| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Pole bitewne Westerplatte
1
2
3
5

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pole bitewne Westerplatte

Obiekt istnieje częściowo
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1925
Dawniej: Wojskowa Składnica Tranzytowa
Zabytek: 1724
2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1213następna
Totenkopf1956
 
+2 głosów:2
Totenkopf1956
W tle kominy Generała Steubena stojącego w Basenie Amunicyjnym .
2024-02-25 08:06:15 (2 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
Bateria redłowska była pierwszą ze zbudowanych po wojnie baterii nadbrzeżnych. Skąd więc przypisanie zdjęcia tego rozbitego schronu w 1939 r do tej baterii ?! To musi być inna "miejscówka" :)
2024-08-26 05:36:13 (rok temu)
do legion: Albo miejscówka ta sama - może w miejscu baterii redłowskiej istniał wcześniej ten bunkier?
2024-08-26 07:57:52 (rok temu)
do Jarosław Dubowski: Przenieść do niezidentyfikowanych ?
2024-08-26 11:49:46 (rok temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Na odwrocie stoi "Danzig". Przenoszę na Westerplatte.
2024-08-26 19:48:32 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Pozwoliłem sobie zmienić przypisanie zdjęcia :)
2024-11-19 12:14:10 (rok temu)
do Pomuchelskopp: Dziękuję ☺
2024-11-20 08:29:42 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Fundamenty jednego z polskich magazynów amunicyjnych obok placówki "Fort"
2024-11-18 21:11:39 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Super, tak wlaśnie myślalem, ale mam prośbe, popelnilem błąd, i nizfotograwowalem tablice informacijną, (tak to wlaśnie jest jak się idzie z grupą którą nieinteresuje moje pasja ☺) Przy wejsciu na Cmentarz Obrońców Westerplatte odkryto fundamenty dwóch obiektów, prawdopodobnie Kasyna i Wartowni, jutro dodam zdjięcia to proszę zprawdź dziękuję...
2024-11-18 21:20:29 (rok temu)
do Pomuchelskopp: Czy moźeś zprawdicz czy przypisania i opisy są dobrze



Zgóry dziękuję...
2024-11-19 09:35:48 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
"Badaczom udało się odsłonić pozostałości ścian kondygnacji piwnicznej (wartowni nr 5 - dopisek mój) oraz jej posadzki."
2024-11-19 12:17:54 (rok temu)
do Pomuchelskopp: Super, dziękuję za info, zmnieniam status na istnieje cięśczowo ☺
2024-11-19 16:52:12 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Pomuchelskopp: Swoją drogą, fajnie jest takie rzeczy eitować taky kawalek od Cieszyna ☺ Opróć Wisly lączy ty miejsca i to, źe to u nas padly pierwsze wystrzaly II.wojny światowe j- .
2024-11-19 16:57:13 (rok temu)
do Pomuchelskopp: Wychodzi na to, źe znaleźono i fundamenty tego Kasina
2024-11-19 17:10:23 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do vetinari: Bardzo częściowo ;-)))
2024-11-19 16:53:16 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Po konsultacji dowiedziałem się, że to nie kasyno, a willa oficerska
2024-11-20 07:21:39 (rok temu)
do Pomuchelskopp: Dziękuję...☺
2024-11-20 08:29:09 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Obiekt, który praktycznie nie miał żadnego znaczenia podczas obrony Westerplatte, za to po jej zakończeniu każdy Niemiec obowiązkowo robił na jego tle pamiątkową fotkę :D
2025-02-13 12:11:28 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
To samo, co tu: . Najczęściej fotografowany obiekt na Westerplatte, który w rzeczywistości nie odgrywał żadnej roli w czasie walk w dniach 1–7 września 1939 r.
2025-03-02 18:34:42 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Datowanie zbyt szerokie. Niemcy od razu po zakończeniu walk zaczęli "porządkować" (rękami Polaków osadzonych w koszarach w Nowym Porcie i innych obozach) cały teren. Z pewnością takie obiekty jak brama polskiej placówki zostały dość prędko rozbierane bo Niemcom do niczego nie były potrzebne.
2025-03-26 07:36:10 (rok temu)
do Pomuchelskopp: Mała korekta po konsultacji ze specjalistą: więźniowie z obozu w Nowym Porcie, później z KL Stutthof pracowali na Westerplatte co najmniej do połowy 1941. Z tego względu widoczna na zdjęciu brama i ustawiona przy niej budka wartownicza mogły jednak być Niemcom do tego czasu potrzebne. Natomiast moim zdaniem mało prawdopodobne jest, żeby tak długo przetrwała nad bramą tablica z polską nazwą obiektu.
2025-03-31 07:38:47 (rok temu)
To raczej nie jest Westerplatte i w ogóle nieco dziwne zdjęcie, nie kojarzę w Gdańsku żadnej jednostki artylerii nadbrzeżnej, do której dochodziłyby tory (chyba wąskotorówka?)
2026-03-02 12:32:13 (3 miesiące temu)
Dana
 
do Pomuchelskopp: Aukcji towarzyszy opis: "FOTO 1898 +++ WESTERPLATTE - KÜSTENBATTERIE +++ Danzig Gdansk Zoppot Gotenhafen", a na odwrotnej stronie odręczny napis "KÜSTENBATERIE WESTERPLATTE 1898" . Przenieść do Polska NN ?
2026-03-02 18:46:27 (3 miesiące temu)
2026-03-02 18:55:57 (3 miesiące temu)
2026-03-02 18:58:36 (3 miesiące temu)
do Pomuchelskopp: Na mapie z 1908 r. np. widać krótkie połączenie wąskotorowe prowadzące od nabrzeża przy Kanale Portowym u nasady półwyspu, które następnie rozdwaja się. Mogło służyć do dostarczania amunicji. Ale na tej mapie celowo nie ujawniano wtedy obiektów fortecznych. Dopiero na mapach po I wojnie były pokazane, lecz w tej okolicy nic nie widać, co można sprawdzić na zalinkowanej mapie w okienku obok. Co nie znaczy, że faktycznie nie było tam jakichś obiektów tyle, ze nieużywanych. Budowle z 1911 r. raczej nie byłby ukryte. To wszystko oczywiście nie jest dowodem na to, że akurat to zdjęcie jest z Westerplatte.
2026-03-02 20:35:13 (3 miesiące temu)
do Dana : Skoro jest taki podpis, to na razie zostawmy. Poprzeglądam materiały. ale kilka dni mi to zajmie.
2026-03-03 08:37:04 (3 miesiące temu)
do da signa: To wygląda na torowisko tymczasowe i nie wąskotorowe. To nie musi wcale być na Westerplatte (przy całym szacunku dla wiedzy Yanka).
2026-03-02 20:39:46 (3 miesiące temu)
do da signa: Te tory zostały zbudowane przez Polaków po przyznaniu nam terenu na Westerplatte, ok. 1925 i nie była to wąskotorówka
2026-03-03 08:34:02 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
129 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Szczątki niemieckiej cysterny zniszczonej celnym strzałem przez st.strz. Aleksego Kowalika. Cysternę z benzolem Niemcy chcieli podtoczyć pod polskie pozycje ...
Marynarze niemieccy zwiedzają teren WST po ustaniu walk. Prawdopodobnie widać mur przy dzisiejszym torze kolejowym. Proszę Yanka jako "tambylca" o szerszy ko...
1898
-
1934
1898
-
1937
1932
-
1937
1935
-
1939
1936
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1939
Pole bitewne Westerplatte - obiekty i wydarzenia
2 3
5
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet