| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Sea Towers

Widoki z...

Obiekty w okolicy
Dom Maklerski PKO Banku Polskiego
65
m
Gdynia
Budowa wieżowca
92
m
Gdynia
Hryniewieckiego 60
97
m
Gdynia
Courtyard Gdynia Waterfront
103
m
Gdynia
Hryniewieckiego 10
145
m
Gdynia

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sea Towers (ang. Morskie Wieże) – kompleks składający się z dwóch wież o wspólnej podstawie zlokalizowany w Gdyni. Jest to najwyższy budynek w Polsce wybudowany poza Warszawą i najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. W rankingu wybudowanych wieżowców w Polsce znajduje się na 9 miejscu (do poziomu dachu; na 8 miejscu przy uwzględnieniu iglicy). Został zaprojektowany przez wiedeńską pracownię architektoniczną Andrzeja Kapuścika, a inwestorem była firma Invest Komfort SA.
Sea Towers to budynki o charakterze mieszkalnym oraz usługowo-biurowym, które składają z dwóch wież: pierwsza posiada 28 kondygnacji, a druga 36 kondygnacji. Według wstępnych planów niższa z wież miała mieć 91 m, a wyższa 116 m, która wraz z masztem antenowym miała osiągnąć wysokość 138 metrów. Po zamontowaniu masztu w dniu 17 września 2008 podano, że całkowita wysokość budynku wynosi 141,6 m, w tym długość masztu wynosi 16,2 m, a więc wyższa z wież do dachu ma 125,4 m. Dolne kondygnacje będą przeznaczone pod zaplecze techniczne i garażowe, kolejne jako obiekty usługowo-biurowe, handlowe oraz rekreacyjne, a powyżej będzie znajdować się strefa mieszkalna z apartamentami o zróżnicowanej powierzchni.
Ostatnie piętro wyższej wieży Sea Towers jest przeznaczone na taras widokowy, z którego widać m.in. Zatokę Gdańską, Mierzeję Helską oraz znaczną część Trójmiasta. Budynek jest zlokalizowany w samym centrum Gdyni, w tzw. Nadmorskiej Strefie Prestiżu Miejskiego na dawnych terenach firmy Dalmor, obok Skweru Kościuszki, w odległości 12 metrów od linii brzegowej – Nabrzeża Prezydenta.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mar
 
Można prosić o większe zdjęcie?
2013-05-22 14:55:38 (13 lat temu)
fazi1
 
0 głosów:1
Można by trochę tego błękitu uciąć, lepiej by było widać budynki i port.
2013-06-04 10:27:13 (13 lat temu)
pawulon
 
Łatwiej było kliknąć dwa razy "e" ;))
2009-09-20 13:48:29 (16 lat temu)
pawulon
 
do mar: Oczywiście Marysiu. To jest w ogóle dziwne, bo ja daję standardowo 1400px, a przy takich widokach nawet 1500-1600px. Czary jakieś ;)
2013-05-22 23:43:22 (13 lat temu)
pawulon
 
do fazi1: Portu na tej fotce i tak byś nie zobaczył ;)
2013-06-04 10:36:42 (13 lat temu)
fazi1
 
do pawulon: A te maszty to co?
2013-06-04 10:38:57 (13 lat temu)
pawulon
 
do fazi1: A maszty to port???
2013-06-04 10:44:40 (13 lat temu)
fazi1
 
do pawulon: Sa maszty to chyba i stetek jest a jeśli statek to chyba port, no chyba ze sie mylę i te maszty to atrapa lub dekoracja.
2013-06-04 10:47:36 (13 lat temu)
pawulon
 
do fazi1: Tylko że port jest niewidoczny od tej strony, a wystające maszty go nie stanowią.
2013-06-04 10:55:08 (13 lat temu)
fazi1
 
0 głosów:1
do pawulon: Dopiero po tak szczegółowym 'przesłuchaniu" dowiedziałem się że portu nie widać mimo że maszty widać, wychodzi na to że zdjęcie mało wyraziste a jest to panorama chyba?
2013-06-04 11:03:27 (13 lat temu)
pawulon
 
do fazi1: Panorama, ale nie zdjęcie panoramiczne. Fotka ma standardowe wymiary, a szczegółowość i jej wyrazistość (a raczej jej brak) jest spowodowany nałożeniem się w perspektywie wielu osobnych obiektów. Ale moim zamiarem nie było pokazywać ich w szczególe, tylko w formie panoramy przedstawiającej widok ogólny tej części Gdyni, widzianej z Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego.
2013-06-04 11:13:05 (13 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
do fazi1: Przyjmując że port to także akwen wodny (a może przede wszystkim), to akurat tu pawulon ma rację, bowiem "woda" którą widać dotyczy kąpieliska.
2013-06-05 12:19:30 (13 lat temu)
fazi1
 
do pawulon: Może właśnie te standardowe wymiary nie sa własciwe, nie zawsze trzeba trzymać się regulaminu , powinny być wyjątki.
2013-06-04 11:18:12 (13 lat temu)
pawulon
 
do fazi1: ...i ja je często stosuję, ale tu nie widziałem takiej potrzeby.
2013-06-04 11:19:34 (13 lat temu)
fck
 
Mroczna Wieża S. Kinga :D
2009-09-21 08:09:37 (16 lat temu)
zuf
 
Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego nazywa się to wierze
(liczba mnoga) a stoi tylko jeden słup szkła i metalu?
2009-09-21 11:48:06 (16 lat temu)
fck
 
do zuf: Bo to są dwie połączone ze sobą w środkowej części wieże ze wspólną podstawą.
2009-09-21 11:55:56 (16 lat temu)
zuf
 
do fck: Aha. Jak na razie na stronie są takie zdjęcia, że tylko jedną wieże widać... Stąd moje pytanie.
2009-09-21 14:18:43 (16 lat temu)
PAX
 
Totalny niewypał ta Sea Towers.
2011-07-27 22:58:06 (14 lat temu)
mamik
 
Mniej się rzuca w oczy niż Sky Tower. Sam projekt nie jest taki zły.
2011-07-27 23:02:05 (14 lat temu)
Mnie się podoba :]
2011-07-28 00:30:30 (14 lat temu)
pawulon
 
do mamik: Niektórzy miejscowi nazywają go "fallusem" ;)
2011-07-27 23:26:12 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:2
do mamik: Też wolałabym to od Sky Towera. W sumie nowocześniejsza architektura.
2011-07-28 00:08:18 (14 lat temu)
Julo
 
do Danuta B.: A jakie to-to jest długie?
2011-07-28 00:25:00 (14 lat temu)
mamik
 
do Julo: Wyższa wieża ma 125,4 m bez anteny. Taras widokowy, wg wiki, niestety tylko dla mieszkańców.
2011-07-28 08:14:15 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+4 głosów:4
do mamik: I znowu najbliższy taras widokowy będzie czynny we Wrocławiu?
2011-07-28 09:51:21 (14 lat temu)
mamik
 
do Kavikvs: Widok z 18 piętra
2011-08-05 09:49:14 (14 lat temu)
do mamik: Widoki z naszego Sky Towera będą filtrowane przez wewnętrzne okna, jak tu oraz przez zielonkawe szkło, które jest zamontowane jako elewacja. Zielono mi...:).
2011-08-05 09:52:06 (14 lat temu)
mamik
 
do Danuta B.: To niewiele będzie widać.
2011-08-05 09:58:29 (14 lat temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
Wtedy jeszcze wieże były w budowie, na dachu nie było żadnej balustrady, zdjęcie robiłem z odległości 1,5 m od brzegu dachu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2014-01-19 22:13:36 (12 lat temu)
Wahałem się, czy pokazać tę panoramę, bo pomimo użycia trybu panoramicznego aplikacja nie do końca poradziła sobie ze sklejką fotografii wykonanych z ręki i musiałem co nieco skorygować ręcznie, co niestety widać.
2014-04-01 22:16:00 (12 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Port cały (niemal) za wyjątkiem basenu Prezydenta widać, no i git ;)
2014-04-01 22:24:01 (12 lat temu)
mamik
 
do blaggio.: Większe w pionie mogłoby być, ok 900pix.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekt
2014-04-01 22:43:06 (12 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do mamik: Dałem większe, ale to już jest maks.
2014-04-02 20:38:39 (12 lat temu)
Szkoda, że bukszpryt Ci się wbił w kadr.
2014-09-04 09:45:38 (11 lat temu)
pawel
 
+1 głosów:1
Poprawione :)
2014-09-04 09:51:43 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Dobrze że nie bukszpan, bo by zarósł cały kadr ;-))
2014-09-04 09:56:03 (11 lat temu)
do pawel: Zdecydowanie lepiej :) Dzięki :)
2014-09-04 09:54:09 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: Całe szczęście ;) Bukszpan, zwany też gryszpanem faktycznie zasłonić mógłby nam wyszystko ;)
2014-09-04 09:59:08 (11 lat temu)
pawel
 
+1 głosów:1
do pawulon: No, no. Szprytna riposta :))
2014-09-04 10:00:17 (11 lat temu)
Zdjęcie raczej wykonane z plaży pod cyplem Klifu Redłowskiego, na którym znajduje się 11 BAS. O ile pamiętam, to z Klifu Orłowskiego da się dojrzeć tylko fragment portu, bez Sea Towers.
2016-02-04 15:27:43 (10 lat temu)
fralat
 
Dzisiaj sprawdziłem dokładnie - zdjęcie wykonane z plaży pod cyplem Klifu Redłowskiego (tam gdzie betonowe umocnienia brzegu). Dalej już Sea nie widać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2016-02-18 20:07:33 (10 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: Dokładnie jest tak jak piszesz, zdjęcie z deptaku na wysokości Polanki Redłowskiej, mniej więcej stąd
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2016-02-04 15:48:59 (10 lat temu)
fralat
 
do pawulon: Zdjęcie wykonane rzeczywiście z plaży, ale zdecydowanie dalej niż pokazujesz. Nie pamiętam dokładnie z którego miejsca, ale 11 BAS najbardziej prawdopodobne i dlatego zmienię opis. Ponieważ lubię tam spacerować, będę miał latem zadanie do wykonania. Może spotkam któregoś z panów. Pozdrawiam jeszcze zimowo.
2016-02-04 16:32:38 (10 lat temu)
pawulon
 
do fralat: Mnie to pewniej spotkałbyś we Wrocławiu, choć Gdynię odwiedzam od prawie 50 lat co najmniej raz w roku ;)
2016-02-04 16:38:28 (10 lat temu)
fralat
 
do pawulon: Z doświadczenia wiem, że świat jest mały... Z Wrocławia przypominam sobie fotograficzną niespodziankę jaką sprawił mi mój "Kijev": napstrykałem kilkanaście zdjęć w Auli Leopoldina, a że mój aparacik był uczulony na dokładne zakładanie kliszy, zerwał perforację. Wiadomo co dalej, z fotek nici. Było to w latach 70. Mimo to dobrze wspominam to miasto.
2016-02-04 19:29:14 (10 lat temu)
kuramek
 
Piękny ten Sea Tower, lecz nic nie przebije Sky Tower :)
2016-05-28 19:07:51 (10 lat temu)
skrzypa
 
Gdzieś mam fotkę podczas jego budowy muszę poszukać . Zdjęcie super !
2016-05-28 20:17:04 (10 lat temu)
fralat
 
+2 głosów:2
To jest zdjęcie z Kamiennej Góry, a nie Kamienna Góra. Błędne przypisanie.
2018-07-22 16:43:45 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Sea Towers - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet