| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Dojazdowa
12
16
16ł
20
Obiekty w okolicy
Kąpielisko Elbląskiego Towarzystwa...
188
m
Elbląg
EZNS Sp. z o.o.
349
m
Elbląg
Most autostradowy
395
m
Elbląg
Dojazdowa 20
431
m
Elbląg
Ujście Kumieli
527
m
Elbląg

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Spichlerz

Zbudowano: 1938
Dawniej: Proviant-Silo, Wehrmacht-Speicher, Heeresverpflegungsamt
Spichlerz wraz z sąsiednimi zabudowaniami powstał na potrzeby wojska jako typowy Reichstypenspeicher z przeznaczeniem zabezpieczenia zaplecza prowiantowego dla Wehrmachtu (Heeresverpflegungsamt). Teren posiadał własną bocznicę kolejową. Obiekty takie wznoszono w całych Niemczech od roku 1938, szykując się do przyszłej wojny w Europie.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mike016
 
Tak, w tle spichlerz Wehrmachtu (Proviant-Silo) przy ul. Dojazdowej. Wybudowano go chyba w 1938, ale sprawdzę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2015-09-08 12:57:36 (10 lat temu)
Hellrid
 
do mike016: Datę możesz korygować jak chcesz :), super że istnieje łącznie z budynkiem sąsiadującym. Trochę to wygląda jakby mu styropian kładli na ściany :).
2015-09-08 13:09:02 (10 lat temu)
mike016
 
do Hellrid: W zasadzie wszystkie budynki po Heeres-Verpflegungsamt zostały, Rosjanie ich nie zniszczyli przy ostrzale miasta w lutym 1945 (widocznie wiedzieli, że Niemcy trzymali tam sporo zapasów).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2015-09-08 13:12:11 (10 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
Mike szacun za takie zdjęcie, jeszcze do tego oba budynki istnieją - czy ten mniejszy też jest "połączony" obecnie z funkcją dawnego spichlerza, czy może lepiej rozdzielić na dwa obiekty?
2015-09-10 18:00:31 (10 lat temu)
mike016
 
do Hellrid: Oba budynki to obecnie nieużytki szukające nowego właściciela, więc nie zmieniałbym niczego.
2015-09-10 19:44:33 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet