|
|  | powiat strzelecki |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2218%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22opolskie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22352%22%3Bi%3A1%3Bs%3A10%3A%22strzelecki%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2252266%22%3Bi%3A1%3Bs%3A17%3A%22Strzelce+Opolskie%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Ludwik Prankel w 1868 roku dokonuje zakupu ziemi pod fabrykę na obrzeżach miasta[3]. W 1869 następuje rozpoczęcie budowy odlewni. W 1870 bracia Ludwika i Rudolfa Prankel kończą budowę fabryki. W 1872 roku następuje zarejestrowanie firmy pod nazwą: „Gebrüder Prankel Groβ Strehlitz”.
W roku 1945 właściciele wyjechali do Niemiec, wywóz wyposażenia fabryki jako zdobyczy wojennej do ZSRR, nacjonalizacja fabryki.
W roku 1946 następuje powstanie FMR Pionier. 15 września 1948 roku na podstawie zarządzenia ministra przemysłu i handlu – powołano przedsiębiorstwo państwowe Fabryka Sprzętu Rolniczego „Pionier”. W 1955 dokonano przekazania produkcji sieczkarni BW-2 przez Fabrykę „Pionier” w Strzelcach Opolskich do Lublińskiej Fabryki Maszyn Rolniczych w Lublinie.
W dniu 17 lutego 1973 roku została podpisana umowa licencyjno-kooperacyjna na produkcję kombajnów do zbioru ziemniaków pomiędzy dyrektorem Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Agromet-Motoimport” mgr Jerzym Typrowiczem a właścicielem zachodnioniemieckiej firmy Niewöhner KG z siedzibą w Gütersloh Bruno Niewöhner.
Dnia 29 października 1991 roku uchwałą zebrania delegatów została zmieniona nazwa przedsiębiorstwa na Fabryka Maszyn i Urządzeń „Agromet-Pionier” w Strzelcach Opolskich, jego statut i statut samorządu załogi.
19 października 1999 została ogłoszona upadłość.
więcej 
|
proszę czekać...
|