| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rzeka Bóbr

Rzeka Bóbr (dolnośląskie)

Rzeka Bóbr (lubuskie)

Rzeka Kwisa

OBIEKTY - Rzeka Bóbr
Więcej (119)
Obiekty w okolicy
Ujście Kwisy
1487
m
Żelisław
Kościół św. Augustyna
2003
m
Chrobrów
Publiczna Szkoła Podstawowa
2813
m
Trzebów
Stacja kolejowa Trzebów
3230
m
Trzebów
Kościół Zwiastowania Najświętszej ...
3753
m
Bożnów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rzeka Bóbr

Dawniej: Bober Fluss
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...159160następna
Zdjęcie źle przypisane.
2026-04-08 16:21:03 (2 miesiące temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Michał. K: A co konkretnie jest źle?
2026-04-09 18:00:33 (2 miesiące temu)
do fantom: Było tylko pod gościniec.
2026-04-09 18:36:35 (2 miesiące temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do Michał. K: No to zmiany trzeba odmeldowywać, bo się robi bałagan informacyjny.
2026-04-09 18:38:46 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do fantom: Trzeba, ja też to lubię i propaguję.
2026-04-09 18:41:56 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Nakład 2000 8.05.1957
2026-05-15 09:25:00 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Obniżyłam datowanie.
2026-05-15 10:26:04 (miesiąc temu)
fantom
 
+8 głosów:8
Z pozoru kolejne zdjęcie elektrowni, ale najciekawsze jest z prawej strony w oddali: Most na jeziorze jeszcze w trakcie budowy - stoją same kamienne podpory bez stalowej konstrukcji. Brak również schroniska Turmsteinbaude - wybudowana jest dopiero betonowa platforma na zboczu, na której wkrótce stanie budynek.
Kto zna miejsce, wie w czym rzecz. Unikat, jeśli chodzi o uchwycony moment.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-10-18 21:17:14 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-08 16:21:50 (2 miesiące temu)
do fantom: Ze skały powyżej, bardzo trudno się tam dostać, próbowałem, za słaby w rękach jestem.Rewelacja!
2021-10-19 19:09:37 (4 lata temu)
fantom
 
do Dariusz Łukasik: Pierwsze i chyba jedyne jak dotąd zdjęcie z budowy Perły Zachodu. Załapała się przy okazji.
2021-10-19 19:13:32 (4 lata temu)
Dana
 
Czy na którymś z budynków można zrobić znacznik? Dla lepszej orientacji.
2022-04-25 13:56:04 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2022-04-25 14:56:31 (4 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do Dana : Dodałem znacznik mostu.
2025-11-16 22:24:05 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Dana : Budynek opisany jako Krobica 24 ma adres Orłowice 24. Trzeba poprawić :)
2026-04-19 21:06:33 (2 miesiące temu)
Dana
 
do fantom: Coś mi Google Maps nawala i nijak nie chce pokazać linka. Można prosić o namiary geo?
2022-04-25 18:44:01 (4 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Dana : Na mapie OSM ten budynek ma nr 24 i stoi przy drodze nr 358.
50.926552204179515
15.35183519817415
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2022-04-25 20:48:44 (4 lata temu)
Dana
 
do fantom: Dzięki!
2022-04-26 08:15:13 (4 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do da signa: Gotowe :)
2026-04-20 08:57:43 (2 miesiące temu)
do Dana : Super :)
2026-04-20 10:36:24 (2 miesiące temu)
Ciekawe, co to za remont? Tyle wiem, że tamę wybudowano 114 lat temu.
Dariuszu, o co chodzi?
Jak zakotwiczyli te rusztowania?
We Wrocku takie rusztowania niekiedy kancerują kamienice 😣
2026-03-15 20:33:57 (3 miesiące temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Tama przecieka- co wykazała powodz z września 2024, dodatkowo od drugiej strony trzeba wypuścić wodę i usunąć ten straszny muł (problemem są osady po 30 letnich ściekach przemysłowych "Celwiskozy.Dalej przed tamą jest "mała tama" - ona jest zamulona- efektem ogólnym były obliczenia specjalistów- zbiornik nie jest już w stanie przyjąć 250 mln. m sześciennych wody, na który był obliczony, przy cztero- pięcio dobowym opadzie w Karkonoszach i polskiej części Gór Izerskich.Boczny tunel, odpływ od którego zaczęła się budowa tamy - który także awaryjnie odprowadza wodę musi być poszerzony (nie lada kucie w skale).Muł sprzed samej tamy ma być wybierany- trudno sobie wyobrazić tą logistykę i skale wyzwań jakie stoją przed firmą "Naviga - Stal" z pod wrocławskiego Kiełczowa.Ogromne koszty (wstęp szac. nawet do) 140 -160 mln.!Niestety Wielka Woda z września 2024 wymusiła tak wielką skale prac - po raz pierwszy w polskich czasach....cytat-"następnej tak wielkiej wody bez tych prac tama może nie wytrzymać!".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupel informacj
2026-03-15 20:45:33 (3 miesiące temu)
2026-03-15 21:06:51 (3 miesiące temu)
do Dariusz Łukasik: "Tama przecieka".
Dziękuję Ci za to, że profesjonalnie ten remont obfociłeś.
2026-03-15 20:56:37 (3 miesiące temu)
do Dariusz Łukasik: Nie jestem inżynierem, jestem człowiekiem słowa i tu widzę coś nie teges.
"Zapora w Pilichowicach przechodzi obecnie gruntowny remont (...) Zakres prac obejmuje uszczelnienie ścian zapory (...). ".
Wydaje mi się, że zapora jest mocna, a to są jakby zabiegi kosmetyczne .
2026-03-15 21:16:28 (3 miesiące temu)
do Wacław Grabkowski: Zapora w Pilchowicach przechodzi obecnie gruntowny remont, który jest jednym z największych projektów hydrotechnicznych na Dolnym Śląsku.

Zakres prac
Remont obejmuje uszczelnienie ścian zapory, wyremontowanie korony wraz z drogą, przelewu kaskadowego, sztolni obiegowej i upustów dennych. Prace zostały przyspieszone po powodzi we wrześniu 2024 r., gdy woda przelała się przez koronę zapory.

Harmonogram
Inwestycja ruszyła w 2026 r., z przejęciem placu budowy na początku roku. Spuszczanie wody z Jeziora Pilchowickiego rozpoczęło się wcześniej niż planowano – od marca 2026 r., z pełnym opróżnieniem latem; zbiornik ma być napełniony ponownie w marcu 2028 r.

Koszty i ograniczenia
Projekt kosztuje blisko 100 mln zł (konkretnie ponad 93 mln zł), realizuje go firma Naviga-Stal. Od 11 marca 2026 r. zamknięto wjazd na górę zapory dla ruchu kołowego (tylko służby i pracownicy); zrzut wody będzie stopniowy i niezakłócający dla mieszkańców poniżej.
2026-03-15 21:01:28 (3 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Czy przewidziano co zrobić gdyby, nie daj Boże, doszło do powodzi w trakcie remontu?
2026-03-15 21:04:42 (3 miesiące temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do da signa: Raczej nie- jak w 1906 w czasie budowy zdarzyło się-! nadzieja "że niż Genueński "Boris" choć jest wybitnie cykliczny, nie powtórzy się tak szybko.Do lata nie będzie prawie w ogóle wody, więc dodajemy do tego plus miejsce normalnego Jeziora i jego możliwości stałe- 50 mln. m. sześciennych wody.Ale byłoby nie ciekawie, mimo wszystko.
2026-03-15 21:09:03 (3 miesiące temu)
do Wacław Grabkowski: "Zapora jest mocna"- dlatego musi przejść remont, bynajmniej nie kosmetyczny- powódz 2024 ujawniła słabe punkty."Zabiegi kosmetyczne"- było ich wiele od 1945- ja pamiętam jeden- z lata 1980- kiedy lataliśmy na tamę jako dzieciaki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2026-03-15 21:21:54 (3 miesiące temu)
Chyba nie ten Loewenberg- za długi, krajobraz też nie pasuje.
2026-03-17 10:36:18 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2026-03-17 11:06:54 (3 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Datowanie niepewne - samochód podpowie?
2026-04-03 21:48:13 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dana :
To chyba Hanomag “Kommissbrot“ - od 1924.
2026-04-03 21:51:18 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do yani: To na razie zostawiam tak jak jest.
2026-04-03 21:54:42 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dana :
Można dół obniżyć o rok.
2026-04-03 21:59:31 (2 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do yani: Nie bardzo - w 1924 istniały tylko 2 prototypy i egzemplarz wystawowy (w grudniu), a produkcja seryjna ruszyła w 1925. Jednak na zdjęciu jest wersja "z budką" (limousine), produkowana w latach 1926-28.
2026-04-04 13:51:50 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak:
Dzięki za info, poprawiłem.
2026-04-04 13:54:31 (2 miesiące temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Dodałem do Pokrzywnika podobiekt- dzielnicę - Kolonie Neumühl (1742 - 1904) - będzie to nam potrzebne jak za jakiś czas -widok na wprost odsłonią się nam pozostałości po tej malutkiej -pięć domów wsi- dodatkowo zaznaczyłem na mapie.
2026-06-09 11:30:48 (18 dni temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Pewnie! Fotografowanie się nie podoba, a sami filmujemy :) Nikt go zresztą w tym hełmofonie nie pozna. A kład nie jest daną wrażliwą.
2026-06-11 14:29:48 (16 dni temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Skarby na dnie.
2026-06-16 09:52:50 (11 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Na FB pokazało się też zdjęcie licznych elementów wyposażenia wagonów pasażerskich (stolików itp.) w tym miejscu, łwygląda że PeKaP zrobił sobie tu wysypisko śmieci, podobnie jak w lasku wzdłuż bocznicy Huty Zygmunt wyprowadzonej ze st. Ruda Chebzie.
2026-06-16 11:05:26 (11 dni temu)
Pokaż na mapie
1592 Dyskusji (ostatnia 11 dni temu)
Rzeka Bóbr - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 186,45
169,62
186,45 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet