| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Gdynia - zdjęcia niezidentyfikowane

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
fantom
 
+3 głosów:3
A gdzie port?
2019-04-04 20:28:14 (7 lat temu)
mag
 
+4 głosów:4
Foto poza tematem strony - kosz
2019-04-04 21:10:42 (7 lat temu)
mirekjot
 
+8 głosów:8
Portal dokumentalny ktory do kosza proponuje wyrzucac fotografie historyczne, bo "poza tematem strony" - kuriozalne. Zdjec z polskimi okretami wojennymi "oblanymi" trudna do zidentyfikowania woda jest na FP wcale nie malo. Wiec albo powyrzucajcie wszystkie, albo nie robcie problemu, gdzie go nie ma.
2019-04-04 21:28:13 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Takie zdjęcie dokumentalne jest bardziej wartościowe od zdjęcia okrętu ;-)

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana opisu
2019-04-04 21:57:20 (7 lat temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
w sumie ORP Bałtyk, jako zacumowany na stałe hulk ( więcej miał wspólnego ze stałym elementem Portu Wojennego niż z okrętem wojennym. Ruszał się chyba tylko na remont i może parę razy przeholowano go kawałek dalej na jakieś ćwiczenia. Proponuję utworzyć obiekt :)
2025-09-18 11:50:32 (9 miesięcy temu)
adi_62
 
+2 głosów:2
do fantom: Jak gdzie ? Na lądzie.
2019-04-04 20:31:01 (7 lat temu)
fantom
 
+4 głosów:4
do adi_62: A powinien być na fotce, skoro jest dopisana do portu.
2019-04-04 20:32:15 (7 lat temu)
adi_62
 
+1 głosów:1
do fantom: ORP Bałtyk w trakcie służby w Marynarce Wojennej RP przebywał w stoczni lub stał ( był zakotwiczony) przed wejściem do basenu X na Oksywiu ( do którego jest przypisany) . W stoczni był w 1927 i 1932. W 32 zabrali mu trochę obciążenia widocznego na zdjęciu.
2019-04-04 20:38:36 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do adi_62: Z tego co widzę to kotwicę ma u góry. Zdjęcie może być zrobione gdziekolwiek.
2019-04-04 20:46:38 (7 lat temu)
adi_62
 
+4 głosów:4
do fantom: Dawno się tak nie uśmiałem jak z tej kotwicy :) Statek który z założenia jest zakotwiczony na kilkanaście lat , staje na kilku kotwicach. Nie mamy pewności czy to były kotwice jakie marynarze tatuują sobie na ramieniu, czy np. bloki betonu. Kotwica na dziobie była dla fasonu :). Po 32 zdjęli wszystkie kotwice. ORP Bałtyk nie był zdolny do samodzielnego pływania. Znajdowała się tam Szkoła Specjalistów Morskich, pełnił również funkcje reprezentacyjne.
2019-04-04 21:05:37 (7 lat temu)
fantom
 
do adi_62: Tutaj masz zdjęcie faktycznie zakotwionego okrętu przed Oksywiem. Porównaj je sobie, włącznie z tą zabawną kotwicą i innymi łańcuchami z rufy:
2019-04-04 21:56:05 (7 lat temu)
adi_62
 
do mag : żaden problem
2019-04-04 21:36:47 (7 lat temu)
adi_62
 
do fantom: Rozumiem , że wierzysz w perpetuum mobile. Twierdzisz że okręt powyżej , o napędzie parowym pozbawiony głównego kotła , tylko z kotłem pomocniczym służącym do ogrzewania pomieszczeń płynie po morzach i oceanach ? A może napędzany jest najnowszym ekologicznym, bezdymnym węglem ? ORP Bałtyk nigdy nie pływał o własnych siłach. Był hulkiem. Znajdowały się w nim pomieszczenia mieszkalne i sale wykładowe oraz warsztaty. Do ogołocenia w 1932 ( efekty widać na zdjęciu które linkujesz) pełnił również funkcje reprezentacyjne, przyjmowano na nim zagraniczne delegacje.
Dyskusja jest już bezzasadna, idzie do kosza.
2019-04-04 22:32:37 (7 lat temu)
fantom
 
do piotr brzezina :
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: nieaktualne bo PB zmienił treść posta
2019-04-04 22:10:19 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Nie rozmywaj tematu. Codziennie na FP laduja fotki w worku "Niezidentyfikowane". Wiekszosci z nich nikt nigdy nie zidentyfikuje, a pewnie sa wsrod nich fotki i spoza Polski. Napisalem wyraznie, ale dla Ciebie powtorze - sa na FP fotografie polskich okretow wojennych z woda dookola, czyli nie wiadomo gdzie. I nikt ich jeszcze nie powyrzucal. Wiec albo je powyrzucajcie, albo nie zawracajcie gitary wszczynaniem kolejnej jalowej dyskusji, bo regulamin, bo poza tematem, bo bla bla bla.
2019-04-04 22:18:10 (7 lat temu)
do fantom: Zmieniłem nie czytając Twojego komentarza. Twój komentarz nie miał wpływu na zmianę treści mojego komentarza
2019-04-04 22:18:08 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Nie denerwuj się Mirek. Wrzuć lepiej jakieś fotki zamiast ustalać zasady portalu ;)
2019-04-04 22:22:19 (7 lat temu)
mag
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Dodałem to !
2019-04-04 22:24:07 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Byłem i jestem przeciwnikiem zdjęć których nie można zidentyfikować, gdzie jest zrobione, ale ostatnio jest trent przyjmowania wszystkich zdjęć. takich jak (drzewa, krowy na pastwisku itp.) Jeżeli mamy to tolerować to tolerujmy wszystkie zdjęcia a nie wybiórczo.
2019-04-04 22:25:48 (7 lat temu)
do fantom: Nie mam powodu do nerwow. Niczego nie ustalam - nawet o tym nie mysle - regulamin rzecz swieta :)
2019-04-04 22:42:18 (7 lat temu)
do mag : Dla mnie moze byc - ja Ci wierze, ze to jest tam, gdzie napisales. Datowanie mozna by pewnie skorygowac, ale nie jestem specjalista od lotnictwa.
2019-04-04 23:01:58 (7 lat temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : Upraszczasz. Akceptowane są zdjęcia na których są pewne elementy, w tym także zieleni. niekoniecznie architektury. Są akceptowane zdjęcia dobrze opisane - na przykład konkretnego parku, drogi leśnej itepe. Nie ma akceptacji zdjęcia drzewa, które rośnie nie wiadomo gdzie. A wstawianie, nie wiem ..... w ramach zemsty czy protestu (?) zdjęć samolotu w trakcie lotu, uważam za dziecinadę. Amen.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2019-04-04 22:34:39 (7 lat temu)
fantom
 
do adi_62: Nie znasz daty zrobienia zdjęcia. Może więc gdy było robione to okręt jeszcze pływał?
Gdyby był zakotwiczony, zwisałyby również z prawej burty jakieś łańcuchy.
2019-04-04 22:36:02 (7 lat temu)
do Desperado: A co ja mam wspólnego z tym samolotem
2019-04-04 22:36:59 (7 lat temu)
mag
 
+2 głosów:2
do Desperado: Skoro się bawimy ... (tematyka FP "psieje", vide fotki ze scen festiwalowych)
2019-04-04 22:44:05 (7 lat temu)
do fantom: Widać łódź przybijajacą do statku. Chyba jednak był blisko lądu.
2019-04-04 22:39:07 (7 lat temu)
adi_62
 
do fantom: Nie znam dokładnej daty zrobienia zdjęcia. Zdjęcie zrobił R. Morawski, Gdynia ul. Gdańska 71. Statek ostatni raz pływał o własnych siłach , gdy służył w Francji w 1921 lub 1922( nie pamiętam dokładnie). Potem został przekazany Belgii. Tam już służył jako hulk. Francuzi zdemontowali kotły i śrubę i na życzenie Belgów zamontowali nowocześniejszy kocioł służący do ogrzewania. Do Polski okręt dotarł holowany przez dwa holowniki. Wcześniej do Belgi też został zaholowany.
2019-04-04 22:59:09 (7 lat temu)
fantom
 
do da signa: Ale ja nie twierdzę że gdzieś w pobliżu nie ma jakiegoś lądu. Ja jedynie poddałem pod wątpliwość czy na zdjęciu widać port Oksywie.
2019-04-04 22:41:21 (7 lat temu)
do fantom: Nie porzucaj tak latwo mysli o ladzie - poszukaj szerzej - fotka przypisana jest takze do ronda Bitwy pod Oliwa :) Wiesz, regulamin...
2019-04-04 22:48:10 (7 lat temu)
do mag : Tą wypowiedzią dałeś innym jeden argument. Nie ma po co dyskutować. Po prostu szkoda czasu.
2019-04-04 23:13:40 (7 lat temu)
fantom
 
do mirekjot: Proponuję zrobić obiekt ORP "Bałtyk" i przypisać go do Bałtyku. I wszystko będzie ok. No chyba że wypłynął gdzieś dalej... ;)
2019-04-04 22:56:57 (7 lat temu)
mirekjot
 
+4 głosów:4
do fantom: I to jest rozsadnie powiedziane :) Regulamin nie ucierpi. Nasza Marynarka Wojenna liczy ponad 100 lat, a ten ciekawy okret zasluguje na wlasny "obiekt". Niech bedzie tak, jak mawia znany nam tutaj sfotopolonizowany Czech - ze Fotopolska wzbogaca :)
2019-04-04 23:18:06 (7 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Na tym zdjęciu tuż po dotarciu do Gdyni w sierpniu 1927
2025-09-18 16:13:31 (9 miesięcy temu)
Jacy
 
+2 głosów:2
Tu jest napisane, że to kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w miejscowości Witomino. Włączenie Witomina w granice Gdyni, nastąpiło 1 kwietnia 1933 roku:
2025-01-06 19:23:05 (rok temu)
Jacy
 
W linku jest podany inny rok zdjęcia i zbiór z którego pochodzi
2025-01-06 19:26:59 (rok temu)
beznik
 
2025-01-06 19:57:21 (rok temu)
Leośś
 
do Jacy: Przyznaję, że jestem zdezorientowany. O ile Pomorze lub Pomorze Zachodnie nie byłyby wykluczone w tym przypadku, to informacja o zbiorach z których pochodzi zdjęcie jest kompletnie zaskakująca. Jest to skan foto z bardzo głębokiej szuflady i nigdy bym nawet nie pomyślał, że może być to jedna z kilku odbitek.
2025-01-06 22:29:03 (rok temu)
Leośś
 
do beznik: I rzeczywiście... To: zdecydowanie nie wygląda na ten sam obiekt w tej samej okolicy.
2025-01-06 22:35:06 (rok temu)
do Leośś: Jeden z komentarzy pod artykułem " Przepraszam że się wtrącę ale chyba chodzi o kościół ze strony autora tam jest zdjęcie kościoła murowanego z Wielkiego Kacka taki biały gdzie na fotografii jest dużo ludzi, kościół na Witominie to jest ten drewniany który został spalony podczas wojny a odbudowany po wojnie."
2025-01-06 22:41:45 (rok temu)
Leośś
 
do da signa: Jeśli komentarz sugerował ten kościół: to niestety nie jest to wyjaśnienie zagadki.
2025-01-06 22:59:49 (rok temu)
beznik
 
do Leośś: Nie jest też żadnym innym z sugerowanej okolicy. Skąd są twoje informacje o miejscu ( lubelskie ) ?
2025-01-06 23:06:43 (rok temu)
Leośś
 
do beznik: Taki był domysł. Wydawało się najbardziej oczywiste wskazać na okolice Zamościa, bo foto znajdowało się w towarzystwie innych zdjęć (kilka obecnych na FP) co do których nie ma żadnych wątpliwości.
2025-01-06 23:17:25 (rok temu)
beznik
 
do Leośś: "Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w 1938 roku. Fot. ze zbiorów Zdzisława Tony Czarneckiego." Ciekawe, że Pan Czarnecki ur. w 1945 w Gdyni miał to samo :)
2025-01-07 00:12:23 (rok temu)
Leośś
 
+2 głosów:2
do beznik: "Ciekawe" to za mało powiedziane. Specjalnie przejechałem trochę kilometrów żeby się upewnić czy to przypadkiem mi coś się nie pomyliło, ale nie. Jest to oryginalne foto, odbitka wykonana metodą charakterystyczną dla tamtych dekad i jest częścią zbioru który z Gdynią nie wydawał się mieć nigdy nic wspólnego:


Nie próbuję nawet zgadywać jak i kiedy odbitki trafiły zarówno tutaj jak i do Pana Czarneckiego i wielka szkoda, że nie mam praktycznie żadnej możliwości dobrnąć dalej do historii tego zdjęcia,
2025-01-12 16:08:38 (rok temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
do Leośś: Spokojnie 😉 potrzeba trochę czasu...
2025-01-12 16:29:41 (rok temu)
Krzyś_
 
Ostatnie zdjęcie przedstawia to samo miejsce:

Widok całego budynku może trochę pomóc w ustaleniu miejscowości.
Czy to tam, gdzie piszą? Na razie nie znalazłem potwierdzenia.
2025-07-17 01:08:13 (11 miesięcy temu)
beznik
 
+2 głosów:2
2025-07-17 13:00:59 (11 miesięcy temu)
beznik
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Była już rozmowa o innym zdjęciu tego kościoła.
2025-07-17 12:55:57 (11 miesięcy temu)
Krzyś_
 
do beznik: Dzięki - nie widziałem tamtego zdjęcia i dyskusji.
2025-07-17 15:04:13 (11 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Na szybko wydaje mi się, że mogłyby to by bloki w okolicy Matejki-Wyspiańskiego, ale brakuje jakiegoś rozstrzygającego szczegółu
2025-11-06 15:05:27 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Pomuchelskopp: Moim zdaniem pasuje idealnie wzajemne położenie bloków, no i bliskość morza.
2025-11-06 16:26:51 (7 miesięcy temu)
do Jazzek: Jakaś sugestia co do przypisania zdjęcia? Panoramy?
2025-11-06 17:25:22 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do da signa: Dobre pytanie, skoro 2/3 zdjęcia zajmuje sosna :) Na panoramę chyba za wąsko. Zdjęcie prawdopodobnie wykonane z pobocza ul. Tetmajera. Przed blokami ul. Moniuszki, której nie widać. Może osiedle miało kiedyś własną nazwę?
2025-11-06 17:47:46 (7 miesięcy temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
Zakładam że ten szary pas, na wysokości oczu i czoła tego człowieka jest morzem i nie mogę tu Gdyni dostrzec
2025-11-24 20:49:52 (7 miesięcy temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Mam jeszcze taką teorię, że to nie jest ani Gdynia, ani Gdańsk tylko Sopot.
A dokładnie domy przy Wyspisńskiego:
I wtedy budynek przy prawej krawędzi kadru na dalszym planie to ten:
Morze, wzniesienie terenu i las też pasują.
2025-12-07 17:50:11 (6 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Moja propozycja: od prawej - Wyspiańskiego 18, 16, 14 i 2.
2025-12-07 19:55:13 (6 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
Może to się do czegoś przyda:
2025-12-07 21:49:54 (6 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Kolejna propozycja, tym razem po po komentarzu Krzysia: od prawej - Słowackiego 26, 24, 22, 20, 18.
2025-12-07 23:16:55 (6 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Kineskop: Takie niesymetryczne dachy spotyka się na Witominie, ale czy taki widok byłby stamtąd możliwy?
2025-11-24 21:35:52 (7 miesięcy temu)
do Jazzek: No właśnie nie kojarzę takiego widoku z poziomu gruntu na Witominie, choć te domy też mi się w tą dzielnicą kojarzą. Zaczynam podejrzewać Grabówek lub
2025-11-26 18:40:42 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Kineskop: Skupisko podobnych domów jest w Gdańsku, okolice ul. Gryglewskiego. Trochę to lepsze niż Witomino, bo jest tam trochę starej zabudowy (jak dach naczółkowy po lewej stronie zdjęcia).
2025-11-27 10:30:19 (7 miesięcy temu)
do Jazzek: Możesz mieć rację, na Gdynię brakuje mi trochę zabudowy, być może to jest Zaspa czy Przymorze zanim powstały bloki ale Gdańska aż tak nie znam żeby znaleźć jakiś punkt zaczepienia
2025-11-27 18:02:35 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Kineskop: Drugi plan dałoby się jako tako dopasować w Gdańskiu przy założeniu wyburzeń i przebudów :( Mężczyzna stałby nad ulicą Siemiradzkiego gdzieś tu:
I tak: od prawej wyburzony nr 13, przebudowane 11 i 9, wyburzony Gryglewskiego 12 i dalej Siemiradzkiego 7. Trzeci plan i dalsze nasuwają wątpliwości. Żadnej innej zbliżonej konfiguracji w Gdańsku nie znalazłem....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Gdańsk
2025-12-04 11:29:55 (6 miesięcy temu)
yani
 
do Jazzek:
Pierwszy z prawej to byłby raczej Siemiradzkiego 15. Jako jedyny stoi pod innym kątem do pozostałych.
Tylko czy ulica Siemiradzkiego ma w rzeczywistości aż taką pochyłość, jak tu widać?
2025-12-04 12:44:02 (6 miesięcy temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Trochę wyżej - patrząc na ukształtowanie terenu jest ul. Norblina a nad nią zaczyna się las, program Google Earth pokazuje wysokość powyżej 70 m n.p.m. więc morze było by widoczne. Niestety budynków nie udało mi się dopasować, wspomniany program oferuje przechył terenu ale i z tym nie widzę tego. Takie pytanie mam jeszcze, nie znam się na architekturze ale czy te domy nie są jakieś takie "zbyt bogate" jak na rok 1955 ?
2025-12-07 16:34:12 (6 miesięcy temu)
Jazzek
 
do yani: Jest stroma, widać to nawet na StreetView, czy aż tak, to gdańszczanie niech się wypowiedzą.
2025-12-04 12:49:47 (6 miesięcy temu)
do fantom: Zgadza się, po lewej stronie widać dom z dachem naczółkowym przy Słowackiego 26.
2025-12-07 18:07:05 (6 miesięcy temu)
do fantom: Wyspiańskiego parzyste idzie dopasować tylko nie wiem czy tam jest aż taka różnica w terenie. Piętro drugiego z lewej wydaje się być poniżej parteru tego z prawej
2025-12-07 19:14:34 (6 miesięcy temu)
do fantom: Zdjęcie podesłane przez Krzysia wszystko zmienia. Jeśli to zdjęcie zrobione by było przy Wyspiańskiego, w tle były by jeszcze inne domy tego osiedla. Myślę że są to budynki przy Słowackiego, a dom z dachem naczułkowym przy Długosza widziany jest pomiędzy numerami 16 i18 na Słowackiego, i wtedy jego odległość zupełnie pasuje :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2025-12-07 22:32:34 (6 miesięcy temu)
Jazzek
 
do fantom: Pięknie wynalazłeś. Ja akurat ten fragment ominąłem, a to największe w trójmieście skupisko tego typu domów.
2025-12-08 12:02:43 (6 miesięcy temu)
fantom
 
do Kineskop: Idzie dopasować, mówisz... No to jak idzie, to może dojdzie.
2025-12-07 19:42:46 (6 miesięcy temu)
do fantom: " idzie o coś " oraz " jo " jest popularne w moim miejscu zamieszkania :) Wyspiańskiego nieparzyste - nie idzie po układzie okien dopasować :)
2025-12-07 19:55:39 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do yani: Też uważam że taka jest numeracja domów. Dodatkowo ten z lewej strony kadru, za drzewem to Słowackiego 18. Natomiast budynek z dachem naczółkowym z lewej w głębi - to Długosza 9.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-12-07 20:18:49 (6 miesięcy temu)
yani
 
do fantom:
Zgadza się. Intryguje mnie tylko ten czterokondygnacyjny budynek na prawo od szyi fotomodela. Ale być może, że nie istnieje.
2025-12-07 20:27:35 (6 miesięcy temu)
do fantom: Myślę że są to numery nieparzyste, a zdjęcie zrobione z miejsca gdzie teraz stoi dom nr 20. Budynek z dachem naczułkowym który widać między budynkami 5 i 7 to Słowackiego 26.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2025-12-07 20:38:07 (6 miesięcy temu)
fantom
 
do yani: Podobnie jak ten z ciemnym dachem z lewej w oddali, który mógł zniknąć przy budowie wieżowców.
2025-12-07 20:33:09 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: Analizując, brałem pod uwagę taką opcję.
Tylko że, dom skrajny prawy wygląda na zdjęciu na wysunięty do przodu, a w przypadku nieparzystych nie ma takiej możliwości bo stoją prawie w jednej linii.
2025-12-07 20:45:04 (6 miesięcy temu)
yani
 
do Stanisław Goś:
Jak to zauważył Kineskop, okna domów nie pasują do nieparzystej strony.
2025-12-07 20:47:33 (6 miesięcy temu)
fantom
 
do Stanisław Goś: Powiększ sobie detal naczółka i porównaj z tym:
2025-12-07 20:53:43 (6 miesięcy temu)
do fantom: Tak, są podobne, biorę jednak pod uwagę że budynek przy Słowackiego został przebudowany, zachowało się jednak okno na dachu (po prawej stronie), którego na domu przy Długosza niema, a dach wygląda na oryginalny. Poza tym, jak dla mnie, dom na Długosza jest za daleko, natomiast ten na zdjęciu jest całkiem blisko "naszych" budynków :)
2025-12-07 21:21:40 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: To jeszcze jedna próba. Spójrz na fotce obok z prawej strony tego budynku stoi jakby coś mniejszego.
I przy budynku Długosza 9 stoi to do dzisiaj:
2025-12-07 21:33:52 (6 miesięcy temu)
do fantom: Zgadza się.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2025-12-07 21:55:07 (6 miesięcy temu)
fantom
 
do Stanisław Goś: Wszystkie domy nie powstały jednocześnie. Na zdjęciu widać po prostu te które powstały jako pierwsze.
2025-12-07 22:58:16 (6 miesięcy temu)
do yani: Tak może być :)
2025-12-07 23:30:06 (6 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do yani: Jeszcze chyba odrobinę (przed tym z naczółkami) widać:
2025-12-07 23:39:09 (6 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
do Krzyś_: A tam duży z tyłu chyba Króla Jana Kazimierza 16-18.
2025-12-07 23:41:52 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Do szukania w innym miejscu niż okolica ul. Gryglewskiego w Gdańsku skłoniło mnie to, że żaden element z dalszego planu nie pasował.
Natomiast same budynki wyglądały na prawdopodobne.
2025-12-08 12:24:28 (6 miesięcy temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do fantom: To mogę już przepisać to do Sopotu ?
2025-12-08 13:37:45 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Dopisuj Waść. Trafiony zatopiony.
2025-12-08 15:10:28 (6 miesięcy temu)
A tutaj dokładnie ten od środka
2026-01-24 16:25:00 (5 miesięcy temu)
W tle po lewo i po prawo ul. 10 Lutego róg Zygmunta Augusta, Starowiejska to nie będzie
2026-04-05 10:29:38 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
2026-04-06 15:28:23 (2 miesiące temu)
Woj11
 
Wycieczka motorówką "Baśka"
2026-04-17 22:16:24 (2 miesiące temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Słaba jakość, ale 3 budynki udało mi się chyba zidentyfikować.
2026-04-20 10:11:12 (2 miesiące temu)
do Pomuchelskopp: Z tymi adresami to wygląda na Nabrzeże Prezydenta.
2026-04-20 18:39:51 (2 miesiące temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
Zapewne Al.Zwycięstwa po stronie parzystej, w tle skm a u góry szelki dla Trolejbusów, prawdopodobnie teren dzisiejszego CH klif
2026-05-16 19:31:04 (miesiąc temu)
Tam jest widoczny jakiś numer na tabliczce. 203? 208?
2026-05-17 09:58:42 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Kineskop: No tak, w oddali po prawej przystanek SKM i dom, który znam, Świerkowa 56. Dałem znacznik zdjęcia na mapie.
2026-05-16 20:23:13 (miesiąc temu)
do blaggio.: A po lewej widać w prześwicie między domami sieć trakcyjną SKMki stosunkowo niedaleko tego domu. Czy to się nie kłóci z teorią lokacji tego domku na terenie obecnego CH Klif?
2026-05-17 09:55:59 (miesiąc temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Też ten do obstawiałem ale przez tą dobudówkę parteru ie miałem pewności
2026-05-17 18:50:01 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Lokalizacja zaproponowana przeze mnie poprzez danie na mapie znacznika miejsca zrobienia zdjęcia wskazuje na to, że od domów do torów było ok. 120-140 m. Widok chyba nie odbiega za bardzo od tego pomiaru.
2026-05-17 12:15:45 (miesiąc temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Oj, nie doczytałem i odniosłem wrażenie że oznaczyłeś Świerkową 56. I stąd mi nie pasowało.
2026-05-17 14:47:06 (miesiąc temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Już raz wstawione. Ale niech zostanie jako lepsze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-05-23 10:23:27 (miesiąc temu)
Marcin, zdjęcia o których nie wiesz gdzie zostały zrobione, przypisujesz do "Gdynia - Niezidentyfikowane"
2026-05-23 10:32:02 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Ale "z kłódką" , więc chyba do usunięcia.
2026-05-23 10:26:55 (miesiąc temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Wydaje mi się, że się udało :)
2026-05-23 10:29:53 (miesiąc temu)
do Desperado: Jest podany dokładny adres: Kolibki, Szosa Gdańska 289
2026-05-23 10:33:55 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
do Marcin Wójcik: Czyli obecnie wyglada tak ? A może już nowy dom.
2026-05-23 10:35:55 (miesiąc temu)
do Marcin Wójcik: A jakby tak przełożyć Szosę Gdańską na obecny adres ? :) Bo takiej ulicy w Gdyni nie ma.
2026-05-23 10:45:48 (miesiąc temu)
do ZPKSoft: Ale to jest Aleja Zwycięstwa a dom stał u zbiegu Światowida i Świętopełka :) Chyba, że błędnie rozpoznane :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-05-23 10:37:40 (miesiąc temu)
do ZPKSoft: Na miejscu domu stoi teraz sklep z winami. Mój pradziadek mieszkał w tym domu w czasie wojny.
2026-05-23 10:37:48 (miesiąc temu)
do Desperado: Aleja Zwycięstwa 289
2026-05-23 10:51:43 (miesiąc temu)
do Marcin Wójcik: Ale to chyba nie ta lokalizacja. Obecnie nic się tu nie zgadza Za to tutaj, bardzo wiele. Szczególnie domy po prawej
2026-05-23 12:01:26 (miesiąc temu)
44 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Gdzieś w Gdyni. Serdeczne podziękowania dla Pani Jadwigi A. za udostępnienie fotki.
Wycieczka gdynioznawcza ogląda tereny pod przyszłą wielkoniemiecką zabudowę.
1924-1926
1904
-
1930
1904
-
1930
1920
-
1929
33
1928-1932
1925
-
1935
1925
-
1935
1
1923-1939
1933
1923
-
1939
1933
1
1934
1923
-
1939
1930
-
1939
1930
-
1939
1930
-
1939
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet