
 
do Dana : Tak, to jest to samo miejsce. Ale czy tam było przejście i jak się zwało, to nie wiem.
2020-11-23 11:37:34 (5 lat temu)
do MichałLew: Tylko pytanie czy datowanie jest dobre - czy granica po odkrojeniu Sudetenlandu na rzecz Rzeszy dalej była w tym miejscu? Z tego co pamiętam z map to krótkie odcinki nie przesuniętej granicy funkcjonowały jedynie w okolicy Kudowy i Międzylesia.
2024-09-29 16:43:44 (rok temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do fantom: A jednak. Na mapie jest:
Das Schwarze Kreutz
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2020-11-23 11:40:59 (5 lat temu)
Dana
 
do fantom: Dzięki! Wkrótce spróbuję założyć obiekt.
2020-11-23 11:59:48 (5 lat temu)
Dana
 
do Jarosław Dubowski: Jeśli masz ochotę pomanipulować z datowaniem, to bardzo proszę, nie krępuj się :))
2024-09-29 17:27:10 (rok temu)
do Dana : Moim zdaniem to jest przed październikiem 1938...
2024-09-29 18:05:23 (rok temu)
Dana
 
do Jarosław Dubowski: Poprawione, dzięki :)
2024-09-29 18:09:26 (rok temu)
Fotopiesek ☺☺☺
2020-11-22 17:07:26 (5 lat temu)
Prośba o przypisanie do granic RP - może ma nazwę to przejście?
2020-11-22 18:27:25 (5 lat temu)
Dana
 
Czy to jest rzeczywiście dzielnica Zieleniec czy może Podgórze?
2020-11-23 16:03:36 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Może czeski ? ;-)
2020-11-22 17:13:47 (5 lat temu)
do ZPKSoft: W momentu robienia zdjięcia, napewno ☺☺☺
2020-11-22 18:18:24 (5 lat temu)
Na tym zdjęciu zachęcają od odwiedzenia schroniska "Grenzendorfer Höhen Baude".
2022-04-15 20:02:02 (4 lata temu)
Widać też drogowskaz na Pansker czyli Pańską Górę. Granica z Czechami.
2022-04-15 21:21:57 (4 lata temu)
I jeszcze jeden drogowskaz na Lewin Kłodzki.
2022-04-15 21:23:34 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do Desperado: Czyli to mogą być okolice Dusznik.
2022-04-15 20:52:14 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Tym bardziej, że znalazłem parę zdjęć z opisem "Glatzer Bergland" właśnie z okolic Dusznik lub samego miasta.
2022-04-15 20:53:10 (4 lata temu)
fantom
 
do Desperado: Schronisko też było przy samej granicy. Podejrzewam że fotka została zrobiona w górnej części ul. Podgórze. Widać czas dojścia do schroniska na tablicy w minutach jako liczbę dwucyfrową i to by pasowało.
2022-04-15 21:25:35 (4 lata temu)
do fantom: Czyli stawiasz na Duszniki ? Całkiem prawdopodobne, bo wszystkie wskazówki by na to też stawiały.
2022-04-15 21:40:27 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2022-04-15 21:42:42 (4 lata temu)
do fantom: Dopisałem. Dzięki.
2022-04-16 08:24:34 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet