| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Autobusy w Gdańsku

I Zlot Zabytkowych Autobusów

OBIEKTY - Autobusy w Gdańsku

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Autobus to prawdopodobnie Büssing-NAG 500 T Trambus
2025-05-27 18:47:31 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Na pograniczu dzisiejszego Dolnego Wrzeszcza i Zaspy. Mam tu na myśli Schichau-Wohnlager Ferdinand I i II powyżej ul. Wincentego Pstrowskiego i pomiędzy ul. Bolesława Chrobrego a al. gen. Józefa Hallera. Po 1945 roku w barakach m.in. zakwaterowano ludzi oraz utworzono co najmniej jeden zakład przemysłowy: „pensjonat kurcząt”. Z relacji wynika,że od strony ulicy Hallera kilka baraków wykorzystywano dla drobiu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2023-04-10 11:16:26 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do Woj11: Zgadza się, wcześniej w tym miejscu działała lecznica dla zwierząt z dostaw UNRRA (głównie koni)
2023-04-11 07:44:56 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
2023-04-11 07:46:24 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Podejrzewam, że to teren obecnej zajezdni autobusowej. W oddali widać charakterystyczny "klocek" przy Al. Hallera 201 (wypadałoby założyć mu obiekt)
2023-04-11 07:22:04 (3 lata temu)
tang
 
Dokładnie jak piszecie, tzw. tuczarnia, oficjalnej nazwy nie znam. Hallera pomiędzy Pstrowskiego a Chrobrego. Czy teren bardziej wypożyczalni samochodów, Lotosu czy bazy autobusowej nie pamiętam, ale wydaje mi się że bliżej fińskich domków niż autobusów.
Specyfiką terenu był zapach. Z jednej strony tuczarnia drobiu, a z drugiej oczyszczalnia ścieków.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2023-04-23 21:25:38 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Wczoraj komentowałem inne zdjęcie tego obiektu. Z informacji, które znalazłem, mieszkający na Zaspie wspominali, ten obiekt
2023-04-11 07:43:20 (3 lata temu)
Woj11
 
do Woj11: Cd. pisząc że później powstała tam zajezdnia. Pisali też, że baraki od strony Hallera znajdowały się zakłady drobiarskie.
2023-04-11 07:45:44 (3 lata temu)
tang
 
Jak można tak zretuszować zdjęcie, żeby zmazać numer taborowy? :(
2023-11-07 22:51:31 (2 lata temu)
do tang: 1040?
2023-11-07 22:55:18 (2 lata temu)
mar
 
do da signa: Ja widzę 1440
2023-11-07 23:04:10 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
1040.
2023-11-07 23:17:29 (2 lata temu)
tang
 
do da signa: Wysoce prawdopodobne
2023-11-14 12:42:38 (2 lata temu)
tang
 
do mar: 1440 to był wagon doczepny, w dodatku w zajezdni Łąkowa, więc nie mógł jeździć na dwunastce. Czyli obstajemy przy 1040.
2023-11-14 12:43:55 (2 lata temu)
tang
 
do yani: Dziękuję bardzo. Czy mogę liczyć na Ciebie w przyszłości?
2023-11-14 12:45:56 (2 lata temu)
yani
 
do tang:
Oczywiście.
2023-11-14 12:55:22 (2 lata temu)
tang
 
+1 głosów:1
do yani: Dziękuję
2023-11-14 20:42:33 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Na Góreckiego taka nawierzchnia? Chyba niedawno zmieniana, jutro się tam przejdę przy okazji grobingu i rzucę okiem ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Edycja
2023-10-31 07:39:39 (2 lata temu)
Dobre zdjęcie, bo pokazuje oba wozy przed przeróbkami w Modertransie. 1137 nawet jeszcze w malowaniu sra... pardon, oliwkowozielonym, w jakim przyjechał z Dortmundu
2024-10-04 11:58:24 (rok temu)
Kolejny przykład, jak próbuje się małymi kroczkami wrócić do przedwojennego malowania gdańskich tramwajów
2024-10-04 11:53:04 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
No właśnie jest problem, bo nowe plany zagospodarowania Pola Bitwy Westerplatte zakładają usunięcie tej architektury.
2025-10-30 09:08:33 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Tak to jest smutne... mnie osobiście się ta wiata podoba.
2025-10-30 09:38:14 (7 miesięcy temu)
Krzysiek99
 
+3 głosów:3
Nie jestem pewny, ale na autobusie jest chyba napis WPK Gdańsk - Gdynia, tak jak tutaj:
2025-12-10 12:43:37 (6 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+5 głosów:5
2025-12-10 22:53:51 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Autobus stoi przed zajezdnią autobusową ale faktycznie, pod względem fotopolskim najwłaściwsze jest przypisanie do synagogi.
2025-12-12 09:05:58 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Mam zagwozdkę, bo było na FP zdjęcie Sana H01B w tym samym miejscu, nawet je pobrałem pod koniec maja 2024 i mam na dysku. Ciekawe, kto i dlaczego je usunął?
2025-12-12 09:50:16 (6 miesięcy temu)
yani
 
do Krzyś_:
Brawo!
2025-12-11 01:31:17 (6 miesięcy temu)
marek45
 
do Krzyś_: Brawo
2025-12-11 10:54:02 (6 miesięcy temu)
marek45
 
+1 głosów:1
2025-12-12 11:26:32 (6 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Jelcz Mex OD 1963.
2025-12-12 11:32:19 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
29 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Al. Grunwaldzka, faktyczne centrum Wrzeszcza
Panorama z Wieży Więziennej. Na wprost pętla autobusowa na Targu Siennym.
1926
-
1948
1926
-
1960
1949
-
1964
1959
-
1974
1963
-
1974
1974
-
1976
1974
-
1983
1981
-
2010
2009
-
2011
2011
-
2011
Autobusy w Gdańsku - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet