| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zapora i elektrownia wodna Wrzeszczyn
Najbliższe atrakcje turystyczne
Wysokie Skały (335 m n.p.m.)
937
m
Grupa skalna III
1307
m
Cichoń (398 m n.p.m)
1501
m
Góra Piec (455 m n.p.m)
2565
m
Skała "Ścianki"
3204
m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zapora i elektrownia wodna Wrzeszczyn

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1926-1927
Dawniej: Talsperre Boberullersdorf
Zabytek: GEZ
2 subskrypcje

Elektrownia Wrzeszczyn - elektrownia wodna zaliczana do klasy MEW na rzece Bóbr, we wsi Wrzeszczyn. Zbudowana w latach 1926-1927. Zbiornik wodny tworzy Jezioro Wrzeszczyńskie rozciągające się między Wrzeszczynem a Siedlęcinem. Wyposażona w dwa turbozespoły z turbinami Kaplana o łącznej mocy 4,2 MW. Kilka kilometrów w górę rzeki znajduje się elektrownia wodna Bobrowice I tworząca Jezioro Modre w okolicy Perły Zachodu. Przez most jazowy na elektrowni Wrzeszczyn prowadzi szlak rowerowy ER-6 biegnący od przejścia granicznego w Lubawce do Bolesławca oraz Turystyczny Szlak Rowerowy: "Obwodnica Jeleniogórska".

Dane techniczne:

* Spad znamionowy: 15,5 m
* Turbiny firmy J.M.Voith, generatory firmy Sachsenwerk
* Moc osiągalna: 3,00 MW i 1,20 MW
* Przełyk całkowity: 37,8 m3/s.
* Średnioroczna produkcja energii elektrycznej: 7.800.000 kWh.

Info [http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_Wrzeszczyn Wikipedia]

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Po tym budynku po prawej stronie na literką "Z" zostały tylko fundamenty.
2015-03-01 19:47:23 (11 lat temu)
Co to za tory i wagoniki wzdłuż rzeki po prawej stronie ?
2015-03-01 19:48:17 (11 lat temu)
do antypuszka©: Może do transportu kamienia do umocnienia brzegu? Prawa strona wygląda na obrzuconą kamieniem.
2015-03-01 20:01:13 (11 lat temu)
U góry po prawej stronie, widać nawet dawne gospodarstwo rolne, obecnie ruina.
2015-03-05 19:54:24 (11 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Oddział Folwarku z Barcinka to był, mieszkania dla obsługi obór i krów.
2015-03-05 19:56:13 (11 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Jaj byś mógł to dodaj stosowny opis do obiektu bo ja coś zaraz pomylę.
2015-03-05 19:58:43 (11 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Dobrze , ale nie jedno zdanie, trzeba jeszcze coś znalezć, aby było więcej treści...
2015-03-05 20:00:30 (11 lat temu)
Stateczek pływal pewnie z Siedlecina! - Rewelacja.
2015-04-13 20:28:50 (11 lat temu)
Masz może fotografie z tej powodzi, z innych miejsc?Np. z Siedlęcina (Bobrowic) lub zalanych innych miejscowości tego rejonu?
2015-12-05 19:58:59 (10 lat temu)
NaTen
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Coś znajdę, na pewno mam zdjęcia z okolic ul. Wiejskiej, oraz z okien starego aniluxu. Dorzucę coś jeszcze z Pilchowic, pozdrawiam.
2015-12-06 01:30:17 (10 lat temu)
do NaTen: Sam jestem ciekaw, tych fotek z okolicy ul. Wiejskiej. Czekam na wrzutkę :-)
2015-12-06 19:22:32 (10 lat temu)
Robi wrażenie .......:-)
2017-01-30 20:39:13 (9 lat temu)
Robiłeś fotki na dawnym folwarku ?
2017-01-30 20:42:40 (9 lat temu)
do antypuszka©: Nie, nie pomyślałem o tym, na polach brnie się przez 0,5 m śniegu.
2017-02-01 18:30:14 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Niestety zapłacimy go my poprzez większe rachunki za ogrzewanie :(
2017-01-29 19:08:59 (9 lat temu)
do ZPKSoft: U nas sie ludzie jakoś przyzwyczajily na cienke mrozy...i juź niektórym brakuje wegla...
2017-01-30 11:05:12 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Styczeń-po czesku to jest LEDEN..nazwa ta pochodzi od..LODU...naszy prodkowie wiedzieli swoje...:-)
2017-01-30 11:09:06 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Kopalnie zacierają ręce, cena węgla wzrosła bo opał schodzi jak "ciepłe bułeczki". Akurat przed chwilą przywieźli nam 1,5 t bo by zabrakło na tę zimę, cena ok. 10% wyższa niż na początku stycznia :(
2017-01-30 11:19:17 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Kopalnie nie...Kopalnie maja ceny utargowane na kwatraly-tz na 3-6miesiecy naprzód..ten kto sobie zaciera rece jest ktoś inny...pośrednik pośrednika...
2017-01-30 11:21:42 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: A może i tak, Ty jesteś bliżej tych spraw ;-) W każdym razie i tak ostatecznie wszystko idzie z naszej kieszeni. A tak przy okazji mam pytanie - czy wiesz coś o jakości węgla z kopalni Skarbek (ekogroszek).
2017-01-30 11:25:32 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Raczej nie, ja sam ogrewam gazem i drewnem. Ześlym roku bylem zmuśony do kupiena nowego kotla gazowego...to zobyczyme jak duźo jest ośczedny..Remont kaloriferów i rur mam juź za soba...
Chociaź pracuje na kopalni...to sam wegel wydze tylko na haldzie..i ten szypko znika...Nasz wegel jest dosycz jakośczowy i jest odrazu wywoźony do okolicznych huty i wege lenergeticzny odrazu ma odbiorców w Austrii. W naszych punktach sprzedarzy wegla jest prawie tylko Wasz, tz Polski wegel sprzedawany....
2017-01-30 11:50:22 (9 lat temu)
Darkow
 
Nie jest to elektrownia wodna Bobrowice tylko Zapora i elektrownia wodna Wrzeszczyn.Proszę o przepisanie do odpowiedniego obiektu.
2025-03-03 23:46:01 (rok temu)
Kuba
 
co się stało z mostem którego przyczółek widać po prawej stronie.
2022-05-19 23:15:44 (4 lata temu)
fantom
 
do Kuba: Wysadzony został przez Niemców w 45.
2022-05-19 23:36:49 (4 lata temu)
Widoczna droga prowadziła do Papierni: choć ta już nie funkcjonowała w tym czasie, przez podniesienie wody, po wybudowaniu Tamy Pilchowickiej w 1912 r.
2022-06-05 21:50:40 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Zapora i elektrownia wodna Wrzeszczyn - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet