| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Komunikacja miejska w Gdańsku

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...4344następna
"Piętnastka" wraca do Oliwy.
2015-11-25 09:52:13 (10 lat temu)
tang
 
+1 głosów:1
Wykluczam 1966 z uwagi na doczepę. To może być 1961, maksymalnie 62.
2026-05-10 19:11:34 (miesiąc temu)
Czy to czasem nie jest "siódemka" jadąca z Sopotu, czyli jeszcze przed 1961 r.?
2016-08-25 15:56:36 (9 lat temu)
tang
 
+3 głosów:3
Te 2 zdjęcie są ewidentnie wykonane tego samego dnia. W obu przypadkach jest to 7/3, jednakowo uchylone okna w obu wagonach, kartka na szybie drugiego okna w 1263, a i pan z białym kołnierzykiem chyba ten sam. Czyli wrzesień 1964.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie brakującego wyrazu
2025-05-29 13:07:44 (rok temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: Myślę, że z Brzeźna. Podstawa: format numeru wagonu silnikowego. Tylko, czy w tym czasie jeszcze linia 7 istniała? osobiście bym się skłaniał ku rokowi 1964.
Co do doczepy stawiałbym 1382, ale to tylko przeczucie. Może to być równie dobrze 1381, 1383 lub 1388.
2016-09-09 23:18:24 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do tang: No i wszystko jasne, dzięki, Waldemarze!
2025-05-29 14:01:30 (rok temu)
tang
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Nie ma sprawy. Polecam się na przyszłość
2025-05-30 20:16:39 (rok temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
645 pobrań. Absolutny rekord Fotopolski :)
2021-11-14 20:40:56 (4 lata temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Datowanie 1956-59 należy zawęzić - najwcześniej to może być 1958. Jako druga doczepa - wagon Herbrand 1371.
2021-11-15 19:10:28 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Desperado: Nie wiem czy te liczby można brać na serio bo nie zgadza się liczba odsłon z liczbą pobrań - mało prawdopodobny stosunek obu tych liczb. Obawiam się że sporo tych pobrań to roboty - dziadostwo zapuszczane tylko po to żeby włamać się na stronę i wrzucić reklamy, malware lub ukraść bazę danych z użytkownikami.
2021-11-14 21:09:19 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: I co teraz?
To też zasysają ale nie w takich ilościach
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-11-15 07:36:53 (4 lata temu)
tang
 
do Neo[EZN]: Ja w każdym razie pobrałem
2025-07-02 23:39:28 (11 miesięcy temu)
do mirekjot: Poprawiłem, to był strzał w ciemno :)
2021-11-15 22:03:46 (4 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Po lewej dawny pchacz wagonów, z pudłem przerobionym przy wykorzystaniu elementów ze 105N. Tak się prezentował w czasach świetności
2025-09-24 09:08:29 (9 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
No właśnie jest problem, bo nowe plany zagospodarowania Pola Bitwy Westerplatte zakładają usunięcie tej architektury.
2025-10-30 09:08:33 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Tak to jest smutne... mnie osobiście się ta wiata podoba.
2025-10-30 09:38:14 (7 miesięcy temu)
Krzysiek99
 
+3 głosów:3
Nie jestem pewny, ale na autobusie jest chyba napis WPK Gdańsk - Gdynia, tak jak tutaj:
2025-12-10 12:43:37 (6 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+5 głosów:5
2025-12-10 22:53:51 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Autobus stoi przed zajezdnią autobusową ale faktycznie, pod względem fotopolskim najwłaściwsze jest przypisanie do synagogi.
2025-12-12 09:05:58 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Mam zagwozdkę, bo było na FP zdjęcie Sana H01B w tym samym miejscu, nawet je pobrałem pod koniec maja 2024 i mam na dysku. Ciekawe, kto i dlaczego je usunął?
2025-12-12 09:50:16 (6 miesięcy temu)
yani
 
do Krzyś_:
Brawo!
2025-12-11 01:31:17 (6 miesięcy temu)
marek45
 
do Krzyś_: Brawo
2025-12-11 10:54:02 (6 miesięcy temu)
marek45
 
+1 głosów:1
2025-12-12 11:26:32 (6 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Jelcz Mex OD 1963.
2025-12-12 11:32:19 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Aleję Armii Krajowej zaczęto budować pod koniec dekady Gierka, a otwarto już chyba po 1990 r. W 1959 tą nazwą nazywano Aleję Leningradzką. Na otwarcie, uruchomiono nową trasę tramwajową (w tym momencie usuniętą z ul. Długiej) przez Okopową i Aleję Leningradzką. Powyższe zdjęcie zrobiono na Okopowej przy Bramie Wyżynnej, w tle widać budynki na Wałach Jagiellońskich
2025-12-14 14:44:13 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Te tuningowane składy N to jakieś wariactwo było. Ciekawe, kiedy ostatecznie zniknęły z gdańskich torów?
2025-12-17 11:32:04 (6 miesięcy temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Typ N to woz motorowy, doczepa to byl typ 4ND. Ten szkaradny front a'la helmuty, wymieniono w drugiej polowie na normalny, enkowy. Takie malowanie, czyli lokalna, gdanska fanaberia, tez nie wypalilo, Na poczatku lat 70. wrocilo kremowo-czerwone.
2025-12-18 15:21:12 (6 miesięcy temu)
do Pomuchelskopp: Tu i tak modernizacja łagodna. Nie ma przegubu, drzwi harmonijkowych...
2025-12-17 21:39:57 (6 miesięcy temu)
do Jarosław Dubowski: W każdym razie ja takich tramwajów nie pamiętam, tym bardziej w takim malowaniu - a moja pamięć w tym zakresie sięga roku 1974, w porywach 1973.
2025-12-18 12:12:39 (6 miesięcy temu)
Tytuł pocztówki jest "Targ Węglowy z Teatrem i Zbrojownią, więc tak powinno być opisane to zdjęcie.
2026-02-03 14:47:43 (4 miesiące temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Pocztówka powstała na podstawie:
2026-02-03 14:49:28 (4 miesiące temu)
434 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Komunikacja miejska w Gdańsku - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet