| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Łąkowa
1
2
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
18
20
20
27
32
33
33/34
34
34 A
35/38
37
38
39
44
45
45a
46b
50
51
52
54
60
60 A
F
60 B
61
62

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Łąkowa

Dawniej: Weidengasse
Wg Akademii Rzygaczy, ul. Łąkowa to nazwa ulicy nadana po wojnie omyłkowo bo winna zwać się Wierzbową. By wyrównać błąd, dawną Łakową czyli Wiesengasse nazwano z kolei Wierzbową.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
djjack
 
Datowanie należy przesunąć minimum o 2 lata wstecz. Jest pocztówka (z obiegu) z tym samym widokiem tego samego wydawcy wypisana 1 kwietnia 1900 roku.
2021-03-28 19:19:31 (5 lat temu)
elmis
 
+1 głosów:1
Łąkowa 1/2 tzw. Dom Żółty , obecnie Akademia Muzyczna oraz Dom Muzyka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupelnienie
2016-02-25 10:35:47 (10 lat temu)
Jak na rok 1870, ubrania bardzo powojenne. Chyba się stulecia omsknęły :)
2018-11-13 15:16:53 (7 lat temu)
fralat
 
do elmis: Dziękuję za informację.
2016-02-25 11:23:15 (10 lat temu)
fralat
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Uwaga zasadna. Z opisu pod zdjęciem można wywnioskować, że to koszary piechoty założono w 1870 r., a nie jest to data wykonania fotki. Przeanalizowałem ponownie źródło i znalazłem autora - jest nim prof. Stankiewicz. Zdjęcie wykonano przed 1959 r. (Wyd. Arkady). Poprawiam na 1950 -1958.
2018-11-13 19:59:09 (7 lat temu)
IgorGP
 
Czy numer tego budynku to na pewno 35/38?
2024-12-31 23:47:14 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
2025-01-01 14:03:09 (rok temu)
Krzysiek99
 
+1 głosów:1
To jest wagon 105Na, więc obiekt "Tramwaj-pomnik" można też tam dopisać:
2025-01-30 10:58:47 (rok temu)
yani
 
do Krzysiek99:
Dopisane.
2025-01-30 11:16:40 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Krzysiek99: A tak przy okazji. Kiedyś rzuciłeś propozycję utworzenia obiektu tematycznego Tabor tramwajowy w GOP. W dyskusji na forum zaproponowałem, że możemy utworzyć Tramwaje w Konurbacji Górnośląskiej, ale taborem w ramach tego tematu musiałby zając się ktoś, kto zna się na tym najlepiej, i padło na Ciebie. Do dziś nie wypowiedziałeś się, czy wziąłbyś to na siebie. Inaczej Twoja inicjatywa nie znajdzie ciągu dalszego. Więc co Ty na to?
2025-01-30 21:53:27 (rok temu)
Krzysiek99
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Odpisałem na forum. Nie zapomniałem o tym, tylko czekałem, czy ewentualnie może ktoś inny jeszcze chciałby się wypowiedzieć.
2025-02-01 20:12:00 (rok temu)
do Krzysiek99: Tak, czytałem i napisałem swoje też.
2025-02-01 21:05:34 (rok temu)
tang
 
Czy to jest już podczas remontu Bayleya, że tramwaje z pasażerami jeżdżą prosto?
2023-03-13 22:30:59 (3 lata temu)
tang
 
Znane są może numery wagonów? Pierwszy wygląda jakby 01054 lub 01064.
2023-03-13 22:29:14 (3 lata temu)
4N 01054.
2023-04-07 14:16:54 (3 lata temu)
tang
 
Jedna z moich ulubionych doczep, choć w Nowym Porcie była bardzo króciutko.
2023-04-04 15:27:51 (3 lata temu)
Łąkowej? A da się ustalić numer domu widocznego po prawej?
2023-04-04 16:49:54 (3 lata temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Wygląd tej doczepy to dobry przykład gdańskiego dziadostwa - tylna szyba z wagonu ND dosztukowana kawałkiem sklejki do wymiaru 4ND...
2023-04-07 14:24:15 (3 lata temu)
do tang: To już jakaś jednokierunkowa modernizacja. Drzwi miała na wiertarkę przerobione?
2023-04-04 16:50:49 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Łąkowa 54 - już nie istnieje, razem z Łąkową 53 padła ofiarą budowy Podwala Przedmiejskiego i poszerzania wyjazdu w kierunku Elbląga/Warszawy na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: autokorekta
2023-04-04 17:11:27 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Wszystkie wozy przerabiano na jednokierunkowe jeszcze w latach 60.tych (ja urodzony w 1969 nie znałem żadnych dwukierunkowych)
2023-04-04 16:56:33 (3 lata temu)
do Pomuchelskopp: Tu widać zupełnie różne podejście przedsiebiorstw komunikacyjnych za PRLu - WPK Katowice nie prowadziło żadnej zmasowanej akcji przebudowy eNek na jednokierunkowe (przebudowano 16 wagonów silnikowych i 16 doczep nie licząc przebudowy 11+11 na wagony typu WPK).
2023-04-05 07:42:13 (3 lata temu)
tang
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: To, że byłeś na świecie, nie znaczy, że powinieneś pamiętać. Na początku lat 70. jeszcze były. Ciężko mi odtworzyć z pamięci kiedy znikły, bo część wozów początkowo przerobiono na jednokierunkowe, a dopiero potem zamontowano im hamulce szynowe, automatyczne drzwi itd. ale w 1970 niektóre na pewno jeszcze były dwukierunkowe. Zwłaszcza w zajezdni Łąkowa.
2023-04-05 13:33:28 (3 lata temu)
do tang: Od urodzenia mieszkałem na Przymorzu i jeździłem autobusami Jelcz ogórek oraz modrakami SKM, tramwaje zacząłem poznawać od 1974, kiedy z powodu choroby spędziłem sporo czasu u jednej i drugiej babci (obie mieszkały w Nowym Porcie). A tak bliżej to dopiero od początku 1978, kiedy ruszyła trasa przez Przymorze i Zaspę.
2023-04-05 16:52:48 (3 lata temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: No tak. W 1974 zmodernizowane mogły być już wszystkie. Miałeś dobrze, do babć mogłeś jeździć 148, 7 a potem jeszcze 4.
2023-04-07 11:55:38 (3 lata temu)
do tang: W marcu 1979 przeprowadziłem się na Leszczyńskich (Rozstaje) i Nowy Port mi się trochę przybliżył :)
2023-04-07 20:06:55 (3 lata temu)
tang
 
do mirekjot: No niestety. Ale sama doczepa wspaniała, choć tak krótko w Nowym Porcie (prawie wcale)
2023-04-11 17:27:43 (3 lata temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: Mi niestety w 1986 się oddalił. Ale w sercu jest zawsze wysoko
2023-04-11 17:29:27 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Ten jedenastokondygnacyjny blok to Chłodna 1
2023-04-20 18:54:48 (3 lata temu)
do Pomuchelskopp: Dzięki, poprawione.
2023-04-20 23:50:24 (3 lata temu)
tang
 
...w których odbywałem kilka lat wcześniej zasadniczą służbę wojskową.
2023-06-12 16:20:59 (3 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Skojarzenie z okładką Abbey Road mnie się nasunęło:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-09-18 10:38:19 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
38 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Gdańsk ul Podwale Przedmiejskie. Kiedyś był w tym miejscu plac z drewnianym podwyższeniem na którym odbywały się różne imprezy.
Po lewej ul. Śluza, po prawej Łąkowa. Biały narożny budynek to Łąkowa 34 (Urząd Miejski - Referat Ochrony Zabytków)
1883
-
1899
1883
-
1902
1902
-
1903
1902
-
1911
1907
-
1911
1915
-
1957
1915
-
1976
1958
-
1985
1985
-
1985
1985
-
1985
Ulica Łąkowa - obiekty i wydarzenia
32 33
62
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet