| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica 3 Maja
2
2
4
5
13

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica 3 Maja

Dawniej: Johannisstraße
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
adzient
 
Czy ta poprzednia gospoda nie nazywała się przypadkiem "Alte Rose"?
2015-11-13 14:03:43 (10 lat temu)
adzient
 
Na jakiejś stronie niemieckiej podano zdjęcie niskiego budynku.Ma około sześć okien na parterze i dwa na pierwszym piętrze.Na parterze po środku są drzwi.Szczycik jest istotnie jakby barokowy.Napis jest "Alter Rose".Na stronie napisano ,ze jest to w miejscu hotelu Rabchen.Mam to zdjęcie zrzucone z tej strony.Nie umiem wrzucać tu zdjęc więc nie wrzucę go.
2015-12-01 12:38:53 (10 lat temu)
mike016
 
do adzient: Nie, zwała się "Alte Rabchen", czyli "Stary Kruczek". Na zwieńczeniu pod barokowym szczytem była figura czarnego kruka, widać ją na archiwalnych zdjęciach (niestety, tych akurat wrzucić tu nie mogę).
2015-11-13 18:05:51 (10 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
do adzient: Chodzi zapewne o stronę Christy Muhleisen i obraz Ernsta Kossola. Podpis mówi wyraźnie: ""Das alte Rabchen" an der Ecke Johannisstraße/Georgendamm mit der Annenkirche im Hintergrund". Napis nad wejściem brzmiał "Albert Rose" i wedle ksiąg adresowych z lat 1919-1925 posesja przy Johannisstrasse nr 13 rzeczywiście należała do niejakiego pana Rose. Ot, zagadka rozwiązana.
2015-12-01 22:23:18 (10 lat temu)
adzient
 
do mike016: Faktycznie chodzi o ten sam obraz.Słabo tam widać napis nad wejściem.Podpisu pod zdjęciem nie pamiętałem ale zapewne tak jest jak piszesz.Dzięki za rozwiązanie zagadki.Teraz wszystko jasne.
2015-12-02 07:23:34 (10 lat temu)
Tego typu zdjęcia dopisujemy też do ulicy. Jest już też utworzony podobiekt dla tego modelu tramwaju.
2020-04-29 15:52:54 (6 lat temu)
Znakomite. Takich klimatów już nie będzie.
2020-04-29 17:28:43 (6 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: A no nie będzie bo nie dość, że w Polsce nie ma albo jest niewiele składów Konstal 4/5N + ND to jeżeli jest taki skład albo będzie to zawsze wygląda jakby wyjechał z lakierni a te tramwaje często były przybrudzone i wyglądały na "zużyte". Zauważyłem że w filmach w których akcja dzieje się w przeszłości - wszystkie samochody wyglądają jak nowe - ciekawe że reżyserzy filmów nie wiedzą o tym że wiele pojazdów było mocno przybrudzonych bo przecież nikt ich nie pucował codziennie :)
2020-04-29 18:20:48 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: Racja, tak się dzieje w filmach. Kolekcjonerzy starych samochodów orlim okiem patrzą reżyserowi na ręce. Nie daj Boże, aby przybrudził, natychmiast się zerwą do ataku ;)
Wiem, jak jest, bo mój brat ma starą gablotę, w której się zabujał.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: przecinek
2020-05-01 11:05:22 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: Masz rację ;)
Jednak znam swojego brata. Wokół jego wyczynów krąży w naszej rodzinie wiele anegdot.
Nie..., nie mogę, a już chciałem jedną anegdotę przytoczyć ;)
2020-05-01 19:35:19 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: Piotrek, nie gniewaj się, tramwaj jest OK, ale dla mnie to wspomnienie niezbyt przyjemne.
Po pierwsze, zanim przesiadłem się do samochodu, zawsze mnie w tym pudle mdliło.
Po drugie, tramwaj zabił mi drugiego konia przy skręcie z Krakowskiej na podwórko (pierwszego utopił wraz z sobą pijany milicjant).
Po trzecie, w tej przestrzeni poczułem po raz pierwszy strach przed "łapiduchem" i w czasie jazdy musiałem opuścić szybko ten hałaśliwy pojazd.
Jednak to zdjęcie jest niezwykłe także dlatego, że obejmuje dalsze plany, co bardzo lubię :)
2020-05-01 19:49:56 (6 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Nie wierzę że filmowcy nie mogą tak przybrudzić samochodów żeby nie odniosły żadnego uszczerbku na lakierze po usunięciu tego brudu :)
2020-05-01 19:25:14 (6 lat temu)
elblag
 
3 maja - po lewej widać sąd
2020-08-18 20:32:27 (5 lat temu)
To obecna ulica 1 Maja
2020-08-20 12:15:47 (5 lat temu)
trato
 
Tak to jest dzisiejsza ulica 1go maja na wysokosci dzisiejszego budynku uslug. Z| lewej strony widac budynek starego sadu.
2020-08-20 13:14:43 (5 lat temu)
esski
 
do trato: Ten sad to publiczny? Kaźdy moźe wejść i jabłka czy czereśnie zrywać? U mnie na osiedlowym podwórku był sad, tyle, źe ogrodzony....jabłka nie miały szans dojrzeć.
2020-08-20 15:00:09 (5 lat temu)
trato
 
do esski : Ten sad juz nie istnieje, takze z jablek nici.
2020-08-25 15:27:47 (5 lat temu)
Hansa Zelmera jako dystrybutora pojazdów Mercedes-Benz listuje książka telefoniczna Elbląga. W 1937 Zelmer prowadził biznes na Johannisstrasse 13.
2023-10-29 13:44:28 (2 lata temu)
3 Maja róg Nitschmanna w Elblągu:
2023-10-29 14:40:56 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Ulica 3 Maja - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet